Dum_rodinny.svg

Hypotéka u Fio banky

Uvažujete nad tím, že si vezmete hypotéku? Pak pravděpodobně přemýšlíte nad tím, u jaké banky je zařízení hypotéky nejvýhodnější. Jednou z možností je ryze česká banka Fio banka. Za jakých podmínek můžete u této banky hypotéku sjednat? Přinášíme vám všechny důležité informace spojené s hypotékou u Fio banky.  


Dalekohled modrý.svg

Klasická a americká hypotéka

U Fio banky si můžete sjednat jak klasickou hypotéku, tak i americkou hypotéku. Pojďme si tyto finanční produkty přiblížit.  

1. Klasická hypotéka 

Fio banka nabízí hypotéku bez poplatků s možností předčasného splacení rovněž bez poplatků a sankcí. Výhodou této hypotéky také je, že v případě, že máte našetřeno alespoň 50 000 Kč, můžete volné finance vložit na Hypospořící konto, které je zdarma, a snížit tak úrok i měsíční splátky hypotéky. Aktuálně úroková sazba hypotéky Fio banky začíná na 4,88 % v případě refinancování a na 4,98 % v případě koupi nemovitosti při fixaci na 5 let.  

Klasickou hypotékou je možné financovat rodinný dům, byt, rekreační objekt, bytový dům do tří jednotek nebo pozemek určený k zástavbě pro bydlení. U Fio banky si můžete půjčit 300 tisíc Kč až 10 milionů Kč, maximální výše úvěru činí 85 % hodnoty nemovitosti. Splatnost hypotéky je od 5 do 30 let a fixaci pevné úrokové sazby je možné sjednat na 1 rok, 3 roky anebo 5 let. Hypoteční úvěr musí být vždy zajištěný zástavním právem k nemovitosti.  

 

Aktuální slevy Fio Banky 

V současné době Fio banka nabízí slevu 0,4 % z úrokové sazby na refinancování hypotéky, slevu 0,3 % z úrokové sazby na koupi nemovitosti a další účely, slevu 0,2 % z úrokové sazby za pojištění schopnosti splácet a slevu 0,1 % z úrokové sazby při úvěru přesahujícím 1 milion Kč.

Spočítat hypotéku

Příklad hypotéky u Fio banky: 

Na webových stránkách Fio banky najdete hypoteční kalkulačku, díky které si můžete vypočítat výši měsíčních splátek. Abyste se lépe orientovali, máme pro vás praktický příklad. Pan Volný (35 let) si kupuje byt za 4 000 000 Kč, našetřeno má 20 %, tedy 800 000 Kč a u banky žádá o 3 200 000 Kč. Měsíční příjem pana Volného činí 35 000 Kč a jeho měsíční výdaje jsou 10 000 Kč. Pan Volný chce hypotéku splácet 30 let s dobou fixace 5 let. V tomto případě by úroková sazba činila 5,18 %, výše měsíční splátky by byla 17 532 Kč a celková výše splátek by činila 6 311 534 Kč. Měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu je u Fio banky 0 Kč.  

2. Americká hypotéka 

Díky americké hypotéce můžete získat peníze i neúčelově. Poskytnutí úvěru a vedení běžného a úvěrového účtu je opět zdarma. Výše úvěru činí maximálně 80 % hodnoty nemovitosti. Také americkou hypotéku je stejně jako klasickou hypotéku možné kdykoliv předčasně splatit bez poplatků a sankcí a díky Hypospořícímu kontu snížit úrok a splátky hypotéky. Americkou hypotékou je možné financovat cokoli, půjčit si můžete 300 tisíc Kč až 7 milionů Kč se splatností 5 až 20 let a fixací pevné úrokové sazby na 1 rok, 3 roky nebo 5 let.  

Aktuální slevy Fio banky  

Mezi aktuální slevy, které Fio banka nabízí, patří sleva 0,4 % z úrokové sazby na refinancování hypotéky, sleva 0,2 % z úrokové sazby za pojištění schopnosti splácet a sleva 0,1 % z úrokové sazby při úvěru přesahujícím 1 milion Kč.

Spočítat hypotéku


lupa modrá.svg

Jaké jsou výhody a nevýhody hypotéky u Fio banky? 

Jaké jsou podle zákazníků, kteří mají zkušenosti s hypotékou u Fio banky, její hlavní výhody a nevýhody? 

Fotka o nečem

Výhody

  • Sjednání klasické i americké hypotéky
  • Poskytnutí a vedení účtu zdarma  
  • Možnost hypotéku kdykoliv předčasně splatit bez poplatků a sankcí
  • Možnost snížení úroku a výše splátky 
  • Nabídka Hypospořícího konta k hypotéce
  • O hypotéku je možné zažádat i s několika spoludlužníky (1 žadatel a až 3 spoludlužníci)


Fotka o nečem

Nevýhody

- Dle zákazníků dlouhá doba vyřízení hypotéky 

- Omezené varianty fixace (1 rok, 3 roky, 5 let)

Kalkulačka všech hypoték


Recenze ostatních bank