Povinné ručení Kooperativa

Povinné ručení Kooperativa

Specifikem povinného ručení u Kooperativy je, že nabízí nejvyšší limit plnění ze všech českých pojišťoven. U Kooperativy si můžete sjednat povinné ručení jak na osobní automobil, tak i motocykl, nákladní automobil, přívěs nebo drobná vozidla, ke kterým patří například elektrokoloběžky apod.

Povinné ručení Kooperativa

Pojištění auta neboli zákonné pojištění vozidel Kooperativa

Povinné ručení je jedním ze základních produktů pojišťovny Kooperativa. V současné době Kooperativa nabízí hned pět variant povinného ručení s limity pojistného plnění 50, 70, 100, 150 a 200 milionů korun. V případě varianty s limitem 70 milionů je součástí povinného ručení úrazové pojištění řidiče. U variant s limity 100, 150 a 200 milionů povinné ručení kromě úrazového pojištění řidiče zahrnuje i pojištění nezaviněné nehody a pojištění VÝMOL. V ceně jakékoliv varianty povinného ručení je asistenční program ZÁKLAD.

Kalkulačka povinného ručení

Pojištění auta na míru Kooperativa

Kooperativa umožňuje sjednat si takové povinné ručení, které přesně odpovídá vašim požadavkům a potřebám. Nejenže si můžete vybrat z jedné z pěti variant, ale můžete také zvolit řadu doplňkových pojištění, jako je pojištění skla, pojištění poškození vozidla zvířetem apod.


Zrušení povinného ručení Kooperativa 

Povinné ručení je možné u Kooperativy ukončit dvěma způsoby, a sice výpovědí a dohodou. Smlouvu můžete vypovědět do dvou měsíců od sjednání a ke konci pojistného období. Formulář žádosti o ukončení smlouvy můžete osobně donést na libovolnou pobočku Kooperativy nebo ho zaslat poštou na adresu Brněnská 634, Brno-Modřice, 664 42.


Povinné ručení na přívěsný vozík Kooperativa

Přívěsné vozíky musí mít ze zákona stejně jako osobní automobily povinné ručení. U Kooperativy si můžete sjednat povinné ručení na přívěsný vozík dle vašich požadavků, tedy od základního povinného ručení až po kompletní pojištění včetně nadstandardních asistenčních služeb.


Povinné ručení Kooperativa: Kalkulačka

Povinné ručení Kooperativa: Kalkulačka

Kolik za povinné ručení na osobní automobil u pojišťovny Kooperativa zaplatíte? Cena se odvíjí od druhu a stáří vozidla, objemu a výkonu motoru, věku a bydliště, od zvoleného limitu pojištění, předchozí pojistné době a škodní historii. U Kooperativy můžete získat slevu až 50 % v případě jízdy bez nehod a slevu až 6 % pokud máte u Kooperativy uzavřené i jiné smlouvy. Konkrétní částku se dozvíte, jakmile zadáte potřebné informace na webových stránkách pojišťovny nebo si rovnou porovnejte ceny i s ostatními pojišťovnami v naší kalkulačce. Stačí zadat SPZ nebo VIN níže do kalkulačky během 2 minut se dozvíte nejvýhodnější možnosti pojištění na jednom místě.

1
ikona

Vyberte typ pojištění a zadejte registrační značku vozidla

Zadejte SPZ nebo VIN

2
ikona

Doplňte potřebné údaje a porovnejte si nejlepší nabídky na trhu

Vyberte si nejlepší pojištění pro vaše vozidlo

3
ikona

Rádi vám poradíme s výběrem optimálního pojištění

Se vším ostatním vám pomůžeme

*Přizpůsobte si pojištění svým specifickým požadavkům a nastavte si také limity a možnosti doplňkového pojištění podle svých preferencí.

Kooperativa povinné ručení: Kontakt

Povinné ručení Kooperativa: Kontakt

Podrobnější informace o povinném ručení u Kooperativy zjistíte na stránkách koop.cz. Pojišťovnu můžete kontaktovat od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin na čísle 957 105 105, napsat email na adresu info@koop.cz nebo navštívit některou z 300 poboček napříč Českou republikou.


