electricity-pylon-in-sunset-PFED56H.jpg

Kalkulačka cen elektřiny

Rychlé, snadné a jednoduché porovnání cen elektřiny.
Při výběru nového dodavatele energií zajímá klienta hlavně cena,
kterou bude za dodávky elektřiny platit. 

 

 
Blesk.svg

Porovnání cen elektřiny 2024

dalekohled.svg

Porovnejte si ceny dodavatelů elektřiny v online kalkulačce. Pokud si nebudete vědět rady, rádi vám poradíme.

Nezávislé porovnání cen 

hvezda.svg

Vše si zařídíte z pohodlí domova. Nemusíte nikam chodit ani obvolávat jednotlivé dodavatele elektřiny.

Sjednání jednoduše online

zarovka.svg

V dnešní době si již nemusíte vést archív důležitých dokumentů v šanonech. Můžete tak šetřit přírodu.

Bez zbytečného papírování

Sjednání dodávek elektřiny

Pokud máte i vy zájem najít nejvýhodnějšího dodavatele elektřiny, nabízíme vám možnost porovnat si nabídky energií od různých dodavatelů. Na základě údajů o vaší spotřebě rychle zjistíte nejlepší nabídky a možnou úsporu.

Kalkulačka elektřiny online

electrical-outlets-against-a-white-brick-wall-Q7JLHKV.jpg

Po uplynutí období, na které byla cena zafixována nebo v průběhu smlouvy, má dodavatel právo cenu navýšit. Zaplatit více může klient také v důsledku navýšení regulované části ceny, o které rozhoduje Energetický regulační úřad.

Jak vybrat dodavatele elektřiny?

Při výběru nového dodavatele energií zajímá klienta hlavně cena, kterou bude za dodávky elektřiny platit. Cena by však neměla být jediným rozhodovacím faktorem pro výběr nového dodavatele elektřiny nebo plynu. Neméně důležité jsou jejich smluvní podmínky, protože nejnižší cena může být na úkor nesmyslných smluvních podmínek nevýhodná. 

Proto je nutné se při výběru nového dodavatele energií zaměřit nejen na cenu, ale také na kvalitu zákaznického servisuférovost smluvních podmínekdélka smluvního závazku a možnost odstoupení od smlouvy.

Díky Porovnejsito.cz je srovnání cen elektřiny rychlé a jednoduché. Poradíme vám s výběrem ideálního dodavatele elektřiny nebo plynu a případně pomůžeme s přechodem od vašeho stávajícího dodavatele k novému.

Spočítat aktuální ceny dodavatelů elektřiny

Jak změnit dodavatele elektřiny nebo plynu?

Chystáte se změnit dodavatele energií z důvodu nevýhodných podmínek? Než podepíšete smlouvu s novým poskytovatelem, je potřeba ukončit smlouvu se stávajícím dodavatelem energií.

  1. Pokud máte smlouvu na dobu neurčitou je změna poskytovatele relativně snadná. Stačí podat výpověď a po ukončení výpovědní lhůty (standardně 3 měsíce) se k danému datumu smlouva ukončí.
  2. Složitější proces je v případě smlouvy na dobu určitou. Pro bezplatné odstoupení od smlouvy je třeba ukončit služby ve vymezeném termínu ve vaši smlouvě. V opačném případě může po vás váš stávající dodavatel vyžadovat smluvní pokutu za předčasné ukončení smlouvy. 

Potřebujete změnit dodavatele energií k vůli zkrachovalé společnosti Bohemia Energy? Nyní tedy odebíráte energii od dodavatelů poslední instance, kterou můžete odebírat maximálně půl roku. Kdykoliv během této doby si můžete vybrat nového dodavatele a přejít k němu bez jakýchkoliv omezení i přes to, že jste měli sjednanou smlouvu na dobu určitou. 

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

Ptáte se

Může mi distributor energií zvednout cenu, když odejdu od svého stávajícího dodavatele elektřiny?

