ikona žárovky

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Přestěhovali jste se a sháníte novou TV službu nebo vám přestala fungovat televize z důvodu ukončení signálu DVB-T? Určitě jste již slyšeli o vypínání zastaralé verze vysílání DVB-T a nutnosti přechodu na nový vysílací standard DVB-T2. Pokud na svém televizoru vidíte zrnitou obrazovku, budete potřebovat Set-Top-Box od poskytovatele nebo novou televizi s označením DVB-T2. 

Nejste si jistí, pro jakou variantu se rozhodnout? Není nic jednoduššího, než si v naší aplikaci vybrat jeden z televizních balíčků a odeslat nezávazný formulář. Následně vás budeme kontaktovat, probereme detaily vámi zvoleného balíčku a ujistíme se, zda specifikace služby i programová nabídka odpovídá vašim požadavkům.

Porovnat TV balíčky poskytovatelů


Jaké faktory brát v potaz při rozhodování?

Před tím, než se rozhodnete pro poskytovatele nové TV služby, si dobře rozmyslete, jakou technologii televizního vysílání zvolíte. Důležité faktory, které ovlivňují kvalitu obrazu na vašich televizorech jsou:

Symbol_wi-fi.svg

Kvalita, rychlost a technologie internetového připojení

Jestli jste fanoušek moderních technologií, jistě se neobejdete bez chytrých funkcí, které IPTV/OTT přináší. Minimální přenosová rychlost pro pohodlné sledování programů v HD kvalitě je cca 6 - 8 Mbit/s. Avšak rychlost internetu musí být stabilní. Pokud máte LTE nebo bezdrátové připojení s nízkou a často kolísavou rychlostí, doporučujeme satelitní příjem TV signálu pomocí paraboly. Chcete-li ověřit možnosti stabilnějšího připojení, podívejte se na naše srovnání poskytovatelů internetu, které ověříme podle přesné adresy a zjistíme, zda-li máte možnost přejít na kvalitnější internet.

 

Ověření dostupnosti internetu

Televize.svg

Typ a datum výroby televizoru

Typ a datum výroby vašeho televizoru je důležitý, pokud chcete sledovat programy pomocí aplikace bez Set-Top-Boxu. Výhodou sledování televize přes aplikaci je, že nemusíte platit pronájem nebo koupi nového zařízení (Set-Top-Boxu) a díky tomu ušetříte.

Své oblíbené pořady můžete sledovat bez dalšího přístroje v novějších typech televizorů vybraných značek v rámci aplikace daného poskytovatele. Nejčastější platformy podporující sledování programů v rámci aplikace jsou: Samsung Smart s operačním systémem Tizen, Apple TV s tvOS, LG s OS WebOS nebo od Googlu Android TV s OS Android (např.: SONY, Panasonic, Philips, TLC, Thomson, JVC, a další). Standardně televizory disponují chytrými funkcemi od roku výroby 2017.

Tip: U starších typů televizorů lze sledovat programy vč. chytrých funkcí přes herní konzole (xBox, PlayStation, ...) bez nutnosti pořízení Set-top boxu

Satelit.svg

Viditelnost na satelit a umístění satelitní paraboly

Správné umístění paraboly budete potřebovat v případě, že se rozhodnete pro satelitní televizi. K využití tohoto typu vysílání potřebujete satelitní přijímač a parabolickou anténu s konvertorem, která bude mít dobrou viditelnost na správnou družici pro příjem kvalitního signálu.

Globus_horsi.svg

Existence poskytovatele v domě s kabelovými rozvody

Víte-li, že na vaší adrese je dostupný místní poskytovatel nebo některý z operátorů velké trojky a má již rozvedené kabely po domě, můžeme vám zkusit vyjednat slevu nejen na televizní službu a internet, ale i na mobilní tarify pro celou rodinu.

Tip: Porovnejte si nabídky internetové a satelitní TV

 

Porovnat nabídky TV

 

 

Typy technologií komerčního televizního vysílání

Existují 3 technologie komerčního televizního vysílání:

1. IPTV nebo OTT (televize přes internet)

Digitální televize po technologii IPTV nebo OTT, jsou vysílány prostřednictvím internetu. Internetová TV disponuje chytrými funkcemi, jako: zpětné zhlédnutí (lze přetáčet reklamy), sledování na více zařízeních, funkce pauza a pustit od začátku, dostupnost po celé EU a další výhody.

Rozdíl mezi OTT a IPTV je v tom, že OTT funguje přes internetovou "šťávu" od jakéhokoliv poskytovatele internetu a v případě IPTV je potřeba mít televizi i internet od téhož poskytovatele, díky čemuž dokáže zajistit kvalitu televizního vysílání na vlastní síti.

