uniqa_logo.png

UNIQA pojišťovna recenze 2024

UNIQA pojištovna působí na českém trhu od roku 1993 a má bohatou historii. Původně se jmenovala Česko-rakouská pojišťovna a následně se přejmenovala na UNIQA pojišťovnu v roce 2001. Jako univerzální pojistitel nabízí široký výběr pojistných produktů jak pro jednotlivce, tak pro korporátní klienty.

V roce 2020 bylo oznámeno, že společnost AXA vstupuje do akvizice v České republice. Toto převzetí bylo oficiálně dokončeno v říjnu 2020. Díky této akvizici rozšířila UNIQA své portfolio o doplňkové penzijní spoření a investice. Celý proces byl dokončen v létě 2021, čímž se UNIQA stala finanční skupinou poskytující širokou škálu produktů.

UNIQA je součástí skupiny UNIQA Insurance Group, která působí na 18 evropských trzích a zaměstnává více než 22 000 lidí. V současnosti slouží více než 15 milionům klientů. Rakouský trh a střední Evropa včetně České republiky jsou klíčovými regiony pro tuto skupinu. V rámci střední a východní Evropy je značka UNIQA jedním z pěti nejsilnějších hráčů na trhu. UNIQA v České republice se dlouhodobě řadí mezi nejdynamičtější a nejvýnosnější subjekty v rámci celého evropského koncernu.

 

Výhody a nevýhody UNIQA Pojišťovny 

Jaké výhody a nevýhody jsou spojeny s UNIQA pojišťovnou a jejími produkty?  

Fotka o nečem

Výhody UNIQA pojišťovny

  • Sleva na povinné ručení 5 %
  • Sleva na havarijní pojištění 15 %
  • Pojištění domu a bytu online se slevou 30 %
  • Úrazové pojištění se slevou 10 %
  • Klienti si pochvalují profesionální služby a moderní přístup
  • Pjistnou událost můžete pohodlně nahlásit přes online formulář
  • Komplexní asistenční služby
  • Jednoduché a přehledné webové stránky


Fotka o nečem

Nevýhody UNIQA pojišťovny

- Při sjednávání pojištění online nejsou k dispozici všechny dostupné produkty. Je třeba zavolat do kontaktního centra nebo navštívit prodejní místo

 


Jaké služby UNIQA pojištovna nabízí?

1. Pojištění vozidel

Pojištění vozidel zahrnuje jak povinné ručení, tak havarijní pojištění. U UNIQA si můžete online sjednat pojištění pro osobní, terénní, užitková vozidla, motocykly a přívěsné vozíky. Povinné ručení UNIQA kryje škody na majetku a zdraví až do určitého limitu, který si vyberete. Havarijní pojištění je volitelné a můžete si vybrat, zda jej chcete přidat nebo odebrat. Toto pojištění vám poskytne ochranu při dopravních nehodách, živelných událostech, vandalismu nebo střetu se zvěří.

Kalkulačka povinného ručení

Kalkulačka havarijního pojištění


2. Životní a úrazové pojištění

S ohledem na důležitost zdraví je vždy dobré mít připravenost na případné nepříjemnosti. UNIQA poskytuje širokou nabídku životního a úrazového pojištění pro rodiny i jednotlivce, aby byli vždy v bezpečí.

Kalkulačka úrazového pojištění


3. Investování

Pro klienty, kteří si přejí nejen pojistnou ochranu, ale také zhodnotit své volné prostředky, je kombinace pojistného krytí a investování stále výhodnou volbou. Při optimálním pojištění je navíc možné využít daňové úlevy, což přináší další výhodu.

Více informací


ikona země

Kontrola pojistných smluv

Prověříme vaše pojištění u všech pojišťoven a zjistíme, jestli je možné něco vylepšit. Budete mít jistotu, že jste správně pojištěni a neplatíte zbytečně vysokou částku.

Zkontrolovat ZDARMA


4. Pojištění majetku a odpovědnosti

Pojištění nemovitosti a domácnosti poskytuje krytí pro byty v osobním i družstevním vlastnictví, rodinné domy a rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy. Navíc je možné rozšířit pojištění i na různé přilehlé stavby, jako jsou garáže, bazény, zahradní domky, skleníky, oplocení a další. Toto pojištění zahrnuje veškeré zařízení, vybavení a také osobní věci uložené v těchto objektech.

Více informací


5. Cestovní pojištění

I když je vaše cestování pouze občasné, je vždy dobré se pojistit. Cestovní pojištění vám totiž vyjde mnohem levněji než neočekávané výdaje spojené s léčbou v zahraničí nebo s jinými nepříjemnostmi. UNIQA nabízí levné jednorázové cestovní pojištění, které můžete uzavřít nejen pro cesty po Evropě, USA a dalších destinacích světa, ale samozřejmě také pro cesty po České republice. Pokud hledáte nejlevnější cestovní pojištění nebo krátkodobé úrazové pojištění, můžete využít naší online kalkulačky a získat tak jedno z nejlevnějších cestovních pojištění se slevou 10 %.

Cestovní pojištění online


6. Doplňkové penzijní spoření

Nevkládejte veškerou důvěru jen do státu a předem se postarejte o dostatečné finanční prostředky na svou penzi již dnes.

Více informací


7. Pojištění podnikatelů Perfekt

Pojištění Perfekt pro podnikatele je zaměřeno především na drobné a střední podnikatele, včetně živnostníků, firem a společností z různých oblastí podnikání. Toto pojištění je také vhodné pro obce, města, příspěvkové organizace (jako školy, kulturní domy, divadla, muzea apod.), sdružení, spolky a také pro pojištění bytových domů.

Více informací


Telefonní sluchátko zelená.svg

Kontaktní informace 


Recenze pojišťoven

Podívejte se na recenze ostatních pojišťoven. Připravili jsme pro vás nezávislé hodnocení pojišťoven působících v České republice. Pokud hledáte informace o spolehlivé pojišťovně a správném produktu, jste na správném místě.Nezávislé porovnání pojišťoven

 

Přečtěte si také