Na výběr máte celou řadu možností, pojďme si přiblížit výhody jednotlivých variant. 

Optické připojení: Jedná se o nejmodernější a cenově nejdostupnější připojení k internetu pro bytové domy. Optické vlákno je zavedeno přímo do bytu, a proto se o danou rychlost s nikým nedělíte. V dnešní době poskytovatelé nabízí neomezené stahování i odesílání dat s rychlostí až 10 Gb/s pro náročné uživatele. Rychlost odesílání dat může být symetrická s rychlostí stahování dat.

xDSL internet: Jedná se o pevné připojení k internetu dostupné téměř po celém území ČR, které bylo původně určeno pro telefony pevné linky. Připojení je vhodné pro byty a rodinné domy mimo dostupnost optického či stabilního bezdrátového připojení k internetu. Rychlost DSL dosahuje až 250/25 Mb/s.

5G internet (WTTX): Je nejmodernějším řešením pro rodinné domy a byty mimo dostupnost pevného internetu po kabelu. Tato technologie dosahuje rychlostí až 250/25 Mb/s.

Bezdrátové připojení: Je bezdrátovým řešením pro rodinné domy a byty mimo dostupnost optické nebo DSL sítě. Díky technologii nové generace je možné využívat rychlost až 100 Mb/s v obou směrech (stahování i odesílání dat).

4G LTE: Jedná se o technologii určenou pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích. Připojení je vhodné pro uživatele, kteří potřebují mít neustálý přístup k internetu ve svém notebooku, tabletu nebo mobilu. Tento typ technologie můžete využívat kdekoliv, pokud máte zařízení podporující datové sítě LTE. Rychlost neomezeného 4G LTE se pohybuje kolem 20/2 Mb/s.

Satelitní internet: Internet přes satelit (KA-SAT) není běžným připojením k internetu pro domácnosti. Hodí se však tam, kde není dostupnost internetu přes kabel, Wi-Fi, ani LTE. Satelitní systém Tooway má 99,99% pokrytí po celé České republice. Služba je přizpůsobena jak pro běžné domácnosti, tak pro profesionální služby.

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst