O2 recenze, informace a hodnocení - DUBEN 2024

Aktualizováno dne 8. 4. 2024

Společnost O2 Czech republic poskytuje svým klientům nabídky mobilních tarifů, pevného i mobilního internetu, internetové televize (OTT), i další doplňkové služby, jako například zabezpečení domácnosti. Se svou službou O2 TV je operátor zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku.

Přečtěte si velkou recenzi operátora O2. Jaké je naše hodnocení, a jaké jsou zkušenosti jejich zákazníků? Jaké jsou výhody a nevýhody O2? To všechno se dozvíte v tomto článku. 

Volání, internet i televize jsou služby, bez kterých si dnešní svět nedokážeme představit. Mezi mnoha poskytovateli, kteří své služby poskytují lokálně, existují také operátoři s pokrýtím služeb po celém Česku. A O2 je jedním z nich. Kromě obrovského dosahu, nabízí O2 pro své zákazníky také širokou škálu možností tarifů, které se mezi sebou dají kombinovat. Díky kombinaci těchto tarifů (internet, TV, mobilní tarify a další doplňkové služby) a spojením do jednoho balíčku, zákazníci ušetří až několik stovek korun měsíčně. Obecně platí, že čím více služeb spojíte dohromady, tím větší slevu získáte.

Internetová síť O2 pokrývá přes 99 % domácností a pro své klienty umí zajistit téměř všechny technologie připojení. Kromě připojení po kabelu (xDSL) a připojení po optickém vlákně, zajišťuje operátor standardní mobilní LTE a dokonce nejmodernější 5G internet. Co se týče televizní platformy, ta disponuje nejmodernějšími funkcemi a nabízí exkluzivní obsah nejen pro sportovní fanoušky, ale každý z členů rodiny si příjde na to své. V neposlední řadě nabízí O2 hned několik mobilních tarifů s neomezenými daty, voláním a SMS. Kromě toho máte na výběr tarify pro mladé i předplacené karty. Tarify je navíc možné pořídit výhodněji díky O2 Spolu.

Jaké tarify operátor O2 v současnosti nabízí, a jaké tarify jsou u zákazníků oblíbené?


Internet od O2 - recenze

Pro zákazníky, kteří chtějí využívat samostatný internet na doma, si většinou vybírají ze čtyř balíčků v případě optického připojení, čtyř balíčků v případě připojení po kabelu telefonní linky nebo balíčků 5G internetu. Nabídka pevného internetu na doma se však liší podle dané lokality a s tím související dostupné technologie daného poskytovatele a její maximální dostupné rychlosti připojení. Před tím, než se rozhodnete pro výběr ideálního balíčku, je třeba si ověřit dostupnou přenosovou rychlost na vaší adrese.

O2 je jeden ze tří největších operátorů, který nabízí komplexní telekomunikační služby mobilních tarifů, internetu na doma a digitální televize ve všech městech a obcích po celé České republice. Společnost O2 aktuálně nabízí několik možností mobilního volání, vysokorychlostního internetu, a také rozsáhlou nabídku televizních programů. Nabídka je určena jak běžné klientele, tak pro firmy a podnikatele.

Ověřit dostupnost internetu

Pojďme se nejprve podívat na neomezený 5G internet, který je nabízen v těchto balíčcích:

O2 5G internet

5G-ready
20 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
5G-ready
50 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
5G-ready
100 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
5G-ready
250 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat

5G připojení je nazýváno také jako internet páté generace. Svými parametry převyšuje současné 4G sítě. Tato nadčasová síť nové generace přináší zvýšení přenosové rychlosti dat a především nižší odezvu.

Výhody O2 5G-ready

Nevýhody 5G internetu od O2

 

O2 internet po kabelu (VDSL/optika)

O2 Internet HD Bronzový
50 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • O2 TV Modrá zdarma
Pokračovat
O2 Internet HD Stříbrný
100 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • O2 TV Modrá zdarma
Pokračovat
O2 Internet HD Zlatý
250 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • O2 TV modrá zdarma
Pokračovat
O2 Internet HD Platinový
1000 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • O2 TV Modrá zdarma
Pokračovat

Operátor O2 poskytuje pro klienty internet na doma zcela bez závazku. Potřebné zařízení je možné pořídit na splátky, zaplatit jednorázově, nebo využít vlastní modem/router.

Základní informace VDSL/optika

Aktivace služeb 99 Kč
Instalace Samoinstalace zdarma
Pohodlná instalace technikem 499 Kč
Smluvní závazek Bez závazku
Použití vlastního modemu Ano
Základního VDSL modem na splátky 69 Kč / 60 měsíců
Základní VDSL modem jednorázový odkup 4 140 Kč
O2 Smart Box (výkonější modem) na splátky 99 Kč / 60 měsíců
O2 Smart Box jednorázově 5 940 Kč

Výhody O2 internetu po kabelu

Nevýhody


O2 TV - recenze

O2 TV je televize fungující přes internet, která nabízí více než 137 televizních kanálů. V Česku se řadí mezi nejoblíbenější televizní služby, díky jejímu exkluzivnímu obsahu a chytrým funkcím, které si diváci velmi rychle zamilují. O2 TV nabízí exkluzivní obsah sportovních, filmových i dokumentárních programů určeným pro celou rodinu. Na jednom místě najdete různé žánry filmů, seriálů nebo zábavných programů.

