Porovnání hypoték - ČERVEN 2024

Moneta Money Bank refinancování

od 4,49%  p.a.

Spočítat
UniCredit Bank účelová hypotéka

od 5,49%  p.a.

Spočítat
Česká spořitelna hypotéka

od 5,59% p.a.

Spočítat
Komerční banka hypoteční úvěr

od 5,79% p.a.

Spočítat

Jak vybrat nejlepší hypotéku?

V současné době je na českém trhu mnoho bank a jednotlivé nabídky hypoték se od sebe můžou výrazně lišit.

Nejlepší hypotéka je taková, která neobsahuje skryté poplatky a konečné náklady pro splacení úvěru budou co nejnižší. Ideální hypotéka by měla být pro zákazníka také bezpečná, což lze získat uzavřením vhodného pojištění.

Jelikož jsou hypotéky spláceny po mnoho let a během tohoto období se může stát mnoho nepředvídatelných situací, stojí za to strávit více času nalezením té nejlepší hypotéky pro vás na míru.

Hypoteční kalkulačka za vás nezávisle porovná jednotlivé nabídky hypotečních bank, abyste získali odhad, jaké jsou aktuální možnosti na trhu. To samozřejmě pro získání úvěru na bydlení nestačí ...

Zkušený hypoteční specialista je nejlepší volbou pro sestavení ideálního finančního plánu a následné ukázání cesty, jak získat nejlepší podmínky hypotéky

V první řadě by se měl výběr hypotéky odvíjet od toho, na co si ji berete. Tedy jestli chcete koupit byt, postavit vlastní dům nebo se pustit do rekonstrukce. Je třeba se zaměřit zejména na úrokovou sazbu, dobu fixace hypotéky nebo roční procentní sazbu nákladů (RPSN). Hypoteční poradce za vás prostuduje aktuální podmínky všech bank, jejich skryté poplatky a sankce. Následně je schopen určit nejlepší varianty hypoték pro vás.

Kalkulačka hypoték

TIP Porovnejsito.cz: "Zkušený hypoteční specialista je nejlepší volbou pro sestavení ideálního finančního plánu a následné ukázání cesty, jak získat nejlepší podmínky hypotéky."

"Důkladně za vás prostuduji aktuální
smluvní podmínky všech bank,
především skryté poplatky a sankce,
kterým pak můžete předejít."

Zdeněk Polášek
Hypoteční specialista
 Zobrazit recenze klientů


Nejsme jen online porovnávač hypoték ...
Hypoteční specialista vám zdarma poradí telefonicky, přes chat i osobně

Narozdíl od běžných srovnávacích portálů hypoték, se nebojíme ukázat své tváře. Mluví za nás recenze našich spokojených zákazníků, které si můžete rovnou ověřit.
S námi se můžete spolehnout na tyto výhody: 

Garance férového jednání a odborných znalostí

Naši poradci dosahují potřebné odbornosti, specializace a znalostí doložených patřičnými zkouškami

Předem víte, kdo s vámi bude jednat

Osobní a individuální přístup ke klientovi je při výběru ideální hypotéky důležitý   

Porovnání všech hypoték na jednom místě

Srovnáme za vás nejlepší hypotéky na trhu na základě vaší osobní finanční situace

Za nás mluví výsledky a recenze spokojených klientů

Přečtěte si recenze dlouhodobých  klientů, kterým jsme pomohli zajistit nejlepší hypotéku

Vaše citlivé údaje jsou u nás v bezpečí

Narozdíl od nejmenovaných srovnávačů vaše údaje nepředáváme třetím stranám

Jednorázovým poradenstvím to nekončí

Váš osobní finanční specialista tu bude pro vás kdykoliv jej budete potřebovat

 
 
Chram.svg

Proč sjednat hypotéku přes nás?

Každý má požadavky na hypotéku jiné. Srovnáme za vás jednotlivé nabídky a poradíme vám, která varianta pro vás bude nejvýhodnější.

Nezávislé srovnání hypoték

Chceme vám vyřízení hypotéky maximálně usnadnit. Hypotéku s námi můžete sjednat rychle, jednoduše, online i osobně. 

Jednoduché vyřízení online i osobně

 

Šetříme váš čas i vaše peníze. Díky dlouhodobé spolupráci s poskytovateli hypoték pro vás můžeme vyjednat výhodnější podmínky.

Výhodnější podmínky

Výběr - ukázání prstem modrá.svg

Porovnání hypoték všech bank

Chcete si postavit vysněný dům nebo si koupit byt? Pak pravděpodobně uvažujete o hypotéce. Volbou vhodného poskytovatele hypotéky můžete ušetřit tisíce korun ročně. Nezávazně srovnáme nabídky za vás a pomůžeme vám s výběrem.