Ne. Se změnou dodavatele nemůže distributor energií změnit cenu, protože má ze zákona povinnost účtovat stejnou cenu za distribuci a nezáleží na tom, jakého máte dodavatele energií. Pokud u některého z dodavatelů dojde k navýšení neregulované části ceny, může klient podle energetického zákona odstoupit od smlouvy bez sankce.

Když změním dodavatele, budete mi tahat nové elektrické vedení a instalovat nový elektroměr ? 

Ne. Se změnou dodavatele se nemění distributor, ten zůstává stejný. Veškeré elektrické vedení před měřidlem včetně měřidla je majetkem distributora, což znamená, že když změníte dodavatele, tak vám bude elektrická energie distribuována po stejných elektrických vedeních jako doposud a měřidlo nikdo měnit nebude.

Když změním dodavatele, musím změnit i způsob platby?

Nový dodavatel přebírá od současného dodavatele cyklus fakturace. Ten se nedá změnit, určuje ho distributor. Výše záloh a způsob platby je založena na dohodě mezi vámi a novým dodavatelem. Pokud například platíte za elektřinu/plyn bankovním převodem a máte nastavený trvalý příkaz, změníte jen číslo účtu nového dodavatele a výši platby. Pokud máte nastavené inkaso, musíte v bance zadat nové číslo účtu příjemce platby inkasem.

Co se stane, když můj dodavatel elektřiny zkrachuje?

Podle zákona je to ošetřené tak, že pokud by měl dodavatel elektrické energie jakýkoliv problém, tak odběratel (klient) nesmí být bez dodávky elektrické energie. Náhradní dodávku elektrické energie okamžitě zabezpečí jiný dodavatel. Obavy ze zkrachování alternativních dodavatelů elektrické energie jsou zbytečné, protože je zákonem zabezpečené, aby odběratel nebyl bez elektrické energie ani "jednu sekundu" v případě, že jeho stávající dodavatel z nějakého důvodu skončí s dodávkou energie .

Našel jsem ve srovnání nejvýhodnější nabídku, můžu si ji přes vás rovnou objednat?

Samozřejmě, že můžete. Jakmile si vyberete tu nejlepší nabídku, jednoduše kliknete na tlačítko “Pokračovat” a vyplníte nám kratičký objednávkový formulář. My se s vámi potom co nejdříve spojíme, abychom objednávku potvrdili a mohli rovnou přikročit k vašemu připojení na novou službu.

 

Chcete poradit?

1
ozubene_kolo.svg

Odešlete nezávaznou poptávku

Do formuláře

2
Kalkulacka.svg

Porovnáme vám

Aktuální nabídky

3
prst_zvoleni.svg

Vyberte si

Dodavatele, který vám nejvíce vyhovuje

4
zarovka.svg

Užijte si 

Prosvícenou domácnost

 

 

en1_optimized.jpg

Dotace na fotovoltaiku

Dotace na solární elektrárny a tepelná čerpadla zůstanou i v roce 2024. Legislativa usnadňuje instal ...
Číst
ene1_optimized.jpg

Co je to Kilowatthodina

Kilowatthodina (kWh) je jednotka energie, která odpovídá práci jednoho kilowattu po dobu jed ...
Číst
en2_optimized.jpg

Co je to MWh?

Megawatthodina (MWh) je jednotka energie používaná k měření velkých množství elektřiny. Pro běžné ...
Číst
fotov2_optimized.jpg

Co znamená kWp?

Kilowatt peak (zkráceně kWp) je jednotka, která vyjadřuje špičkový výkon fotovoltaického panelu n ...
Číst

Dotace na
fotovoltaiku 2024

  • Ušetřete až 80 000 Kč ročně! Instalace fotovoltaiky již do 4 měsíců.
  • Zjistěte cenovou nabídku do 1 minuty.

Zjistit cenovou nabídku

Fotovoltaika 2024