Recenze ostatních pojišťoven

Přečtěte si recenze dalších pojišťoven, které nabízí povinné ručení nebo havarijní pojištění.


Ptáte se

Co je to povinné ručení?
Jak už název povinné ručení napovídá, jedná se o pojištění vozidel, které je ze zákona povinné. Jinými slovy, povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla musí mít uzavřené každý majitel vozidla. Povinné ručení se vztahuje jak na majitele automobilů, tak i motocyklů nebo přívěsných vozíků. V roce 2024 navíc došlo v souvislosti s povinným ručením k výrazným změnám a povinné ručení se rozšířilo na více druhů vozidel, nově se týká i elektrokoloběžek, segwayů, zahradních traktůrků či golfových vozítek.
Co kryje povinné ručení?
Povinné ručení kryje škodu na majetku třetích osob způsobenou při provozu vozidla, jednat se může o poškození cizího automobilu při nehodě, poškození svodidel nebo jiného majetku. Kromě toho kryje také škodu na zdraví třetích osob, která se v případě vážné nehody může vyšplhat i na několik milionů korun.
Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?
Z povinného ručení se hradí škody, které svým vozidlem způsobíte někomu jinému, a to jak na majetku, tak i na zdraví. Pokud chcete, aby byl chráněný i váš vůz, je nutné si sjednat havarijní pojištění. Toto pojištění je dobrovolné a pojišťovna vám z něj uhradí škody na vašem vozidle.
Na co se zaměřit při výběru povinného ručení?
Při výběru pojišťovny, u které sjednáte povinné ručení, byste se neměli řídit jen nejnižší cenou. Je dobré vzít v potaz i další faktory. Důležitým parametrem při výběru povinného ručení jsou limity pojistného plnění, které se v roce 2024 zvýšily na minimální částku 50 milionů korun. Povinné ručení by mělo být spojeno i s kvalitními asistenčními službami. Některé pojišťovny nabízí k povinnému ručení i různá připojištění v ceně.
Jak se vypočítává cena povinného ručení?
Na výši povinného ručení má vliv celá řada faktorů, jedná se zejména o druh a stáří vozidla, objem a výkon motoru, věk a bydliště majitele vozidla, zvolený limit nebo variantu pojištění a škodní historii.
Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?
Nabídka povinného ručení jednotlivých pojišťoven se může lišit i v řádu několika tisíc korun. Časově je však velmi náročné projít si všechny nabídky pojišťoven. Nabídky za vás dokáže během chvilky porovnat internetový srovnávač, díky kterému můžete při sjednávání povinného ručení ušetřit čas i peníze.

Jak na nejvýhodnější cenu pojištění?

1
ikona stroje

Zadejte údaje do kalkulačky

Stačí zadat SPZ a kalkulačka vám zobrazí aktuální nabídky pojišťoven

2
ikona stroje

Porovnejte si nabídky

Díky přehlednému porovnání, zjistíte ceny, pojistné krytí a asistenční služby jednotlivých pojišťoven. A proto si snadno a rychle vyberete tu nejlepší variantu pro váš vůz.

3
ikona stroje

Vyberte si vítěze

Jakmile budete mít všechny informace pohromadě, stačí si vybrat tu pojišťovnu, která vám nejvíce vyhovuje. Sjednání pojištění proběhne online během pár minut.

4
ikona stroje

Jsme tu pro vás

V případě, že budete chtít s čímkoliv poradit, rádi vám nezávazně poradíme s výběrem a zodpovíme všechny vaše dotazy.

Přečtěte si také

levne-povinne-ruceni-na-motorku.jpg

Nejlevnější povinné ručení na motorku

Povinné ručení, také známé jako povinné ručení odpovědnosti z provozu vozidla, je zákonem s ...
Číst
povinne-ruceni-na-privesny-vozik.jpg

Nejlevnější povinné ručení na přívěsný vozík

V dnešní době je povinné ručení nezbytnou součástí jakéhokoliv vozidla. I přes to, že by se d ...
Číst
povinne ruceni pro mlade ridice.jpg

Nejlevnější povinné ručení pro mladé řidiče

Hledání nejlevnějšího povinného ručení pro mladé řidiče je často náročné a frustrující. Mladí řidiči jso ...
Číst

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst