žárovka modrá.svg

Jak vyčistit reproduktor v telefonu?

Vyčištění reproduktoru ve vašem mobilním telefonu je relativně snadné, zejména u novějších zařízení. Vestavěný software pro čištění reproduktoru v telefonu vám umožní snadno odstranit prach a dokonce i vodu z jeho vnitřních částí bez použití nástrojů. Pokud jste si všimli v poslední době snížení kvality přehrávaného zvuku nebo rušení v reproduktoru, je čas zjistit, jak správně vyčistit reproduktor ve vašem telefonu.

Čištění reproduktoru na telefonu: jak to udělat správně?

Kromě vestavěného softwaru pro čištění (který ne vždy funguje dostatečně dobře) se můžete rozhodnout pro tradiční metody čištění reproduktoru v telefonu. Pokud se rozhodnete vyčistit reproduktor v telefonu sami, uděláte to několika způsoby, a to:

  1. Jemný zubní kartáček: vyberte si kartáček s měkkými štětinami, aby nedošlo k poškození reproduktoru nebo pouzdra telefonu. Nikdy netlačte na zubní kartáček příliš silně. Jemnými pohyby se snažte dostat z povrchu reproduktoru co nejvíce nečistot.
  2. Stlačený vzduch: jedná se o způsob čištění reproduktorů v telefonu, který je téměř 100% bezpečný. Nese s sebou jen minimální riziko poškození komponent reproduktorů ve smartphonu. Na trhu jsou hotové plechovky stlačeného vzduchu nebo dokonce specializované vysavače pro porty v telefonech a počítačích. Tímto způsobem se rychle a efektivně zbavíte nečistot, které mohou zkreslovat zvuky.
  3. Malířská páska: použití malířské pásky bude fungovat pouze v případě, že reproduktor smartphonu není pokryt ochranným pouzdrem. Přilepte jednu stranu pásky k reproduktoru a poté ji jemně odtrhněte. Špína se pína se uvolní společně s páskou.
  4. Pinzeta a vatová tyčinka: tento způsob může být mírně zatěžující metodou čištění reproduktoru. Někteří výrobci mají zcela odlišné konstrukce telefonů, které často zabraňují vložení pinzety do blízkosti reproduktoru a jeho následného vyčištění. Pokud však máte starší telefon, můžete reproduktor vyčistit tímto způsobem.
  5. Zvuk pro čištění reproduktoru: jde o šetrnou metodu čištění reproduktoru na telefonu. Jedná se o přehrávání zvuků s různými frekvencemi a vysokou intenzitou basů. Vibrace způsobí, že prach a jiné nečistoty automaticky uniknou z jeho vnitřku. Podobná pravidla platí i pro čištění mikrofonu v telefonu. Nezapomeňte však, že nikdy nesmíte tlačit cizí tělesa do děr vašeho smartphonu. Mohlo by to poškodit komponenty nebo dokonce úplně rozbít základní desku telefonu.

Jak se vyhnout nutnosti pravidelného čištění telefonu?

Pokud se nechcete starat o nadměrně špinavý reproduktor, USB port nebo mikrofon na vašem mobilním telefonu, nezapomeňte investovat do kvalitního pouzdra. Díky tomu budete do určité míry chránit vnitřek smartphonu před prachem a dokonce i vodou. Stojí za to dodat, že pravidelné čištění reproduktoru ve smartphonu stlačeným vzduchem vám účinně pomůže udržet reproduktor čistý a v dobrém stavu. Stačí to udělat jednou za dva týdny.

Máte pomalý nebo drahý internet?

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a my za vás ověříme dostupné nabídky poskytovatelů připojení k internetu.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst