štít.svg

Zabezpečení

Věděli jste, že jeden ze tří uživatelů internetu neví, jak chránit své soukromí na internetu? Pokud chcete zabezpečit svou síť a chránit svá osobní data, jistě vám přijdou vhod naše rady a tipy.

Jak být v bezpečí na internetu?

1
ikona

Chraňte svá citlivá data, účty a své peníze pomocí
ověřeného antivirového programu

Protekce před kybernetickými útoky

2
ikona

Surfujte na internetu anonymně, bezpečně a svobodně 

Ochrana soukromí na internetu pomocí VPN

3
ikona

Neztrácejte přístup k důležitým účtům. Se správcem hesel
o svůj účet již nikdy nepřijdete

Bezpečná a jednoduchá správa hesel

4
ikona

Minimalizujte ztrátu vašich cenných dat 

Pravidelné zálohování důležitých dat


1. Antivirová ochrana do počítače i mobilu

Jelikož jsou útočníci na internetu stále více vychytralí, je dobré si svá zařízení řádně zabezpečit. Mezi jejich nejnebezpečnější cíle patří získání údajů k platební kartě, přihlašovací údaje k vašim online účtům nebo dokonce kopie vašich dokladů.

Je dobré znát riziko, že každý druhý kybernetický útok cílí na vaše hesla k online službám. Proto byste měli mít počítač i telefon vždy zabezpečený antivirovým programem, který pomáhá včas odhalit potenciální hrozby, viry, nebezpečné stránky nebo jiné útoky hackerů na vašezařízení. 

TIP: Kvalitnímu a ověřenému antivirovému řešení ESET věří více než 100 000 000 ůživatelů

Více informací o antiviru ESET


2. Soukromí na internetu díky virtuální privátní síti (VPN)

Virtuální privátní síť funguje tak, aby měnila vaši IP adresu při používání internetu. Při zapnutí VPN nikdo neuvidí vaši reálnou IP adresu, díky tomu budete vystupovat na internetu anonymě. Viditelná zůstane pouze adresa VPN serveru. VPN vám umožní surfovat po internetu v soukromí díky zabezpečenému a šifrovanému připojení k internetu mezi uživatelem a sítí nebo dvěmi sítěmi. 

 

Úvodní fotka lidi

Svobodné a bezpečné surfování na internetu

TIP: Kvalitní ochrana s největší sítí serverů na světě NordVPN

Chci ochranu NordVPN

žárovka modrá.svg

Jaké jsou výhody NordVPN?

Bezpečnost

Díky šifrování pomocí VPN budete v bezpečí před hackerskými útoky. Nikdo nevidí, co na internetu řešíte, a tak nebude mít možnost dohledat vaše hesla a citlivé údaje.

Bez škrcení sítě

Poskytovatelé internetu nakonfigurují množství šířky pásma, které můžete využít a to zabraňuje stahování obrovských torrentů či streamování videí ve vysokém rozlišení. VPN vám umožní obejít škrcení rychlosti, a díky tomu můžete stahovat data bez omezení. 

Soukromí

VPN vám umožní si zachovat anonymitu a ochrání vaše online soukromí. Nikdo se nedozví kdo jste, a z jaké IP adresy se připojujete (připojíte se z České republiky, ale ostatní vás uvidí, jako že se připojujete např. z Indie).

Svoboda

Díky VPN máte neomezenou svobodu surfování na internetu. Nedostihne vás cenzura vybraných států nebo geoblokace vybraných webových stránek.

Systém DNS

DNS (systém doménových názvů) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen. Systém DNS rozděluje textové URL adresy na prvky k příslušným IP adresám. Díky DNS se ubráníte kyberútokům, protože hackeři nedokážou vysledovat váš pohyb na webu.

Chci ochranu NordVPN


3. Bezpečná a jednoduchá správa hesel

NordPass je bezpečný a jednoduše ovladatelný správce hesel. Jedná se o šifrovaný digitální trezor, který ukládá zabezpečené přihlašovací údaje a hesla, které používáte pro přístup k aplikacím a účtům na vašem mobilním zařízení, webech a dalších službách. NordPass obsahuje online úložiště a šifrovaný trezor pro ukládání důležitých poznámek, dat a dokumentů.

