bolenoha.jpg

Úrazové pojištění

Úrazy si nevybírají a mohou se týkat každého z nás. Nenechte se úrazem zaskočit,
sjednejte si výhodné úrazové pojištění, díky kterému budete mít čistou hlavu.

 

 
dalekohled.svg

Porovnání cen úrazového pojištění 2024

kosik.svg

Za naše služby nic nezaplatíte, nezávisle srovnáme nabídky úrazového pojištění a vy si vyberete nabídku, která bude odpovídat vašim představám. 

Naše služby jsou zdarma 

hvezda.svg

Doby, kdy jste museli kvůli sjednání úrazového pojištění obcházet pobočky, už jsou pryč. Pojištění sjednáte snadno, rychle a online.

Sjednání online

zarovka.svg

S námi můžete sjednat úrazové pojištění ještě výhodněji. Rádi pro vás domluvíme lepší cenu nebo některý z bonusů.

Možnost výhodnějších nabídek

 

Proč mít úrazové pojištění? 

Úrazové pojištění zajistí vyplacení dohodnuté částky v případě událostí, které souvisí se zraněním. Úrazové pojištění si může sjednat jednotlivec, rodina, firma nebo zájmová skupina. Pojišťovny vyplácí pojistné plnění v případě úrazu s přechodnými či trvalými následky nebo smrti následkem úrazu, jež vyplývá ze smlouvy úrazového pojištění. 

Chci úrazové pojištění 

Jak vybrat úrazové pojištění? 

Nabídky úrazového pojištění se u jednotlivých pojišťoven liší. Jak tedy vybrat to pravé? Nezávazně srovnáme nabídky za vás a představíme vám nejvýhodnější možnosti. 

Úrazové pojištění nevybírejte pouze podle toho, které je nejlevnější. Zaměřte se na poměr ceny a kvality. Dále se řiďte výší pojistného krytí, která by měla odpovídat situaci, jež může nastat. Nezapomeňte se také seznámit s tím, jaká rizika pojištění kryje a zda nabízí asistenční služby.  

Chci úrazové pojištění 

 

Ptáte se

Jaké jsou možnosti úrazového pojištění?

Úrazové pojištění může být pojištěné samostatně nebo jako součást komplexní smlouvy životního pojištění, kde jsou pojištěná kromě úrazové části také jiná pojistná rizika.

Co je z pohledu pojišťovny úraz?

Úraz a to co pojišťovna považuje za újmu na zdraví způsobenou úrazem, má každá pojišťovna popsané ve svých pojistných podmínkách.

Vztahuje se úrazové pojištění i na nemoc?

Krytí rizik úrazového pojištění zajišťuje pojištěného, jak už z názvu vyplývá, v případě, že se mu stane úraz, tedy jsou to rizika, z nichž nastává plnění z pojistky. To neplatí v případě nemoci, ale pouze v případě úrazu. Plnění z úrazového pojištění v případě nemoci nabízejí jen některé pojišťovny, které to mají v pojistných podmínkách a navíc pouze tehdy, kdy by nemoc vyvolal předchozí úraz.

Jaká rizika kryje úrazové pojištění?
  • Trvalé následky způsobené úrazem
  • Pracovní neschopnost 
  • Výdaje za pobyt v nemocnici následkem úrazu
  •  Přechodné následky úrazu
  • Invalidita následkem úrazu
  • Denní odškodné po dobu nezbytného léčení úrazu
  • Smrt následkem úrazu
Na co si dát při uzavření úrazového pojištění pozor?

Při uzavření úrazového pojištění je jednou z nejdůležitějších věcí správně určit rizikovou skupinu pojištěného. Každý člověk má totiž různou pravděpodobnost toho, zda se mu může stát úraz a různou pravděpodobnost toho, jak vážný úraz může nastat. Odvíjí se to od toho, kde pracuje a jakou činnost vykonává, ať už v práci nebo ve volném čase. Pokud pracujete v kanceláři a ve volném čase nesportuje, tak jste méně rizikoví oproti stavebnímu dělníkovi, který pracuje ve výškách. Proto má každá pojišťovna zařazené klienty podle povolání a podle vykonávaného sportu do různých rizikových skupin.

Jaké existují rizikové skupiny?

Rizikové skupiny mohou být označeny jako riziková skupina 1, 2, 3 a skupina úrazově nepojistitelných, kterými mohou být např. kaskadéři nebo pyrotechnici. Rizikové skupiny však mají pojišťovny nastavené podle vlastních pravidel. Cena úrazového pojištění rizikové skupiny 2 bude vyšší, než cena rizikové skupiny 1. Riziková skupina pojištěného se určuje podle vykonávaného povolání a podle vykonávaného sportu. Riziko z pohledu sportu se posuzuje podle toho, zda je, či není pojištěnec oficiálně registrovaný v nějakém klubu. Některé sporty jsou automaticky z pojištění vyloučeny přesto, že pojištěný není nikde oficiálně registrovaný (např. seskoky padákem, a jiné adrenalinové sporty).

 

Jak na to?

1
ozubene_kolo.svg

Zadejte požadované parametry

Do kalkulačky

2
Kalkulacka.svg

Porovnejte si

Aktuální nabídky pojištění

3
prst_zvoleni.svg

Vyberte si pojištění

Které vám nejvíce vyhovuje

4
zarovka.svg

Zajistěte si finanční náhradu

Člověk nikdy neví