O2 TV je moderní televizní platforma, která si získá všechny diváky, díky chytrým funkcím,  jako je zpětné zhlédnutí 7 dní, funkce pauza, pustit od začátku nebo neomezené nahrávání pořadů. Velice oblíbenou funkcí je možnost sledování více sportovních utkání současně díky multidimenzi, což ostatní poskytovatelé neumožňují. Programy lze sledovat až na třech zařízeních zároveň v rámci jednoho paušálu. Vybrat si můžete ze tří placených balíčků, které jsou bez závazku. K pevnému internetu od O2 je možné získat základní balíček O2 TV Modrou zdarma. Prvním placeným balíčkem je O2 TV Bronzová, která obsahuje 65 kanálů a z toho 31 v HD kvalitě. Střední balíček O2 TV Stříbrná obsahuje 106 kanálů, z toho 59 v HD. Pro opravdové fajšmekry ideální volbou O2 TV Zlatá, která má 138 kanálů, z toho 69 HD. Tento nejvyšší balíček nabízí prémiové sportovní přenosy, žhavé dokumenty i filmové speciality, například díky balíčkům HBO a Cinemax.

O2 TV balíčky

O2 TV Bronzová
65 programů

od 349 Kč Měsíčně

 • výhodnější cena v O2 Spolu
Pokračovat
O2 TV Stříbrná
106 programů

od 499 Kč Měsíčně

 • výhodnější cena v O2 Spolu
Pokračovat
O2 TV Zlatá
138 programů

od 799 Kč Měsíčně

 • výhodnější cena v O2 Spolu
Pokračovat

 

Základní informace o O2 TV

Aktivace 99 Kč
Smluvní závazek Bez závazku
Chytré funkce Ano
Sledování bez Set-top boxu Ano
Set-top box na splátky 69 Kč / 60 měsíců
Set-top box jednorázově 4 140 Kč

Výhody O2 TV (televize přes internet)

Nevýhody


Mobilní tarify od O2 - recenze

Při výběru mobilního tarifu je zásadní uvědomit si, k čemu ho budete nejvíce využívat. Potřebujete volat do všech sítí zdarma nebo raději pošlete SMS zprávu? Jste zvyklí surfovat hodiny na internetu nebo jen párkrát do měsíce zabrouzdáte na internet? Každý z nás má na mobilní tarif jiné nároky, je proto důležité si vybrat takový, který nejlépe odpovídá vašim potřebám.

Operátor O2 nabízí širokou škálu neomezených mobilních paušálů i předplacených SIM karet

Neomezené tarify O2

Neomezené volání a SMS je standardem dnešní uspěchané doby. Neomezené tarify od O2 se liší především objemem mobilních dat. Počet dat bývá často nejdůležitějším parametrem při výběru nového paušálu. Stále oblíbenější se však stávají mobilní paušály  s neomezeným počtem dat. V takovém případě je pak rozhodujícím faktorem cena. Dalším vlivem, který může hrát při rozhodování roli, je sleva na zařízení. Nejčastěji se jedná o slevu na mobilní telefon v rámci sjednání nového paušálu u operátora. Při takovém rozhodování zaměřte svoji pozornost na to, jaké smluvní podmínky tato promo akce zahrnuje, a jestli se vám takové rozhodnutí vyplatí.

NEO+ Modrý
4 GB dat

od 549 Kč Měsíčně

 • výhodněji v O2 Spolu
Pokračovat
NEO+ Bronzový
12 GB dat

od 749 Kč Měsíčně

 • výhodněji v O2 Spolu
Pokračovat
YOU 10 GB
20 GB dat

od 499 Kč Měsíčně

 • 5 dní data naplno
Pokračovat
FREE+ Zlatý
NEO GB dat

od 949 Kč Měsíčně

 • výhodněji v O2 Spolu
Pokračovat


O2 Spolu aneb, výhodnější cena je ve sjednocení

Kdo by nechtěl platit méně za výdaje v domácnosti? Spojte si veškeré služby mobilních tarifů, internetu na doma a digitální televize dohromady do balíčku O2 Spolu a ušetřete až několik stovek měsíčně. 

Výhody O2 Spolu


Shrnutí

O2 jeden ze tří největších operátorů v České republice, díky čemuž dokáže klientům zajistit komplexní telekomunikační služby. Výhodou takového operátora je možnost spojení všech služeb do jednoho balíčku a výrazně ušetřit. Menší poskytovatelé totiž z pravidla nabízí klientům mobilní tarify za vyšší cenu, s horšími podmínkami nebo je nenabízí vůbec. A proto, v případě výběru neomezeného paušálu, získáte nejvýhodnější nabídky od jednoho z operátorů velké trojky - O2, T-Mobile, Vodafone. Ostatní poskytovatelé nabízející mobilní tarify se nazývají virtuální operátoři, jelikož tyto služby odkupují od mobilních operátorů a následně zprostředkovávají koncovým zákazníkům.


