hořáklight.png

Kalkulačka cen plynu 2024 online

Díky Porovnejsito.cz je srovnání cen plynu rychlé a jednoduché.
Při výběru nového dodavatele energií zajímá klienta hlavně cena,
kterou bude za dodávky plynu platit.

 

 
Blesk.svg

Porovnání cen dodavatelů plynu 2024

dalekohled.svg

Srovnejte si ceny dodavatelů zemního plynu v naší online kalkulačce a vyberte si tu nejvýhodnější nabídku.

Nezávislé porovnání cen 

hvezda.svg

Vše si zařídíte z pohodlí domova. Již nemusíte nikam volat nebo navštěvovat prodejní místa.

Sjednání jednoduše online

zarovka.svg

V dnešní době již nemusíte střádat důležité dokumenty do šanonů. Můžete je mít přehledně na cloudu.

Bez zbytečného papírování

Sjednání dodávek plynu

Pokud máte i vy zájem najít nejvýhodnějšího dodavatele plynu, nabízíme vám možnost porovnat si nabídky energií od různých dodavatelů. Na základě údajů o vaší spotřebě rychle zjistíte nejlepší nabídky a možnou úsporu.

Kalkulačka cen plynu

Úvodní fotka lidi

Po uplynutí období, na které byla cena zafixována nebo v průběhu smlouvy, má dodavatel právo cenu navýšit. Zaplatit více může klient také v důsledku navýšení regulované části ceny, o které rozhoduje Energetický regulační úřad.

Kalkulačka cen zemního plynu

 

Ptáte se

Může mi distributor energií zvednout cenu, když odejdu od svého stávajícího dodavatele plynu?

Ne. Se změnou dodavatele nemůže distributor energií změnit cenu, protože má ze zákona povinnost účtovat stejnou cenu za distribuci a nezáleží na tom, jakého máte dodavatele energií. Pokud u některého z dodavatelů dojde k navýšení neregulované části ceny, může klient podle energetického zákona odstoupit od smlouvy bez sankce.

Když změním dodavatele, budete mi tahat nové vedení a instalovat nový plynoměr? 

Ne. Se změnou dodavatele se nemění distributor, ten zůstává stejný. Veškeré elektrické vedení před měřidlem včetně měřidla je majetkem distributora, což znamená, že když změníte dodavatele, tak vám bude plyn distribuován stejnými trubkami doposud a měřidlo nikdo měnit nebude.

Když změním dodavatele, musím změnit i způsob platby?

Nový dodavatel přebírá od současného dodavatele cyklus fakturace. Ten se nedá změnit, určuje ho distributor. Výše záloh a způsob platby je založena na dohodě mezi vámi a novým dodavatelem. Pokud například platíte za elektřinu/plyn bankovním převodem a máte nastavený trvalý příkaz, změníte jen číslo účtu nového dodavatele a výši platby. Pokud máte nastavené inkaso, musíte v bance zadat nové číslo účtu příjemce platby inkasem.

Co se stane, když můj dodavatel plynu zkrachuje?

Podle zákona je to ošetřené tak, že pokud by měl dodavatel plynu jakýkoliv problém, tak odběratel (klient) nesmí být bez dodávky. Náhradní dodávku plynu okamžitě zabezpečí jiný dodavatel. Obavy ze zkrachování alternativních dodavatelů plynu jsou zbytečné, protože je zákonem zabezpečené, aby odběratel nebyl bez plynu ani "jednu sekundu" v případě, že jeho stávající dodavatel z nějakého důvodu skončí s dodávkou.

Našel jsem ve srovnání nejvýhodnější nabídku, můžu si ji přes vás rovnou objednat?

Samozřejmě, že můžete. Jakmile si vyberete tu nejlepší nabídku, jednoduše kliknete na tlačítko “Pokračovat” a vyplníte nám kratičký objednávkový formulář. My se s vámi potom co nejdříve spojíme, abychom objednávku potvrdili a mohli rovnou přikročit k vašemu připojení na novou službu.

 

Jak na to?

1
ozubene_kolo.svg

Zadejte požadované parametry

Do kalkulačky

2
Kalkulacka.svg

Porovnejte si

Aktuální nabídky

3
prst_zvoleni.svg

Vyberte si

Poskytovatele, který vám nejvíce vyhovuje

4
zarovka.svg

Užijte si 

Teplo svého domova