 

 

Porovnat nejvýhodnější hypotéky


lupa_hezka.svg

Kalkulačka vám pomůže se zorientovat.
Co bude následovat?

  1. Hypoteční specialista vás bude nezávazně kontaktovat a vyslechne si vaše přesné požadavky
  2. Následně vyhledá nejvýhodnější bankovní instituci, která splňuje všechny vaše potřeby
  3. Provede vás procesem vyřízení hypotečního úvěru a spojí se s klíčovými osobami ve vašem případu
  4. Pomůže vám s čerpáním hypotečního úvěru
  5. Tímto spolupráce s finančním specialistou začíná, jelikož nespolupracujeme pouze s prodejci úvěrů, ale s profesionály, kteří vám dopřejí veškerý servis a stanou se tak vašimi komplexními a dlouhodobými poradci ve světě financí

"Díky  pravidelné analýze trhu jsem schopen zajistit nejnižší úrokovou sazbu a zároveň vyjednat slevy na jednorázových poplatcích. Pomocí komplexního finančního plánu budete moci splatit svou hypotéku dříve a tím ušetřit na úrocích."

Máte dotazy? Napište mi

zdenek.polasek@porovnejsito.cz

 

 TIP Porovnej si to.cz: "Hypoteční kalkulačka během okamžiku porovná aktuální nabídky hypotečních bank na českém trhu. Jednoduše tak získáte přehled a odhad úrokové sazby a výši splátek." 

Spočítat hypotéku

Hypoteční kalkulačka
K čemu se může hodit?

Hypoteční kalkulačka bude užitečná především v první fázi analýzy, protože vám umožní odpovědět na otázku, jakou nemovitost si budete moci dovolit. Než se rozhodnete využít hypoteční kalkulačku a porovnat si nabídky hypotečních bank, odpovězte si na následující základní otázky:

  • Jaká je hodnota dané nemovitosti?
  • Jakou výši úvěru potřebujete?
  • Na jakou dobu chcete úvěr splácet?
  • Jakou výši splátek budete schopni splácet?

Bonita je základní podmínkou pro získání úvěru na byt či dům. Banky očekávají, že vaše příjmy budou stabilní a dostatečné k pokrytí životních nákladů, splátek hypotéky a dalších výdajů. Hypoteční kalkulačka je prvním krokem ke kontrole, zda splňujete podmínky pro uzavření úvěru na bydlení.

Jak posoudit, zda existuje šance pro získání hypotéky? V hypoteční kalkulačce vypočítáme splátku úvěru na dům nebo byt a vypočítáme poměr této splátky k vašemu měsíčnímu příjmu. Čím nižší je tento ukazatel (nazývaný DTI, od dluhu k příjmu), tím větší je šance na uzavření úvěru. Horní hranici si stanoví každá banka samostatně, ale lze předpokládat, že 30 - 40 procent je limit, při kterém se lidé s průměrnými příjmy mohou stále spolehnout na financování.


Výpočet nákladů a splátek

Příprava na koupi nemovitosti není jen výběr bytu a výběr nabídek financování. Každý potenciální dlužník by měl nejprve posoudit své finanční možnosti. Hypoteční kalkulačka nám v tomto úkolu pomůže.

Při zvažování koupě nemovitosti pro vlastní potřebu nebo pro investiční účely se obvykle zaměřujeme především na výběr správné lokality a standardu. Teprve později se snažíme posoudit, zda je naše bonita dostatečná k tomu, abychom si vzali úvěr na byt nebo úvěr na dům.

Hypoteční kalkulačka by však měla být jedním z prvních nástrojů, po kterých při zvažování investice sáhneme – v hypoteční kalkulačce odhadneme nejen to, jak vypadá splátka hypotéky, ale také to, jak jsou prezentovány náklady na hypotéku v průběhu let splácení závazku.

Celkové náklady úvěru

Hypoteční kalkulačka umožňuje odhadnout výši splátky a celkové náklady na hypotéku. Připomeňme si, že prvním požadovaným parametrem je hodnota nemovitosti.

Úvěr na byt se obvykle odvíjí od ceny prostor, kterou předpokládá prodávající, ale banka si tuto informaci ověřuje sama, když pro nás připravuje podmínky k hypotéce. Nesrovnalosti obvykle nejsou velké. V nejhorším případě bude úvěr na byt vyžadovat vyšší vlastní příspěvek (když banka hodnotí byt níže) a v nejlepším případě se zlepší vztah mezi hodnotou nemovitosti a výší úvěru, což se může promítnout do lepší úrokové sazby hypotéky.

V případě úvěru na dům se hodnota nemovitosti skládá z hodnoty stavebního pozemku a budovy. Když kupujeme již hotový dům od developera, ocenění je jednodušší. V případě pronájmu domu je pak potřeba vycházet z daných odhadů.

Úvodní fotka lidi

"Chci být pro své klienty pojízdnou bankou,
pojišťovnou a investiční společností v jednom."

Zdeněk Polášek
HYPOTEČNÍ SPECIALISTA

Zobrazit recenze klientů


 

V jakých oblastech vám mohu pomoci?

1

Pomůžu vám se zajištěním úvěru na dům,
byt, nebytové prostory i s refinancováním stávající hypotéky

Financování bydlení

2
Graf_rust.svg

Tvorba kapitálu je především o pravidelném návyku zhodnocování financí.

Tvorba rezerv

3

Zajištění příjmů a ochrana rodiny je důležitou součástí kvalitního finančního portfolia

Životní pojištění

4
spojeni_retez.svg

Sjednocením všech kreditních i kontokorentních závazků ušetříte
finance třeba pro tvorbu rezerv

Sjednocení půjček

Kalkulačka hypoték

Mimořádná splátka úvěru

Hypoteční kalkulačka může být užitečná i v případě, že již máme úvěr na byt nebo dům. Často zvažujeme předčasné splacení hypotéky či mimořádnou splátku úvěru. V tomto druhém případě bychom rádi věděli, jak přeplatek hypotéky ovlivní výši měsíčních splátek.

V hypoteční kalkulačce můžeme provést potřebné výpočty. Hodnotu nemovitosti necháváme takovou, jaká byla, když jsme si vzali půjčku. Do pole "výše úvěru" zadejte kapitál, který zbývá dnes splatit, což zjistíte v bance nebo si to můžete zkontrolovat ve svém internetovém bankovnictví a odečíst od ní částku, kterou chceme vynaložit na přeplatek (např. 1 000 000 Kč).

Simulaci hypotéky s přeplatkem lze provést dvěma způsoby. Nejprve předpokládáme, že doba splácení se nezmění a do hypoteční kalkulačky zadáme počet let do konce plánované splátky. Dostaneme výsledek výše splátky po přeplatku úvěru na bydlení. Druhý scénář bude obvykle vyžadovat kontakt s bankou. Některé banky umožňují zkrátit dobu půjčky při zachování aktuální výše splátky. Náš specializovaný hypoteční poradce může v tomto případě připravit nový návrh hypotéky.

Pojištění schopnosti splácet

Při sjednávání hypotéky uvažujte také nad sjednáním pojištění schopnosti splácet. Pojištění hypotéky oceníte ve chvíli, kdy se ocitnete v těžké situaci, například když přijdete o práci. Pokud budete toto pojištění mít, v případě dlouhodobé nemoci nebo ztráty zaměstnání za vás bude po určitou dobu platit splátky poskytovatel hypotéky.

Hypotéka na dům

Úvěr na bydlení je určen na koupi domu na primárním trhu (např. od developera) nebo na sekundárním trhu (od předchozího vlastníka). Také s transakcí související s nákupem domu není hypotéka bez vlastního příspěvku volbou. Hypoteční kalkulačka by měla být doplněna údaji s přihlédnutím k alespoň 10% vkladu.

Úvěr na výstavbu domu se řídí mírně odlišnými zákony. Předem nevíme, jaká bude hodnota nemovitosti po dokončení investice, a tak ji musíme odhadnout na základě ceny pozemku a odhadu stavebních nákladů. Banka, která později poskytne hypotéku na výstavbu, tyto tyto faktory sama prověří. Pro účely použití hypoteční kalkulačky však musíme sami předpokládat určité hodnoty. Stojí za to vědět, že většina bank bere v úvahu hodnotu pozemku, na kterém stavíme budovu, jako součást našeho vlastního příspěvku.

Hypotéka na byt

Koupě bytu pomocí hypotéky lze provést také dvěma způsoby. První je úvěr na byt postavený a připravený k prodeji developerem. Druhým způsobem je koupě bytu od předchozího vlastníka nemovitosti.

Banky poskytující úvěr očekávají, že bude splněna řada požadavků. V současné době je možné získat hypotéku bez vlastního příspěvku v případě, že klient ručí jinou nemovitostí. Při simulaci hypotéky bychom měli vzít v úvahu, že většina věřitelů očekává, že zaplatí alespoň 10 % z ceny bytu z našich úspor. Několik bank nastavilo laťku ještě výše a vyžaduje alespoň 20 % z vlastních úspor.