Jak hodnotí O2 naši zákazníci?

Portál Porovnejsito.cz je nezávislý rádce ve světě telekomunikací. Našim klientům pomáháme s výběrem internetu, televize a mobilních tarifů podle jejich požadavků a dostupných nabídek na českém trhu. Podívejte se na nejčastější zpětné vazby, které od našich zákazníků dostáváme.

 

Pozitivní hodnocení

"Připojení po telefinní lince od O2 můžu jen doporučit. Internet je stabilní, nepadá, ani se neseká. Pokud jste nespokojeni se svým stávajícím internetem, přejděte k O2 a ještě jedna výhoda, O2 nabízí k internetu zdarma internetovou televizi."  Ivan G.

Perfektní

Negativní 

"Modem přestal fungovat přesně po dvouleté záruce. Ochotně nabídli za 1150 Kč modem jiný. Při dobrém zacházení prý vydrží déle... asi jsem moc používal wifi :-)" Martin K.

Nepříjemné

Pokrytí signálem

Společnost O2 se chlubí největším pokrytím mobilním signálem v ČR. Pokud vás zajímá, od jakého operátora budete mít nejlepší signál pro pohodlné volání, je třeba si to ověřit v mapě pokrytí daného operátora.

Poruchy

Protože je O2 jeden z největších operátorů, s vážnými poruchami se nepotýká. Menší, lokální výpadky samozřejmě nastat mohou stejně, jako u ostatních operátorů. Pokud pro vás sebemenší výpadek internetu znamená nepříjemné problémy, související například s vaším podnikáním, doporučujeme si pořídit profesionální B2B řešení pro firmy. Součástí toho je technická podpora 24/7, monitoring sítě, garantovaná rychlost připojení, zabezpečení, a také záložní řešení internetu.

Zákaznický servis

Kvalitní zákaznický servis společnosti O2 je velkou výhodou. Operátora můžete kontaktovat prostřednictvím webových stránek, na telefonní lince nebo navštívit jednu z prodejních míst O2. Vše potřebné tak můžete vyřešit i osobně, online nebo po telefonu. Výhodou je také chat přímo na webu O2 a rychlé reakce operátorů na požadavky zákazníků.


Jak si pořídit služby od O2?

Velké množství lidí v České republice platí za telekomunikační služby mnohem více peněz, než by musela. Máte pocit, že platíte i za služby které nevyužíváte? Anebo máte stejný tarif již řadu let a nevíte, jaké varianty jsou v současnosti dostupné? Není nic jednoduššího, než si ověřit dostupnost služeb podle adresy a vyplnit jednoduchý formulář. Následně vás bude obratem kontaktovat specialista zákaznického centra O2, probere s vámi detaily a zodpoví všechny vaše dotazy. A pokud si stále nevíte rady, pro jakou službu se rozhodnout, poradí vám s výběrem ideálního řešení.

Ověřit dostupnost a poptat O2


Recenze poskytovatelů internetu na doma

Přečtěte si recenze poskytovatelů internetového připojení nebo si rovnou ověřte dostupnost internetu u vás doma zde.


Ověřit dostupnost internetu

Přečtěte si

restart_routeru_opt.jpg

Jak vylepšit výkon domácí Wi-Fi sítě

Dlouhodobé používání Wi-Fi routeru bez pravidelného čištění jeho paměti může negativně ovlivnit jeho ...
Číst
baterie_optimized.jpg

13 tipů, jak ušetřit baterii v mobilu a prodloužit její výdrž

Hledáte způsoby, jak ušetřit baterii svého mobilního telefonu a prodloužit její výdrž? Přinášíme ...
Číst
netfl_sledovani1_optimized.jpg

Nejlepší filmy a seriály na Netflix

Připravili seznam nejlepších seriálů, filmů a dokumentů, které právě teď na platformě Netflix naj ...
Číst
usp-port_optimized.jpg

Jak vyčistit reproduktor v telefonu?

Tento návod vám ukáže, jak jednoduše vyčistit reproduktor ve vašem telefonu a zlepšit tak kva ...
Číst
ruka
 

To není vše, co umíme. Máme i podpultovky se slevou až 40 %

zarovka.svg

Porovnání všech nabídek i podpultovek
Garance nejlepší ceny

naradi.svg

Rychlejší aktivace a instalace 
Aktivace do 3 dnů

vlastovka.svg

Přes nás máte 14 dní na vyzkoušení
Bez závazků a rizik

hvezda.svg

Je to nezávazné a zdarma
Bez poplatků a provizí

Nezávazně poptat

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

Podpultovka