Nezávislé porovnání bank 2024

Recenze bank, hodnocení a  nezávislé porovnání
finančních produktů

Porovnejte si finanční produkty bank online a ušetřete čas, starosti i peníze. Díky portálu Porovnejsito získáte nezávislý přehled ve světě financí.

Aktuální informace o financích, recenze bank, hodnocení a zkušenosti klientů i rady zkušených finančních poradců, vám pomůžou se co nejlépe rozhodnout s výběrem nových finančních služeb.

Volbou vhodné bankovní instituce můžete ušetřit tisíce korun ročně! Přečtěte si výčet výhod a nevýhod konkrétních bankovních produktů na jednom místě a využijte našich kalkulaček, které jsou zdarma a nezávazné.
1. Hypotéky

TIP: Porovnání hypoték online i poradenství zdarma

Chcete si postavit vysněný dům, koupit byt, pozemek nebo si zajistit nejvýhodnější refinancování hypotéky? Volbou vhodného poskytovatele hypotéky můžete ušetřit tisíce korun ročně. Nezávazně si porovnejte aktuální nabídky hypoték v naší kalkulačce a získejte aktuální přehled úrokových sazeb a výši splátek.

Chcete mít jistotu nejlepší nabídky hypotéky na trhu? Náš hypoteční specialista za vás prostuduje smluvní podmínky všech bank, především skryté poplatky a sankce, kterým pak můžete předejít. Následně pro vás vyhledá nejvýhodnější bankovní instituci, která splňuje všechny vaše požadavky a spojí se s klíčovými osobami ve vašem případu. Provede vás celým procesem od A do Z a pomůže s čerpáním hypotečního úvěru.

Kalkulačka hypoték zdarma

Rodinny_dum.svg

Nejběžnější druhy hypoték

V první řadě je důležité vědět, kolik peněz si chcete od banky půjčit, pokud nemůžete ručit jinou nemovitostí, banky vám aktuálně půjčí 80 % z hodnoty nemovitosti. Ve výjimečných případech vám banka poskytne úvěr ve výši až 90 % hodnoty nemovitosti. 

Hypotéka na bydlení

Hypotéka na bydlení je úvěr, který je zajištěný zástavou nemovitostí. Obvykle se jedná o tu samou nemovitost, na kterou si půjčujete.

Kalkulačka cen hypoték

Refinancování hypotéky

Refinancováním hypotéky se rozumí výměna starší hypotéky za novou, která obvykle nabízí výhodnější podmínky. Jinak řečeno je refinancování hypotéky splacení stávající hypotéky u jedné banky nově sjednanou hypotékou u jiné banky. Ideálním časem, kdy hypotéku refinancovat je doba, kdy vám končí fixace hypotéky. V tomto případě se totiž vyhnete poplatku za předčasné splacení úvěru.

Porovnat ceny hypoték

Americká hypotéka

Americká hypotéka je neúčelový úvěr, kterým můžete financovat například nemovitost, kterou není možné financovat klasickou hypotékou, jako je: automobil, vybavení domácnosti nebo třeba studium v zahraničí. Podmínkou pro získání americké hypotéky je vlastní nemovitost, kterou bance poskytnete do zástavy. Největší výhodou americké hypotéky je nižší úroková sazba, na kterou dosáhnete díky zajištění úvěru nemovitostí.

Kalkulačka cen hypoték

Hypotéka pro podnikatele

Co si představit pod pojmem hypotéka pro podnikatele? Jedná se o hypotéku, o kterou žádají OSVČ, ať už na vlastní bydlení, nebo na zařízení provozovny, dílny nebo kanceláře.

Porovnat ceny hypoték

Nezávislé porovnání hypoték 2024

Porovnali jsme za vás aktuální ceny hypoték, abyste získali přehled o nejlepších nabídkách hypotečních bank na jednom místě a z pohodlí domova. Hledáte ideální hypoteční úvěr, který bude splňovat všechny vaše představy? Využijte naše velké porovnání hypotečních úvěrů, abyste se seznámili se současnými úrokovými sazbami a výší měsíčních splátek. 

Recenze všech hypotečních bank


2. Půjčky a úvěry

V situaci, kdy naléhavě potřebujete půjčit peníze, se nerozhodujte ukvapeně. Finanční hotovost můžeme získat mnoha různými způsoby a nejjednodušším způsobem je požádat o pomoc blízké nebo rodinu, pokud s nimi máte vztah založený na důvěře. Tento scénář však není vždy možný, proto za tímto účelem navštěvujeme banky a další finanční instituce.

Kalkulacka.svg

Jaké jsou typy úvěrů a půjček

Bankovní a nebankovní půjčky jsou dostupné na finančním trhu. Jak název napovídá, bankovní úvěry poskytují bankovní instituce, zatímco nebankovní půjčky poskytují nebankovní společnosti. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaký je rozdíl mezi účelovou a neúčelovou půjčkou? Přečtěte si naše jednoduché shrnutí, jaké existují typy půjček, a jak se od sebe liší? 