Refinancování hypotéky

Na trhu s úvěry na bydlení se neustále objevují nové nabídky. Může se stát, že několik let po přijetí závazku bude existovat banka, která bude mít možnost nabídnout lepší sazby. Refinancování hypotéky je ideální, pokud nám v předchozí bance nevzniknou žádné náklady spojené s předčasným splacením hypotéky.

Hypoteční kalkulačka nám umožní zkontrolovat, o kolik nižší bude splátka v bance, do které plánujeme hypotéku převést. Výpočty provádíme stejně jako při posuzování dopadů předčasného splacení a bereme aktuální dluh a počet let, které zbývají ke splacení, stejně jako úrokovou sazbu, kterou nám nabízí banka, ke které půjdeme na refinancování hypotéky.

Co se bude dít po kalkulaci?

Hypoteční kalkulačka je jen prvním krokem v přípravě na uzavření úvěru na dům nebo úvěru na byt. Umožňuje odhadnout výši splátek a nejdůležitější faktor nákladů na hypotéku, kterým je úroková sazba. Stojí za zmínku, že se nejedná o celkové náklady na půjčku. Některé banky například vyžadují další pojištění např. proti ztrátě zaměstnání.

Dalším krokem po předběžných odhadech bonity a nákladů na úvěr na bydlení by mělo být seznámení se s nabídkami věřitelů. Srovnání hypoték vám umožní vytvořit seznam nejlepších návrhů. Přestože si vyberete si díky kalkulačce vyberete některou z nabídek, neobejdete se bez hypotečního specialisty, který vám pomůže najít ideální hypotéku pro vás na míru.

Doba schválení hypotéky se standardně pohybuje od 2 do 6 týdnů.


Osobně nebo online?

Zdeněk Polášek
Hypoteční specialista


 

Výpočet úroků a splátek hypoték 2024


Více o České spořitelně

Česká spořitelna

Refinancování hypotéky od ČS (Česká spořitelna)
Sjednání úvěru Zdarma
Vedení úvěru Zdarma
Povinný účet Ne
Refinancování Ano
LTV 90 %
Doba fixace
10 let
Min. výše úvěru 200 000 Kč
Max. výše úvěru Bez omezení
Min. doba splácení 1 rok
Max. doba splácení

30 let

 

Spočítat hypotéku

Více o Raiffeisen bance

Raiffeisen BANK

Hypotéka na bydlení od Raiffeisenbank
Sjednání úvěru Zdarma
Vedení úvěru Zdarma
Povinný účet Ne
Refinancování Ano
LTV 90 %
Doba fixace 15 let
Min. výše úvěru 300 000 Kč
Max. výše úvěru
20 mil. Kč
Min. doba splácení
5 let
Max. doba splácení
30 let

 

Spočítat hypotéku


Více o ČSOB

ČSOB

Hypotéka od ČSOB (Československá obchodní banka)
Sjednání úvěru 3900 Kč
Vedení úvěru 150 Kč/měs.
Povinný účet Ne
Refinancování Ano
LTV 90 %
Doba fixace
7 let
Min. výše úvěru 200 000 Kč
Max. výše úvěru Bez omezení
Min. doba splácení 5 let
Max. doba splácení

40 let

 

Kalkulačka hypoték

Více o Moneta Money Bank

Moneta Money Bank

Refinancování hypotéky od MONETA Money Bank
Sjednání úvěru Zdarma
Vedení úvěru Zdarma
Povinný účet Ne
Refinancování Ano
LTV 80 %
Doba fixace
10 let
Min. výše úvěru 300 000 Kč
Max. výše úvěru Bez omezení
Min. doba splácení 5 let
Max. doba splácení

30 let

Více o hypotéce od Moneta Money Bank

Kalkulačka hypoték


 


Více o Komerční bance

Komerční banka

Hypoteční úvěr od KB (Komerční banka)
Sjednání úvěru Zdarma
Vedení úvěru Zdarma
Povinný účet Ano
Refinancování Ne
LTV 90 %
Doba fixace
15 let
Min. výše úvěru 200 000 Kč
Max. výše úvěru Bez omezení
Min. doba splácení 5 let
Max. doba splácení

30 let

 

Kalkulačka hypoték


Více o Fio bance

Fio banka

Fio refinancování od Fio banky
Sjednání úvěru Zdarma
Vedení úvěru Zdarma
Povinný účet Ano
Refinancování Ano
LTV 85 %
Doba fixace
5 let
Min. výše úvěru 300 000 Kč
Max. výše úvěru 10 mil. Kč
Min. doba splácení 5 let
Max. doba splácení

30 let

Více o hypotéce od Fio Banky

Kalkulačka hypoték

Ptáte se

Jaké podmínky musím splnit k získání hypotéky?
Podmínky pro získání hypotéky se rok od roku mění a odvíjí se od pokynů České národní banky. Jaké jsou tedy podmínky v roce 2024? Minimální věková hranice 18 let, dostatečný příjem, který vám umožní hypotéku splácet, přičemž výše splátky nesmí přesáhnout 50 % čistého měsíčního příjmu. Dále je důležitá vaše bonita, tedy hodnocení toho, zda dokážete hypotéku splácet. Pokud chcete hypotéku získat, nesmíte mít také za poslední 3 až 5 let žádné větší záznamy v registrech dlužníků.
Jaká je maximální výše hypotéky?
Pro rok 2024 činí maximální výše hypotéky 90 % zástavní hodnoty nemovitosti nebo nemovitostí poskytovaných do zástavby. Maximální částku hypotéky ovlivňuje také výše akceptovatelných příjmů a výše závazků.
Jaké jsou typy hypoték?
Hypotéky se dělí na účelové a neúčelové. Mezi nejčastěji poskytovaný typ účelové hypotéky patří hypotéka na pořízení domu nebo bytu, která obvykle nabízí nejvýhodnější podmínky, protože je pro banky nejméně riziková. Mezi další účelové hypotéky, které jsou poskytnuty za určitým účelem (koupě bytu, rekonstrukce domu), patří například předhypoteční úvěr nebo překlenovací financování. Nejznámější neúčelovou hypotékou je americká hypotéka, kdy bance nezáleží, na co budou peníze použity.
Jaké jsou poplatky spojené s hypotékou?
Při vyřizování hypotéky byste se neměli zaměřit jen na výši úrokové sazby, ale také na další poplatky, jejichž výše se odvíjí od konkrétní banky. Setkat se můžete například s poplatkem za schválení hypotéky, poplatkem za odhad ceny nemovitosti, poplatkem za správu hypotečního úvěru, poplatkem za čerpání hypotéky, poplatkem za mimořádnou splátku nebo předčasné uhrazení a také případným pojištěním.
Jaké jsou úrokové sazby hypoték?
Co se týče roku 2024, úrokové sazby hypoték se pohybují okolo 5 %. Odhadnout vývoj úrokových sazeb není vůbec jednoduché, jejich výše se totiž odvíjí od celé řady faktorů, například od nastavení základních úrokových sazeb v ekonomice.
Je možné splatit hypotéku předčasně?
Ano, zákon 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru upravil pravidla pro předčasné splacení úvěrů a hypoték. Od roku 2016 tak poskytovatel úvěru nesmí dlužníkovi bránit v tom, aby svůj dluh předčasně uhradil, zákon také omezil výši penále, která je spojená s nárokem na náhradu uniklých nákladů. Zdarma je možné každý rok splatit až 25 % z celkové výše hypotéky, poplatek za předčasné splacení navíc může činit nejvýše 1 % z výše úvěru, maximálně se však může jednat o 50 000 Kč.

Jak na to?

1

Nejprve získejte představu použitím

Kalkulačky

2

Nezávazně vás budeme kontaktovat 

Hypoteční specialista si vyslechne vaše přesné požadavky

3
hvezda.svg

Vyhledání nejlepších hypoték na trhu 

Představení nabídek, které splňující vaše požadavky

4

Zajištění čerpání hypotéky

Provedu vás celým procesem pro získání hypotečního úvěru

DSTI.jpg

Co je to DSTI?

Dluhová služba k příjmu, zkráceně DSTI (Debt Service to Income), představuje poměr celkový ...
Číst
pujcka_na_bydleni.jpg

Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení je jednou z možností je využití půjčky na bydlení, která může být poskytnu ...
Číst
co je to banka.jpg

Banka

Banka představuje finanční instituci, která zprostředkovává tok peněz v rámci tržního oběhu. Jed ...
Číst
hypoteky_zmeny.jpg

Změny u hypoték 2023

Z toho, jak banky za posledních pár let vyhodnocovaly bonitu svých klientů (tj. schopnost spl ...
Číst

Budova_pro_firmy.svg

Kalkulačka hypoték
2024

Hypoteční kalkulačka vám umožní nezávisle porovnat nabídky hypotečních bank a získat
tak přehled o aktuálních možnostech na trhu. Pro sestavení optimálního finančního plánu
a získání nejlepších podmínek hypotéky doporučujeme se obrátit na našeho zkušeného
hypotečního specialistu.

Porovnat hypotéky

Hypotéky 2024