hypoteka_rodina3.jpg

Hypotéky

Chcete si postavit vysněný dům nebo si koupit byt? Pak pravděpodobně uvažujete o hypotéce.
Volbou vhodného poskytovatele hypotéky můžete ušetřit tisíce korun ročně.
Nezávazně srovnáme nabídky za vás a pomůžeme vám s výběrem.

 

 
Dum_rodinny.svg

Srovnání hypoték

dalekohled.svg

Každý má požadavky na hypotéku jiné. Srovnáme za vás jednotlivé nabídky a poradíme vám, která varianta pro vás bude nejvýhodnější.

Nezávislé srovnání hypoték

hvezda.svg

Chceme vám vyřízení hypotéky maximálně usnadnit. Hypotéku s námi můžete sjednat rychle, jednoduše a online. 

Jednoduché vyřízení online

zarovka.svg

Šetříme váš čas i vaše peníze. Díky dlouhodobé spolupráci s poskytovateli hypoték pro vás můžeme vyjednat výhodnější podmínky.

Výhodnější podmínky

Jak vybrat hypotéku?

Hypotéka je velkým závazkem, proto je důležité, vybrat správně. Nezávisle za vás srovnáme jednotlivé nabídky, abyste získali dokonalý přehled o tom, jaké máte možnosti. Rádi vám také zdarma poradíme s výběrem nejvýhodnější hypotéky. 

 

V první řadě by se měl výběr hypotéky odvíjet od toho, na co si ji berete, tedy zda chcete koupit byt, postavit vlastní bydlení nebo se pustit do rekonstrukce. Následně se zaměřte zejména na úrokovou sazbu, dobu fixace nebo roční procentní sazbu nákladů (RPSN). Nezapomeňte si také důkladně prostudovat smluvní pokuty, sankce a podmínky. 

Kalkulace hypoték online 

Pojištění schopnosti splácet

Při sjednávání hypotéky uvažujte také nad sjednáním pojištění schopnosti splácet. Pojištění hypotéky oceníte ve chvíli, kdy se ocitnete v těžké situaci, například když přijdete o práci. Pokud budete toto pojištění mít, v případě dlouhodobé nemoci nebo ztráty zaměstnání za vás bude po určitou dobu platit splátky poskytovatel hypotéky. 

Chci nejvýhodnější hypotéku

 

Ptáte se

Jaké podmínky musím splnit k získání hypotéky?

Podmínky pro získání hypotéky se rok od roku mění a odvíjí se od pokynů České národní banky. Jaké jsou tedy podmínky v roce 2021? Minimální věková hranice 18 let, dostatečný příjem, který vám umožní hypotéku splácet, přičemž výše splátky nesmí přesáhnout 50 % čistého měsíčního příjmu. Dále je důležitá vaše bonita, tedy hodnocení toho, zda dokážete hypotéku splácet. Pokud chcete hypotéku získat, nesmíte mít také za poslední 3 až 5 let žádné větší záznamy v registrech dlužníků. 

Jaká je maximální výše hypotéky?

Pro rok 2021 činí maximální výše hypotéky 90 % zástavní hodnoty nemovitosti nebo nemovitostí poskytovaných do zástavby. Maximální částku hypotéky ovlivňuje také výše akceptovatelných příjmů a výše závazků. 

Jaké jsou typy hypoték?

Hypotéky se dělí na účelové a neúčelové. Mezi nejčastěji poskytovaný typ účelové hypotéky patří hypotéka na pořízení domu nebo bytu, která obvykle nabízí nejvýhodnější podmínky, protože je pro banky nejméně riziková. Mezi další účelové hypotéky, které jsou poskytnuty za určitým účelem (koupě bytu, rekonstrukce domu), patří například předhypoteční úvěr nebo překlenovací financování. Nejznámější neúčelovou hypotékou je americká hypotéka, kdy bance nezáleží, na co budou peníze použity.

Jaké jsou poplatky spojené s hypotékou?

Při vyřizování hypotéky byste se neměli zaměřit jen na výši úrokové sazby, ale také na další poplatky, jejichž výše se odvíjí od konkrétní banky. Setkat se můžete například s poplatkem za schválení hypotéky, poplatkem za odhad ceny nemovitosti, poplatkem za správu hypotečního úvěru, poplatkem za čerpání hypotéky, poplatkem za mimořádnou splátku nebo předčasné uhrazení a také případným pojištěním.

Jaké jsou úrokové sazby hypoték?

Co se týče roku 2021, úrokové sazby hypoték se pohybují okolo 2 %. Odhadnout vývoj úrokových sazeb není vůbec jednoduché, jejich výše se totiž odvíjí od celé řady faktorů, například od nastavení základních úrokových sazeb v ekonomice.

Je možné splatit hypotéku předčasně?

Ano, zákon 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru upravil pravidla pro předčasné splacení úvěrů a hypoték. Od roku 2016 tak poskytovatel úvěru nesmí dlužníkovi bránit v tom, aby svůj dluh předčasně uhradil, zákon také omezil výši penále, která je spojená s nárokem na náhradu uniklých nákladů. Zdarma je možné každý rok splatit až 25 % z celkové výše hypotéky, poplatek za předčasné splacení navíc může činit nejvýše 1 % z výše úvěru, maximálně se však může jednat o 50 000 Kč.

 

Jak na to?

1
ozubene_kolo.svg

Zadejte požadované parametry

Do kalkulačky

2
Kalkulacka.svg

Porovnejte si 

Aktuální nabídky hypoték

3
prst_zvoleni.svg

Vyberte si hypotéku

Která vám nejvíce vyhovuje

4
Dum_rodinny.svg

Už jste skoro doma!

Zbytek nechte na nás