Měření rychlosti internetu - TEST 2024

Poskytovatel služby: Rychlost.cz

 

Jak správně změřit rychlost internetu?

Před spuštěním testu rychlosti se podívejte, jakou rychlost internetu od vašeho poskytovatele máte a zjistěte specifikaci dané služby, kterou máte ve smlouvě (rychlost stahování a odesílání, doba odezvy). Aby bylo měření rychlosti internetu přesné, nejdříve splňte níže uvedené podmínky.

Splňte následující podmínky:


TIP: Ověřte si možnosti rychlejšího internetu


Jak probíhá testování rychlosti internetu?

Test rychlosti internetu měří rychlost připojení a kvalitu připojeného zařízení k internetu. Dělá to spuštěním několika po sobě jdoucích testů, které analyzují různé aspekty vašeho internetového připojení. Jedná se o rychlost stahování (download), rychlost nahrávání (upload), ping a jitter. Každá z těchto hodnot představuje specifické vlastnosti připojení, o kterých si můžete přečíst více v následujícím odstavci. Ty by vám měly pomoci pochopit konečné výsledky testu rychlosti.

Jak funguje test rychlosti stahování?

Měření rychlosti stahování se realizuje otevřením více připojení k serveru a současným spuštěním stahování velkého datového souboru na všech připojeních. Tento přístup zajišťuje, že celá šířka pásma internetového připojení je maximální, a tím lze měřit maximální propustnost dat. Zaznamenávání propustnosti dat proti době měření konečně poskytuje dostupnou rychlost internetu pro stahování dat.

Jak funguje test rychlosti nahrávání?

Rychlost uploadu (odesílání dat) je testována obrácením sekvence analýzy stahování. Opět se otevře více připojení k testovacímu serveru. Namísto stahování souboru se na vašem zařízení vytvoří velký soubor náhodných dat, který se protlačí všemi připojeními k serveru. Odeslání dat na server přes síť prostřednictvím více datových proudů zajišťuje měření maximální propustnosti. Opět platí, že zaznamenávání propustnosti dat v čase poskytuje dostupnou rychlost internetu pro nahrávání dat.

Jak se testuje ping?

Během testu ping zařízení odešle malý datový balíček přes síť na testovací server na internetu. Když server obdrží tento balíček, odešle jej zpět do zařízení a dokončí zpáteční cestu. Doba, kterou balíček dat potřebuje k dokončení zpáteční cesty, se nazývá latence, označovaná také jako ping. Pro dosažení přesného čtení se provádí několik testů ping po sobě, přičemž konečným výsledkem je průměr všech těchto testů.


Co je to download?

Jedná se o rychlost stahování, s jakou může vaše zařízení přijímat data z internetu do PC. Vypočítá se vydělením celkové propustnosti dat v daném časovém úseku. Nejčastěji je rychlost stahování označována v megabitech za sekundu (Mbps nebo Mb/s).

Co je to upload?

Na rozdíl od rychlosti stahování charakterizuje rychlost nahrávání určitého množství dat, které vaše zařízení může odeslat na internet. Vypočítává se stejným způsobem, a proto se označuje ve stejných jednotkách jako download.

Co je to ping?

Ping (známý také pod pojmem latence) popisuje zpoždění signálu v důsledku času, který tento signál potřebuje k cestě do určitého cíle. Jedná se o časovou prodlevu mezi akcí a reakcí na internetu a měří rychlost spojení mezi dvěma síťovími rozhraními v počítačové síti. 

Co je to jitter?

Jitter značí hodnotu velikosti kolísání při odezvě (latenci) internetu a pomáhá k diagnostice stability připojení.  Hodnota je měřena v milisekundách (ms). V telekomunikacích určuje jitter nežádoucí odchylku ve zpoždění mezi doručení jednotlivých paketů.


Ověřte si dostupnost rychlejšího internetu na vaší adrese

Máte doma pomalý internet? Vyplňte jednoduchý formulář a zjistěte, zda je na vaší adrese rychlejší internet nebo levnější varianta. Porovnáváme více než 50 poskytovatelů internetového připojení. Ověření je nezávazné a zdarma.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

 

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst
restart_routeru_opt.jpg

Jak vylepšit výkon domácí Wi-Fi sítě

Dlouhodobé používání Wi-Fi routeru bez pravidelného čištění jeho paměti může negativně ovlivnit jeho ...
Číst
ruka
 

Ověřte si dostupnost rychlejšího internetu.

 

Nezávazně poptat

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

Rychlejší internet