Úvodní fotka lidi

Snadná a přehledná správa hesel NordPass

žárovka modrá.svg

Proč zvolit správce hesel od NordPass?

Všechny vaše hesla, údaje o kreditní kartě i citlivé poznámky jsou to nejdůležitější, co v internetovém prostoru musíte chránit. S NordPass můžete mít jistotu, že jsou pod ochranou bezpečnostních ověřených nástrojů v bezpečí.

Vytvářejte si bezpečná, složitá hesla

Vytvářejte si silná a těžko uhodnutelná hesla, díky kterým budou vaše účty v bezpečí. Vaše účty můžete zabezpečit pomocí vestavěného generátoru hesel NordPass. Vyberte si délku a složitost svých hesel, jak jen to půjde a nechte na správci hesel NordPass, aby si je zapamatoval.

V případě prolomení hesla skenujte úniky dat

Bez ohledu na to, jak moc se snažíte chránit svá hesla, může dojít k jejich prolomení. Ale je tu něco, co můžete udělat: použijte NordPass Data Breach Scanner k identifikaci uniklých dat a hesel k ochraně vašich účtů.

Odhalte svá slabá stávající hesla

Další skvělou funkcí, která pomůže posílit zabezpečení vašich účtů je nástroj NordPass Password Health, který identifikujte slabá, stará hesla a vy si můžete vygenerovat nové a bezpečné. Prohledávejte pravidelně a aktualizujte svá hesla, aby byly vaše účty zabezpečené.

TIP: Jednoduchý a bezpečný správce hesel NordPass

Chci zabezpečení hesel NordPass

Zabezpečte své účty pomocí biometrie

Díky biometrii ve své mobilní aplikaci NordPass můžete odemknout trezor hesel pomocí obličeje nebo otisku prstu. Jednoduché přihlášení a težké prolomení vašich účtů. Biometrii aktivujete v nastavení NordPass.

Přihlaste se pomocí dvoufázového ověření

Přidejte si dvoufázové ověření jako další vrstvu zabezpečení. Dvoufázové ověření znamená, že znalost hlavního hesla nebude stačit na to, aby se útočník na internetu dostal do vašeho účtu. Může jít o biometrické ověření pomocí otisku prstu, scanu obličeje nebo zaslání jednorázového kódu v SMS. 2FA v současné době pracuje s Google Authenticator, Authy a Duo.

Chráněno šifrováním XChaCha20

NordPass byl navržen odborníky na kybernetickou bezpečnost, kteří k ochraně vašich dat použili jeden z nejnovějších šifrovacích algoritmů. Všechna hesla a další data, která ukládáte na NordPass, jsou automaticky šifrována šifrovacím algoritmem XChaCha20. 

Sdílejte hesla bezpečně

Sdílejte hesla bez rizika jejich vystavení zvědavým očím. Nešifrované kanály, jako jsou aplikace pro zasílání zpráv nebo e-maily, lze snadno zachytit a prolomit. Místo toho bezpečně sdílejte hesla s ostatními uživateli NordPass a udělejte plný nebo omezený přístup podle svých potřeb.

Bezpečnostní klíč jako další ochrana

Vytvořte další vrstvu zabezpečení nastavením hardwarové metody vícefaktorového ověřování a začněte používat bezpečnostní klíč pro přihlášení k účtu NordPass. Jako bezpečnostní klíč použijte zařízení Bluetooth nebo USB flash disk. Účet Nord podporuje bezpečnostní klíče se standardem U2F, certifikované aliancí FIDO.

Chci správce hesel NordPass


4. Pravidelné zálohování důležitých dat

Zálohování je zásadní pro ochranu vašich cenných dat. Pravidelné zálohování dat na cloud - nejlépe denně nebo týdně - ukládá vaše důležité soubory před nevyhnutelnými situacemi ztráty dat v důsledku běžných událostí, jako je selhání systému, infekce malwarem, poškození a selhání pevného disku atd.