Dum_rodinny.svg

Hypotéka Moneta Money Bank

V současnosti má hypotéku zhruba 1,7 milionů Čechů a dalších 1,4 milionů ji plánuje. Patříte mezi ně i vy a rozhodujete se nad tím, u jaké banky hypotéku sjednat? Seznamte se s podmínkami hypotéky sjednané u MONETY Money Bank a zjistěte, jaké jsou její hlavní výhody a nevýhody.  


Dalekohled modrý.svg

Druhy hypoték u Monety Money Bank

MONETA Money Bank nabízí klasickou hypotéku, americkou hypotéku, živnostenskou hypotéku a v neposlední řadě refinancování hypotéky.  

1. Hypotéka s garantovaným úrokem od 6,19 % 

Aktuálně si můžete sjednat hypotéku s garantovaným úrokem od 6,19 % ročně při rezervaci online. Sjednání i vedení hypotéky je zcela bez poplatků a hypotéka je spojená s možností flexibilně splácet každý rok až 50 % z půjčené částky, 30 % z celkové půjčené částky můžete využít na cokoliv. Hypotéku je možné splácet od 5 do 30 let s fixací na 1 rok, 3 roky, 5 let, 7 let nebo 10 let. Hypotéka od MONETY získala v roce 2018 a 2019 prestižní ocenění Hypotéka roku. Hypotéku si můžete snadno spočítat online díky přehledné kalkulačce.  

Příklad klasické hypotéky u Monety Money Bank: 

Pan Novák si chce na nemovitost půjčit 3 200 000 Kč s dobou splácení 30 let a fixací 5 let. V tomto případě by měsíční splátka činila 12 497 Kč při úrokové sazbě 6,39 % s RPSN 6,59 %. Celkově by zaplatil 4 513 606 Kč. Pokud by se rozhodl pro jinou délku fixace, byla by úroková sazba o něco vyšší. V případě, že by pan Novák chtěl k hypotéce přidat i pojištění schopnosti splácet, měsíční pojistné by činilo 1 100 Kč.  

Spočítat hypotéku

2. Refinancování hypotéky s úrokem od 5,89 % 

U MONETY Money Bank můžete také refinancovat hypotéku s ročním úrokem od 5,89 %. Sjednání hypotéky i odhad ceny nemovitosti je zdarma. Výhodou je také možnost jednoduchého sjednání online z pohodlí domova. Kolik u MONETY zaplatíte v případě refinancování? Spočítejte si celkovou částku i měsíční splátku úvěru pomocí kalkulačky na webu banky. 

Příklad refinancování hypotéky u Monety Money Bank:

Panu Karáskovi zbývá doplatit 2 000 000 Kč, tuto částku chce splácet po dobu 30 let s fixací na 5 let. V případě refinancování u MONETY Money Bank by roční úroková sazba činila 5,89 % s RPSN 6,92 % a měsíční splátka úvěru by byla 11 850 Kč. Pan Karásek by celkem zaplatit 4 660 464 Kč. 

Kalkulačka hypoték  

3. Živnostenská hypotéka

Na míru podnikatelům je určená živnostenská hypotéka se splatností až 30 let, touto hypotékou je možné financovat byt nebo rodinný dům, který slouží výhradně k podnikání. Peníze je možné použít i na nákup nebo rekonstrukci nemovitosti nebo pro její koupi v dražbě. Banka poskytuje úvěr až 80 % z ceny nemovitosti a bance umožňuje splatit každý rok až 25 % z půjčené částky zdarma. 

Spočítat hypotéku

4. Americká hypotéka

V neposlední řadě můžete u MONETY sjednat americkou hypotéku na cokoliv s úrokem od 6,49 % ročně s RPSN od 6,90 %. Půjčit si můžete od 300 tisíc Kč až do 70 % odhadní ceny nemovitosti a každý rok můžete splatit až 50 % z výše půjčené částky zdarma. Vedení hypotéky je bez poplatků. 

Kalkulačka hypoték 


lupa modrá.svg

Výhody a nevýhody hypotéky u Monety Money Bank? 

Jaké jsou podle zákazníků největší výhody a nevýhody hypotéky u MONETY Money Bank? 

Fotka o nečem

Výhody

  • Možnost sjednat klasickou hypotéku, americkou hypotéku, živnostenskou hypotéku i hypotéku refinancovat
  • Nízké úrokové sazby  
  • Možnost sjednání hypotéky online
  • Sjednání i vedení hypotéky bez poplatků
  • Možnost každý rok splatit až 50 % z půjčené částky
  • 30 % finančních prostředků je možné využít na cokoliv 
  • Úroková sazba garantovaná na 30 dní
  • Čím vyšší zůstatek máte na účtu, tím nižší úrok dostanete
  • Výpis z katastru zdarma


Fotka o nečem

Nevýhody

- Poplatek za zřízení americké hypotéky
- Posouzení vhodnosti nemovitosti k zástavbě za 2 500 Kč

 

- U americké hypotéky nutnost mít 30 % naspořené částky z hodnoty nemovitosti

Kalkulačka všech hypoték


Recenze ostatních bank