pán cestovní pojištěnie.jpg

Cestovní pojištění

Chystáte se na dovolenou? Pak byste si na cestu měli přibalit také cestovní pojištění,
díky kterému se vyhnete možným starostem a nepříjemnostem.
Ušetřete s námi na cestovním pojištění i vy.

 

 
žárovka modrá.svg

Porovnání cen cestovního pojištění 2024

dalekohled.svg

Naše služby jsou zdarma, rádi pro vás nezávisle srovnáme jednotlivé nabídky, ze kterých si vyberete tu nejlepší. 

Nezávislé srovnání nabídek

hvezda.svg

Jsme pro vás schopni vyjednat ještě výhodnější ceny nebo řadu bonusů. S námi jednoduše ušetříte čas i peníze. 

Výhodnější ceny a slevy

zarovka.svg

Rychle. Jednoduše. Online. Pokud se vám některá z nabídek bude líbit, můžete snadno sjednat pojištění z pohodlí domova. 

Sjednání z pohodlí domova

 

Proč mít cestovní pojištění?

I když máte Evropský průkaz cestovního pojištění, který je platný v EU, cestovní pojištění se vám v mnoha případech vyplatí, nebudete muset například doplácet za ošetření a léky. Ani pojištění k platební kartě mnohdy nebývá dostatečné, často totiž nepokrývá odpovědnost za škodu a pojištění zavazadel nebo přináší nedostatečnou výši pojistného plnění za léčebné výlohy.

Kalkulačka cestovního pojištění

Jak si vybrat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění vždy vybírejte s ohledem na to, do jaké destinace se chystáte (Evropa x exotické země), co v dané zemi budete dělat a co si berete s sebou (drahou elektroniku, golfové vybavení). Díky těmto základním otázkám zjistíte, co by mělo vaše cestovní pojištění obsahovat. Zaměřit byste se samozřejmě měli nejen na jeho cenu, ale také na pojistné limity a seznámit se s pojistnými podmínkami.

Cestovní pojištění nabízí většina českých pojišťoven. Jak si tedy vybrat nejvýhodnější nabídku? Jednoduše. Srovnáme nabídky za vás a rádi vám nezávazně poradíme, jaké cestovní pojištění je pro vás to nejvhodnější.

Chci cestovní pojištění

 

Ptáte se

K čemu je dobré cestovní pojištění?

Ať už cestujete za dobrodružstvím, odpočinkem nebo za prací, je dobré být pojištěný a mít tak jistotu, že o vás bude vždy dobře postaráno. Cestovní pojištění slouží k úhradě léčebných nákladů v případě onemocnění nebo úrazu. Kromě krytí léčebných výloh existuje mnoho doplňkových služeb, které si můžete připojistit.

Co si všechno můžete pojistit?

Zdravotní péče ve veřejných i privátních nemocnicích

Jedná se o nejdůležitější kritérium cestovního pojištění. Před uzavřením pojistné smlouvy je potřeba znát výši krytí léčebných nákladů v zemi, do které cestujete. Pokud cestujete do ekonomicky vyspělejších států (např. USA, Kanada, Japonsko), doporučujeme si sjednat pojištění léčebných nákladů na neomezenou výši pojistného plnění. Každý by si měl rozmyslet, zda je dobré riskovat placení několika milionových léčebných výloh, které můžou nastat s léčením úrazu či nemocí, nebo je lepší se zabezpečit cestovním pojištěním. V případě cesty po Evropě doporučujeme krytí aspoň 3 miliony Kč. Při cestování mimo Evropu aspoň 5 milionů Kč. 

Non-stop asistenční služby v českém jazyce

Když nastanou problémy na cestách, je velice důležité, abyste se mohli obrátit na profesionální pomoc asistenční služby. Zavoláte na telefonní číslo, které máte uvedené na kartičce cestovního pojištění, následně stačí uvést číslo vaší pojistky, kde se nacházíte a jaké máte potíže. Odborný asistent na telefonu vám doporučí nejvhodnější zdravotnické zařízení, zajistí pomoc, v případě potřeby sežene právního poradce nebo například zajistí odtah vašeho vozidla. Asistenční služba funguje non-stop a je v českém jazyce.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění si lidé často pletou s pojištěním léčebných nákladů (zdravotní péče ve zdravotnických zařízeních), přitom tato rizika nekryje a je nutné si je připojistit. Léčebné náklady se hradí pouze danému zdravotnímu zařízení. Představte si, že se zraníte a další čtyři měsíce nebudete moct chodit do svého zaměstnání, což vám velmi znepříjemní vaši finanční situaci. Pro takové případy je potřebné mít úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu a pracovní neschopnosti.