Bankovní úvěr

Účelový úvěr

Účelová půjčka je řešením pro lidi, kteří přesně vědí, na co vypůjčené prostředky utratí. Díky tomu může banka přesněji určit riziko takové operace, což se může pozitivně promítnout do celkových nákladů na závazek. Účelové úvěry jsou potom klienty využívány na nákup spotřebních věcí (zboží a služeb).

Neúčelový úvěr

Neúčelový úvěr znamená, že banka nestanovuje, k čemu dlužník peníze použije.

Kontokorent

Kontokorentní úvěr je bankovní nástroj, který umožňuje zákazníkům vybírat peníze s nulovým zůstatkem na jejich bankovním účtu. Kontokorent umožňuje klientům "jít do mínusu" a vybírat nebo platit vyšší částku, než je k dispozici na jejich běžných nebo spořicích účtech. Pomáhá například při splácení účtů, i když jste bez finančních prostředků. U běžných klientů z pravidla zabraňuje nepříznivým situacím před výplatou. U podnikatelů či firem slouží kontokorent např. pro nákup materiálu u zakázek, u kterých fakturují zpětně.

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček je řešení, které vám umožní spojit vaše závazky do jednoho dluhu. To vám umožní mít lepší přehled nad svými osobními financemi, ale často také výrazně zmírní zátěž vašeho domácího rozpočtu. Konsolidovat můžete bankovní i nebankovní dluhy. Klíčové výhody konsolidace půjček mohou zahrnovat:

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčku neposkytuje banka, ale jiná finanční instituce. Nejoblíbenější z nabídek těchto subjektů jsou půjčky před výplatou, tedy půjčky na malé částky s nízkou dobou splácení. Vyznačují se také tím, že jsou poskytovány velmi rychle. Zahrnují však určitá rizika a z pravidla vyšší úrokové sazby.

Peer-to-peer půjčka (P2P)

Peer-to-peer půjčka vám umožní si půjčit peníze přímo od lidí. P2P společnosti, jako jsou například Zonky nebo Mintos, fungují jako platforma, která propojuje investory s půjčujícími. Jinými slovy, úvěrové prostředky neposkytuje samotný věřitel, ale spíše jednotliví investoři.


3. Investice

Existuje mnoho způsobů, jak investovat volný kapitál. Některé jsou méně, jiné účinnější.

 

Diamant.svg

Jak investovat své peníze?

Existuje mnoho způsobů, jak investovat volný kapitál. Některé jsou účinnější a jiné méně. Podívejte se na osvědčené způsoby, jak smůžete zhodnotitvé finance můžete zhodnotit:

Spořící účty

Spořicí účet je základním nástrojem pro investování finančních prostředků. Jedním z nejpopulárnějších a nejméně komplikovaných způsobů, jak investovat peníze, je dát tyto peníze na spořicí účet v bance. Obvykle se jedná o doplňkový produkt spojený s běžným účtem. To vám umožní investovat peníze na internetu. Převody lze provádět jednorázově nebo nastavit trvalý příkaz. Nevýhodou spořicího účtu je nízká úroková sazba.

Akcie

Investování peněz na akciovém trhu nákupem akcií a jejich držením po delší dobu je jistě jedním z chytřejších způsobů, jak zajistit zhodnocení svých financí. Nicméně vás vystavuje velkému riziku, protože kolísání cen akcií je v krátkém časovém horizontu velmi vysoké.

Komodity

Investování do komodit je ideální způsob, jak diverzifikovat své investiční portfolio. Komoditní trhy se zároveň vyznačují vysokou volatilitou, což dává mnoho příležitostí k zisku.

Dluhopisy

Další možností, jak investovat peníze, jsou státní dluhopisy. Jedná se o poměrně rozumný a doporučený způsob zejména pro dlouhodobé investování úspor. Investiční horizont je standardně nastaven na minimálně 10 let a více.

Podílové fondy

Dalším způsobem, jak investovat, jsou podílové fondy. Jedná se o dlouhodobý nástroj pro zhodnocení kaputálu.

Kryptoměny


4. Pojištění

Každý den jsme vystaveni nepředvídaným náhodným událostem. Je známo, že vše nelze předvídat, ale můžeme se jednoduše chránit před mnoha nepříznivými situacemi, při kterých se pojištění rozhodně hodí. Přečtěte si, co si můžete pojistit a proč to stojí za to.

Srdce.svg

Na co se můžete pojistit?

5. Běžné účty

Běžný účet je základním bankovním účtem, který si jednoduše založíte v každé bance a je užitečný pro základní potřeby, jako jsou napřídklad platby kartou, placení účtů nebo splátky půjček.

Budova_pro_firmy.svg

Kalkulačka hypoték
2024

Hypoteční kalkulačka vám umožní nezávisle porovnat nabídky hypotečních bank a získat
tak přehled o aktuálních možnostech na trhu. Pro sestavení optimálního finančního plánu
a získání nejlepších podmínek hypotéky doporučujeme se obrátit na našeho zkušeného
hypotečního specialistu.

Porovnat hypotéky

Hypotéky 2024