car-travel-QVNBQKA.jpg

Povinné ručení online do 1 minuty

Online srovnání povinného ručení slouží pro získání přehledu o aktuálních cenách na trhu
a umožňuje také povinné ručení rovnou sjednat online.
Pokud si nevíte rady, pro které pojištění se rozhodnout,
vyplňte kontaktní údaje do kalkulačky a my vám rádi s výběrem nezávisle poradíme po telefonu.

 

 
sketch1622210950556.png

Povinné ručení - Porovnání cen 2024

dalekohled.svg

Stačí zadat požadovaná data do kalkulačky a vybrat si to nejvýhodnější řešení.

Najdeme nejvýhodnější nabídku povinné ručení

hvezda.svg

Vše lze sjednat z pohodlí domova a na jednom místě.

Povinné ručení můžete sjednat online

zarovka.svg

Po uzavření smlouvy máte ze zákona 14 dní na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. 

Bez závazku a zbytečného papírování

Výhody sjednání povinného ručení online

Pohodlí

Při uzavření pojistné smlouvy na dálku nemusíte nikam chodit, vše si zařídíte z pohodlí domova. Díky chytré kalkulačce získáte maximální přehled v oblasti povinného ručení svého vozidla.

Úspora času

Díky nezávislému porovnání pojišťoven ušetříte spoustu času, který byste jinak museli investovat do cesty na pobočku pojišťovny, čekání v řadě a vyplňování formulářů s pracovníkem dané pojišťovny. Nehledě na to, že pokud byste chtěli získat nejlepší možné řešení, museli byste obejít všechny pojišťovny. Takto to vyřešíte jednoduše online na jednom místě.

Žádné papírování a zakládání dokladů

Veškeré důležité dokumenty dostanete v elektronické podobě. Proto nemusíte smlouvu zakládat mezi ostatní papírové dokumenty a po nějaké době přemýšlet, kam jste je založili. Pokud máte raději doklady pohromadě, smlouvu si samozřejmě můžete vytisknout a založit si ji.

Čas na prostudování podmínek

Na rozdíl od uzavření smlouvy na prodejním místě, umožňuje sjednání pojištění online získat dostatek času na prostudování pojistných podmínek. Po zaslání návrhu pojistné smlouvy ji nemusíte rovnou potvrdit zaplacením, takže máte čas na promyšlení.

Chci sjednat povinné ručení online

Možnost odstoupení od smlouvy

Po uzavření smlouvy máte ze zákona 14 dní na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. To ovšem neplatí při uzavření na pobočce.

Nic nepodepisujete

Pojistná smlouva online se potvrdí a aktivuje jednoduše zaplacením. Nemusíte tak smlouvu tisknout, podepisovat a posílat nazpět e-mailem nebo poštou.

Výrazně ušetříte, když jezdíte bez nehod

Za každý rok bez nehody získáte slevu z pojistného. Zpravidla se jedná o slevu 5 % za každých 12 měsíců bez nehody. Po celou dobu pojištění se pojištěnci sčítají roky bezeškodného průběhu a podle jejich počtu se vypočítá výše slevy. Řidiči, kteří jezdí dlouhé roky bez nehody, pak můžou získat slevu, která dosahuje maximální hranice 50 - 60 %, podle podmínek vybrané pojišťovny.

Kvůli jedné nehodě o slevu přijít nemusíte

Pokud způsobíte nehodu například po třech letech bezeškodného průběhu, neznamená to, že ztratíte nárok na slevu úplně. Za každou pojistnou událost vám pojišťovna odečte příslušný počet měsíců (12 až 36 podle dané pojišťovny) od celkového množství bonusových měsíců, o který sníží výši bonusu. Při další nehodě se zase odečítají bonusové měsíce. Po jejich vyčerpání se klient propadá na úroveň malusu, což jsou přirážky na pojistném, které můžou v závislosti na počtu pojistných událostí cenu pojistného až zdvojnásobit.

Rozdíly ve výši bonusů a malusů 

Bonusy i malusy si každá pojišťovna nastavuje individuálně, proto je jejich výše v různých pojišťovnách rozdílná. Všeobecně platí, že řidiči, kteří jezdí bez nehod, ušetří maximálně 50 - 60 % z ceny pojistného a řidiči s větším počtem pojistných událostí si připlatí až dvojnásobek ze základní ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Systém bonus a malus není vázaný na konkrétní vozidlo, ale na pojistníka uvedeného ve smlouvě.

 

 

Ptáte se

Jak pojištění online probíhá?

Na základě údajů, které zadáte do webové kalkulačky, dostanete návrh pojistné smlouvy. Ve většině případů budete mít minimálně týden na to, abyste smlouvu přijali tím, že pojistné zaplatíte připsáním na bankovní účet, čímž smlouva nabyde platnosti. Smlouvu můžete samozřejmě také jednoduše odmítnout tím, že pojistné nezaplatíte. 

Jak se dokazuje bezeškodný průběh?

Nejčastěji se to řeší tak, že při přechodu do jiné pojišťovny klient předloží potvrzení o bezeškodném průběhu, který na požádání vystaví původní pojišťovna. Pokud to klient udělá, nová pojišťovna musí bonusové měsíce započítat. Když klient potvrzení nepředloží, je zařazený do výchozího stupně, kdy pak nemá nárok na žádnou slevu. Nový zákon neupravuje způsob dokazování bezeškodného průběhu při uzavírání nové smlouvy. Ani pojišťovnám zákon nestanovuje, jak mají postupovat, když klient doklad nepředloží.

Je možné kombinovat povinné ručení a havarijní pojištění?

Všechny pojišťovny nabízí slevu, když si sjednáte povinné ručení a havarijní pojištění současně, obvykle se jedná o pět a více procent. Pokud si budete sjednávat pouze povinné ručení a až potom "havarijko", můžete zjistit, že již máte například připojištění střetu se zvěří nebo připojištění skel u povinného ručení, havarijní pojištění vám totéž bude krýt také. Zbytečně tedy budete platit připojištění dvakrát. 

Ušetřete díky sjednání obou pojištění zároveň

Jestli chcete získat nejlepší kombinaci ceny a pojistného krytí, vždy si sjednejte obě pojištění zároveň. Budete mít největší a nejlepší výběr a navíc si budete moci rozmyslet, která kombinace připojištění a havarijního pojištění se vám vyplatí nejvíce.

 

Jak na to?

1
ozubene_kolo.svg

Zadejte požadované parametry

Do kalkulačky

2
dalekohled.svg

Porovnejte si

Aktuální nabídky

3
hvezda.svg

Vyberte si balíček

Dle vašich představ

4
zarovka.svg

A hurá na cesty!

Bez zbytečných starostí

 

 

Povinné ručení pro jednotlivé automobilky

Recenze pojišťoven

Podívejte se na recenze ostatních pojišťoven.


Povinné
ručení 2024

  • Porovnejte si nabídky povinného ručení a havarijního pojištění na jednom místě
  • Zjistěte cenové nabídky do 1 minuty
  • Nezávazně a zdarma si porovnejte nejvýhodnější nabídky pojištění

Spočítat cenu

Kalkulačka 2024