Pojištění odpovědnosti

Pokud způsobíte neúmyslnou škodu jiné osobě na zdraví, poškodíte její věci nebo ji nedej bože usmrtíte, pojišťovna tuto škodu proplatí přímo poškozenému. Pojišťovna vás chrání i proti neoprávněným nárokům v případě, že si někdo vymyslí, že jste mu způsobili škodu a přitom tomu tak není. Pojištění kryje také ušlý zisk a právní náklady.

Pojištění zavazadel

Někdy stačí chvilka nepozornosti a vaše zavazadlo nebo cennosti jsou v rukou zloděje. Může se také ale třeba stát, že někdo nedopatřením vezme váš kufr na místo svého. Dalším rizikem jsou kapsáři nebo vykrádání hotelových pokojů. Díky pojištění zavazadel bude váš majetek v bezpečí a přes nepříjemné starosti a papírování dostanete náhradu škody nazpět.

Pojištění storna zájezdu

Není nic horšího, než když těsně před odjezdem na již zaplacenou dovolenou onemocníte nebo se vám stane úraz. Další nepříjemností je třeba zrušený let, vlak, nebo autobus z důvodu nepříznivého počasí, či jiného vlivu. Pojištění storna zájezdu řeší náhradu již zaplacených nákladů na cestu. Každá pojišťovna má trochu jiné pojistné podmínky, které byste si měli předem prostudovat, než se rozhodnete tento typ pojištění nebo připojištění zaplatit.

Celoroční cestovní pojištění

Celoroční cestovní pojištění je vhodné pro každého, kdo často cestuje do zahraničí. Ať už se jedná o milovníka dobrodružství, studentské pobyty nebo pracovní cesty, celoroční cestovní pojištění zajistí úsporu z častého i dlouhodobého hlediska. Toto pojištění bez nutnosti návratu do vlasti během roku se hodí pro studenty, au pair, nebo pro podnikatele, kteří se dlouhodobě zdržují v zahraničí.

Pojištění adrenalinových sportů

Pokud máte na dovolené v plánu dělat některý z rizikových sportů, musíte počítat s přirážkou nebo dokonce s výlukou z pojištění úrazu při vašem sportu.

Proč nestačí pouze Evropský průkaz zdravotního pojištění?

Pokud cestujete do zemí Evropské unie, měli byste mít s sebou kartičku pojištěnce (Evropský průkaz zdravotního pojištění), po jehož předložení vás ošetří ve státních zdravotnických zařízeních dané země. Je však velký rozdíl, jestli jedete třeba na Slovensko, kde je ŘADA státních nemocnic stejně jako v ČR, nebo jedete na dovolenou do Chorvatska, kde je drtivá většina zdravotních zařízení soukromých, a proto si s Evropským průkazem nevystačíte.

Proč si sjednat cestovní pojištění na dovolenou po České republice?

Pokud budete mít úraz na dovolené v České republice, ošetření i léčbu vám uhradí vaše zdravotní pojišťovna. Cestovní pojištění na dovolenou v ČR proto neobsahuje pojištění léčených výloh, ale může obsahovat například pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění nebo pojištění zavazadel, které se vám v mnoha případech vyplatí. 

Od čeho se odvíjí výše cestovního pojištění?

Výsledná cena cestovního pojištění se odvíjí od vaší cílové destinace, délky pobytu, typu cesty i věku pojistníka.

 

Jak na to?

1
ozubene_kolo.svg

Zadejte požadované parametry

Do kalkulačky

2
dalekohled.svg

Porovnejte si 

Aktuální nabídky

3
prst_zvoleni.svg

Vyberte si balíček

Podle vašich představ

4
zarovka.svg

Užijte si cestu

Bez zbytečných starostí

 

 

Zelena karta.jpg

Zelená karta 2024
Změny v zákonech pro ČR

S Novým rokem 2024 čekají řidiče motorových vozidel změny související s povinným ručením a ...
Číst
cestovni_poj_2023_optimized.jpg

Online cestovní pojištění 2023

Cestovní pojištění ONLINE 2023. Porovnání nejlepších nabídek a sjednání do 2 minut. S cestovní ...
Číst
storno1.jpg

Pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu je služba, která chrání cestovatele v případě, že musí zrušit svou ...
Číst
cestovni_poj3.jpg

Cestovní pojištění do Chorvatska

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, nezapomeňte na cestovního pojištění.
Číst

Cestovní
pojištění 2024

  • Porovnejte si nabídky cestovního pojištění na jednom místě
  • Sjednejte si nejvýhodnější cestovní pojištění z pohodlí domova
  • Zjistěte aktuální cenové nabídky do 1 minuty

Spočítat cenu

Srovnání 2024