Pro příjem internetového televizního vysílání IPTV/OTT není až tak důležitá rychlost připojení, ale především stabilita linky, která by neměla vykazovat častější výpadky.

Pokud máte problém s internetem a chtěli byste přejít na kvalitnější internetovou službu, nezávazně vám srovnáme vhodnější nabídky poskytovatelů internetu podle přesné adresy. Poradíme vám, jestli je změna poskytovatele cesta ke kvalitnějšímu internetu nebo zda máte zvolit jinou technologii (např. satelitní TV). Minimální přenosová rychlost internetu pro sledování programů v HD kvalitě je kolem 7 Mb/s. Zátěž linky pro HD stanice se může u různých poskytovatelů lišit.

Výhody IPTV a OTT

 • Širší programová nabídka pro diváka
 • Sledování pořadů až 7 dní zpětně
 • Chytré funkce (pauza, pustit od začátku)
 • Pestrá nabídka HD/Full HD rozlišení
 • Využití až na 6 zařízeních v rámci jednoho paušálu
 • Sledování pořadů přes aplikaci po celé EU
 • Bez závazku

2. Satelitní TV

Signál satelitního vysílání není přijímán z pozemních vysílačů, ale z antén umístěných na umělých družicích. Odborný technik poskytovatele satelitní televize při instalaci nastaví anténu tak, aby přijímání signálu fungovalo správně. Satelitní televizi můžete sledovat kdekoliv, ať už bydlíte na samotě u lesa, či na vrcholku hor.   

 

Výhody satelitní TV

 • Nepotřebujete stabilní internet
 • Signál pokrývá celou ČR
 • Nahrávání pořadů na externí harddisk
 • Bez závazku

 

 

3. Kabelová TV (CATV)

CATV je označována technologie přenosu obrazu a dat přes kabelové sítě. Hlavním účelem je poskytnout zákazníkovi větší množství programů a bohatou nabídku širokopásmových datových služeb. Jako médium se v rámci kabelové televize využívá koaxiálních i optických kabelů. 

 

Výhody kabelové TV

 • Při kombinaci s internetem výhodná cena
 • Více kanálů v HD kvalitě oproti analogovému vysílání
 • Široká programová nabídka
 • Zakladní programová nabídka k internetu zdarma
 

Lupa zelená.svg

Vyberte si programy podle vašich představ

Každý by si měl před využíváním televizní služby promyslet, jaký druh programů by chtěl sledovat. Dáváte přednost filmům, dokumentům, dětským pořadům či sportovním událostem? Zároveň je třeba se podívat, zda jsou vaše oblíbené kanály obsaženy již v základní programové nabídce nebo je třeba objednat rozšířenější programovou nabídku.

Sportovní fanoušek si jistě oblíbí poskytovatele, který mu nabídne vstupenku do světa jeho oblíbeného sportu. Například příznivec fotbalu může využít nabídky hned několika poskytovatelů (např. Telly, O2, T-Mobile) pro sledování Ligy mistrů, anglické Premier League, německé Bundesligy, italské Serie A, španělské La Ligy, či jiných světových i domácích lig.

Pokud jste opravdový filmový nadšenec, můžete si k programové nabídce dokoupit například balíček HBO. Neuniknou vám tak nejnovější premiéry a filmové trháky, které lze sledovat nejen z pohodlí domova, ale také přes HBO GO kdekoliv na cestách ve svém mobilu, tabletu nebo notebooku.

U některých poskytovatelů vám dokážeme zajistit sportovní nebo filmový prémiový balíček zcela zdarma a to po celou dobu využívání služby. 

Darek.svg

Exkluzivní podmínky přes Porovnejsito.cz 

Díky tomu, že jednáme s poskytovateli telekomunikačních služeb na pravidelné bázi, dokážeme pro Vás vyjednat speciální podmínky, které oficiální cestou nezískáte. Klientům dokážeme ušetřit až 40 % z měsíčního paušálu nebo až 2600 Kč na počátečních nákladech. 

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.


Recenze poskytovatelů televize přes internet (IPTV/OTT)

Přečtěte si recenze ostatních poskytovatelů internetové televize nebo si rovnou porovnejte ceny a programové balíčky zde.

 

Porovnat ceny a programy poskytovatelů IPTV a OTT

Přečtěte si také

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst

Všechny články

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Doporučené články:

jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst
ruka
 

To není vše, co umíme. Máme i podpultovky se slevou až 40 %

zarovka.svg

Porovnání všech nabídek i podpultovek
Garance nejlepší ceny

naradi.svg

Rychlejší aktivace a instalace 
Aktivace do 3 dnů

vlastovka.svg

Přes nás máte 14 dní na vyzkoušení
Bez závazků a rizik

hvezda.svg

Je to nezávazné a zdarma
Bez poplatků a provizí

Nezávazně poptat

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

Podpultovka