ruka
 

To není vše, co umíme. Máme i podpultovky.

zarovka.svg

Porovnání všech nabídek i podpultovek
Garance nejlepší ceny

naradi.svg

Rychlejší aktivace a instalace 
Aktivace do 3 dnů

vlastovka.svg

Přes nás máte 14 dní na vyzkoušení
Bez závazků a rizik

hvezda.svg

Je to nezávazné a zdarma
Bez poplatků a provizí

Nezávazně poptat

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

lupa_hezka.svg

Finanční specialista (finanční poradce)

Finanční specialista poskytuje finanční poradenství, připravuje finanční plány a analýzy pro běžné i firemní klienty. Jedná se o specialistu v oblasti financí, který pomáhá klientům se správou investic, majetku, s výběrem úvěrů, půjček, pojištění nebo penzijních fondů. Může se jednat o nezávislého poradce, který není závislý na konkrétní bance, ale také se může jednat o zaměstnance banky (bankovní poradce), který jedná v zájmu dotyčné banky. 

Registrovaní poradci musí mít licenci u České národní banky, aby mohli obchodovat s veřejností. V závislosti na službách poskytovaných daným finančním poradcem může být vyžadována široká škála dalších licencí a certifikací. 

Ve skutečnosti existují dvě definice, které se týkají profese a samotného finančního specialisty. Podle směrnice Evropské unie je finanční poradce povoláním nefinančních institucí, a tedy nezávislých odborníků. Úkolem takové osoby je poskytnout všechny povinné informace o bezpečné správě majetku a jejich ochraně.

Na druhé straně, podle Evropské federace finančních poradců a finančních zprostředkovatelů, je finanční poradce odborník vzdělaný v různých směrech, jehož hlavním úkolem je provádět takové činnosti za účelem ochrany majetku klienta a poskytnout mu likviditu a finanční zabezpečení. Za tímto účelem musí analyzovat potřeby klienta a vybrat pro něj správné finanční produkty.


TIP: Porovnání hypoték online i poradenství zdarma

Chcete si postavit vysněný dům, koupit byt, pozemek nebo si zajistit nejvýhodnější refinancování hypotéky? Volbou vhodného poskytovatele hypotéky můžete ušetřit tisíce korun ročně. Nezávazně si porovnejte aktuální nabídky hypoték v naší kalkulačce a získejte aktuální přehled úrokových sazeb a výši splátek.

Chcete mít jistotu nejlepší nabídky hypotéky na trhu? Náš hypoteční specialista za vás prostuduje smluvní podmínky všech bank, především skryté poplatky a sankce, kterým pak můžete předejít. Následně pro vás vyhledá nejvýhodnější bankovní instituci, která splňuje všechny vaše požadavky a spojí se s klíčovými osobami ve vašem případu. Provede vás celým procesem od A do Z a pomůže s čerpáním hypotečního úvěru.

Kalkulačka hypoték zdarma

Recenze bank

Přečtěte si také

VOD_platformy.jpg

Co je to VoD?

VoD je služba, která umožňuje uživatelům si zvolit a sledovat pořady dle vlastního výběru, ...
Číst
vyber technologie.PNG

Router

Jaký je rozdíl mezi routerem a modemem? Jaké jsou ideální frekvenční pásma pro dané využití ...
Číst
lanlan.png

LAN

LAN je zkratka pro lokální neboli místní síť vzájemně propojených zařízeních ethernetovým kabelem nebo ...
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst