Vodafone internet recenze - DUBEN 2024

Aktualizováno dne 5. 4. 2024

Vodafone je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Zákazníkům nabízí širokou škálu produktů a služeb, včetně mobilních a pevných telefonních služeb, pevného a bezdrátového internetu a internetové televize pro domácnosti i firmySpolečnost má širokou síť pokrytí po celé zemi, což znamená, že její služby jsou dostupné pro většinu obyvatel ČR. Vytvořili jsme pro vás velkou recenzi pevného internetu operátora Vodafone


1. Optický internet Vodafone

Připojte se k internetu přes optickou síť Vodafone a zažijte neuvěřitelnou rychlost až 1 Gb/s! S takovýmto připojením budou vaše online aktivity probíhat hladce a bez problémů. Stačí si vybrat tarif s připojením přes optickou síť a můžete se těšit na rychlé stahování velkých souborů, plynulé streamování videa vysoké kvality a bezproblémovou komunikaci přes sociální sítě a online hry. 

S optickou sítí Vodafone navíc můžete mít jistotu spolehlivého a stabilního připojení. Na rozdíl od připojení přes klasickou kabelovou nebo bezdrátovou síť je optická síť vysoce odolná proti rušení a výpadkům.

Společnost Vodafone Czech republic a. s. se sídlem v Praze má v Česku více než 4 miliony zákazníků, což ji řadí na druhé místo v počtu zákazníků mezi telekomunikačními společnostmi v ČR.

Ceník optického internetu Vodafone

1000 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
500 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
300 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
150 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat

Výhody optického internetu od Vodafone

Optický internet od společnosti Vodafone představuje špičkové připojení k internetu, které nabízí řadu výhod.  

Mezi hlavní výhody patří: 

 1. Rychlost: Optický internet od Vodafone je schopen stahovat velké množství dat s vysokou rychlostí. Můžete se těšit na rychlé stahování velkých souborů a bezproblémovou komunikaci přes sociální sítě a online hry. 
 2. Spolehlivost: Optické sítě jsou velmi odolné proti rušení a výpadkům

Nevýhody optického internetu od Vodafone 

 1. Optický internet Vodafone má několik nevýhod, mezi které patří poměrně nízký upload. Například u tarifu s rychlostí 500/30 Mb/s je upload pouze 30 Mb/s. To může být pro některé uživatele problém, pokud potřebují streamovat videa nebo odesílat velké soubory. Nízká rychlost uploadu může způsobit problémy s přenosem dat a zpomalit celkový online zážitek. Pokud je pro Vás důležitá vysoká rychlost pro odesílání dat, může být vhodnější zvolit tarif s vyšším uploadem.

TIP: Neomezený tarif s neomezenými daty za 499 Kč k internetu

Chcete ušetřit na svém internetu a mobilním tarifu? Pořiďte si pevný internet s rychlostí 150, 300, 500 Mb/s nebo 1 Gb/s spolu s neomezeným mobilním tarifem a ušetřete až 300 Kč měsíčně. Nepromeškejte tuto výhodnou příležitost a objednejte si obě služby ještě dnes!

Základní informace o optickém internetu Vodafone

1000/50 Mb/s 699 Kč měsíčně
500/30 Mb/s 599 Kč měsíčně
300/20 Mb/s 559 Kč měsíčně
150/10 Mb/s 459 Kč měsíčně
50/3 Mb/s 329 Kč měsíčně
Sleva na měsíční paušál u vybraných lokalit Ano
Aktivace 99 Kč
Samoinstalace (volá většina klientů) Zdarma
Pohodlná instalace technikem (vč. nastavení domácí sítě) 404 Kč
Prémiový modem Vodafone Station 100 Kč měsíčně
Modem Compal CH7165VF 70 Kč měsíčně
Pevná (veřejná) IP adresa Pevný internet Optical (přes Cetin) za 175,45 Kč, U pevného internetu Kabel (na síti exUPC) je pevná IP adresa nabízena pouze pro firemní klienty.
Smlvní závazek Bez závazku

Wi-Fi modem pro optické připojení od Vodafone 

Prémiový modem Vodafone Station 

Prémiový modem Vodafone Station je vysoce kvalitní zařízení, které slouží jako přístupový bod k internetu a poskytuje široké možnosti pro správu a kontrolu vašeho připojení. Tento modem získáte již za 100 Kč měsíčně a je vhodný pro uživatele, kteří potřebují spolehlivé a vysokorychlostní připojení k internetu a chtějí mít kontrolu nad síťovým provozem ve své domácnosti. 

Modem Vodafone Station disponuje šesti Gigabit Ethernetovými porty pro připojení počítačů a dalších zařízení přes kabelovou síť. Kromě toho je vybaven vestavěným Wi-Fi přístupovým bodem, který umožňuje bezdrátové připojení pro všechna vaše zařízení v domácnosti. Modem podporuje také technologii Quality of Service (QoS), která umožňuje řídit přenos dat v síti tak, aby byla zajištěna co nejlepší kvalita služeb. 

Prémiový modem Vodafone Station je navíc vybaven řadou užitečných funkcí, jako je například možnost vytvoření sítě pro hosty (guest Wi-Fi) nebo omezení přístupu k internetu pro určitá zařízení. Modem je také vybaven webovým rozhraním, díky kterému můžete snadno spravovat a nastavovat své připojení k internetu. 

Modem Compal CH7165VF 

Wi-Fi Modem Compal CH7165VF je zařízení od společnosti Vodafone, které slouží jako přístupový bod k internetu přes vysokorychlostní kabelovou síť. Tento modem stojí 70 Kč měsíčně je vhodný pro uživatele, kteří potřebují rychlé a spolehlivé připojení k internetu pro běžné online aktivity, jako je prohlížení webu, e-maily nebo sociální sítě. 

Modem je vybaven čtyřmi Gigabit Ethernet porty pro připojení počítačů a dalších zařízení přes kabelovou síť. Kromě toho je vybaven vestavěným Wi-Fi přístupovým bodem, který umožňuje bezdrátové připojení pro všechna vaše zařízení v domácnosti. Modem podporuje také technologii  

Hodnocení optického internetu Vodafone 

I přesto, že setkáváme s názory zákazníků, že připojení již není to, co bývalo na původní síti UPC, tak hodnotíme připopjení na optické síti Vodafone je pozitivní. Uživatelé mohou očekávat rychlost až 1 Gb/s, která umožňuje hladké a bezproblémové online aktivity, jako je rychlé stahování velkých souborů nebo plynulé streamování videa vysoké kvality.


Hodnocení Vodafone internetu po optice

I přesto, že setkáváme s názory zákazníků, že připojení již není to, co bývalo na původní síti UPC, tak hodnotíme připopjení na optické síti Vodafone je pozitivní. Uživatelé mohou očekávat rychlost až 1 Gb/s, která umožňuje hladké a bezproblémové online aktivity, jako je rychlé stahování velkých souborů nebo plynulé streamování videa vysoké kvality.

Hodnocení: 9,6/10


2. VDSL internet Vodafone

Připojte se k internetu přes VDSL od společnosti Vodafone a zažijte rychlost až 250 Mb/s! S takovýmto připojením budou vaše online aktivity probíhat hladce a bez problémů. Stačí si vybrat tarif s VDSL a můžete se těšit na rychlé stahování velkých souborů, plynulé streamování videa vysoké kvality a bezproblémovou komunikaci přes sociální sítě a online hry.

Ceník VDSL internetu Vodafone

250 Mb/s

od 699 Kč Měsíčně

 • Neomezený přenos dat
Pokračovat
100 Mb/s

od 599 Kč Měsíčně

 • Neomezený přenos dat
Pokračovat
50 Mb/s

od 499 Kč Měsíčně

 • Neomezený přenos dat
Pokračovat
20 Mb/s

od 399 Kč Měsíčně

 • Neomezený přenos dat
Pokračovat

Jak funguje VDSL připojení od Vodafone? 

VDSL je technologie pro připojení k internetu, která využívá stávající kabelovou síť a umožňuje vysoké rychlosti připojení.  

Tato technologie je vhodná pro uživatele, kteří potřebují rychlejší připojení, ale nemají dostupnou optickou síť nebo jinou technologii s vyššími rychlostmi. 

VDSL používá speciální modemy, které umožňují přenášet velká množství dat s vysokou rychlostí. VDSL modemy jsou připojeny ke stávající kabelové síti a přenášejí data mezi počítačem a internetovou bránou. Rychlost připojení přes VDSL se pohybuje v rozmezí od 20 do 250 Mb/s. 

Jak probíhá instalace VDSL internetu Vodafone? 

 1. Nejprve je nutné vytvořit objednávku. 
 2. Po objednání internetu vám bude zasláno potvrzení objednávky na vaši e-mailovou adresu a dále sms s odkazem na smluvní dokumentaci s administrátorským heslem, které se vám bude hodit pro komunikaci s Vodafone. 
 3. Technik na místě zkontroluje nebo vybuduje internetovou přípojku a aktivuje službu. 
 4. Přípojku propojíte s Wi-Fi modemem a můžete začít využívat internet.

Objednat internet

Základní informace o VDSL internetu Vodafone

250/25 Mb/s 699 Kč
100/20 Mb/s 599 Kč
50/5 Mb/s 499 Kč
20/2 Mb/s 399 Kč
Aktivace služeb Zdarma
Samoinstalace Zdarma
Pohodlná instalace technikem  
Smluvní závazek Bez závazku
Použití vlastního modemu Ano
Modem Zyxel VMG8623-T50B na splátky 80 Kč x 24 měsíců
Modem Zyxel VMG8623-T50B jednorázově 1 920 Kč
  99 Kč / 60 měsíců
   

 

VDSL Wi-Fi modem Vodafone 

VDSL Wi-Fi modem Zyxel VMG8623-T50B

Jedná se o zařízení, které zajistí připojení k internetu přes VDSL technologii a poskytuje bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Tento modem je vhodný pro uživatele, kteří potřebují rychlé a spolehlivé připojení k internetu a nemají dostupnou optickou síť nebo jinou technologii s vyššími rychlostmi. 

Tento modem podporuje VDSL2 profil 35b, což umožňuje rychlost připojení až 100 Mb/s v obou směrech (download/upload). Kromě toho je modem vybaven šesti Gigabit Ethernet porty, takže může poskytovat připojení pro více zařízení přes kabelovou síť. Modem disponuje také vestavěným Wi-Fi přístupovým bodem, který poskytuje bezdrátové připojení pro všechna vaše zařízení v domácnosti. 

Modem Zyxel VMG8623-T50B vhodným řešením pro uživatele, kteří potřebují rychlé a spolehlivé připojení k internetu a zároveň chtějí mít kontrolu nad síťovým provozem ve své domácnosti. 


Podpora 

Pokud máte technické potíže, můžete kontaktovat linku Vodafone na telefonním čísle 800 77 00 77 nebo zadat *77, pokud voláte ze sítě Vodafone. 

Doporučujeme volat mezi 10–16 hodinou, kdy je nejvíce volných operátorů, kteří jsou připraveni řešit vaše dotazy. 

K dispozici je také nápověda na webových stránkách společnosti Vodafone, kde naleznete odpovědi na často kladené otázky a návody k používání různých funkcí internetové televize.  

Kromě volání na zákaznickou linku nebo nápovědy můžete vyřešit své požadavky také prostřednictvím online chatu nebo e-mailu. Vodafone poskytuje podporu prostřednictvím sociálních sítí, jako je Facebook a Twitter.

Podpora pro zákazníky telefon, e-mail, chat na webu, Facebook, Twitter
Pracovní doba pondělí až pátek - nonstop
Víkendy a svátky nonstop

Vyzkoušet internet od Vodafone


Přečtěte si recenze poskytovatelů internetu na doma

Přečtěte si recenze poskytovatelů internetového připojení nebo si rovnou ověřte dostupnost internetu na vaší adrese zde.


Ověřit dostupnost internetu

Ptáte se

Přihlášení do Můj Vodafone
Přihlášení do služby Můj Vodafone je velmi snadné a lze to udělat následujícími kroky:
 1. Přejděte na webovou stránku Moje Vodafone (https://www.vodafone.cz/moje-vodafone/). 
 2. Klikněte na tlačítko "Přihlásit se" v pravém horním rohu stránky. 
 3. Zadejte své přihlašovací údaje (telefonní číslo a heslo) a klikněte na tlačítko "Přihlásit se". 
 4. Pokud ještě nemáte účet Moje Vodafone, můžete si jej založit pomocí tlačítka "Zaregistrujte se" na přihlašovací stránce. Budete muset zadat své telefonní číslo a vyplnit formulář s osobními údaji a kontaktními údaji. Po úspěšném vyplnění formuláře a odeslání žádosti o registraci obdržíte potvrzovací kód prostřednictvím SMS, který budete muset zadat do formuláře, abyste dokončili proces registrace.  
 5. Po úspěšném založení účtu Moje Vodafone se můžete přihlásit pomocí svého telefonního čísla a hesla.      
Co je číslo plátce u Vodafone?
Číslo plátce (také známé jako referenční číslo) je unikátní identifikační číslo, které se používá k identifikaci účtu u Vodafone. Může se používat k různým účelům, jako je placení faktur, provádění změn na účtu nebo řešení problémů s účtem. 
Číslo plátce najdete na vašich fakturách od Vodafonu nebo v aplikaci Můj Vodafone. Pokud nemáte přístup k fakturám nebo aplikaci Můj Vodafone, můžete se obrátit na zákaznickou podporu Vodafone a požádat o zaslání čísla plátce nebo o pomoc s jeho zjištěním. Pro získání přesnějších informací je vhodné mít k dispozici své telefonní číslo a další osobní údaje, aby mohl zástupce zákaznické podpory ověřit vaši totožnost.
Jak zaplatit vyúčtování u Vodafonu?
Existuje několik způsobů, jak můžete zaplatit vyúčtování u Vodafone: 
 1. Bankovním převodem: Můžete zaplatit fakturu prostřednictvím bankovního převodu z vašeho účtu nebo pomocí internetového bankovnictví. K úhradě faktury budete potřebovat číslo účtu a variabilní symbol, které najdete na faktuře od Vodafone. 
 2. Platební kartou: Můžete zaplatit fakturu pomocí platební karty online na webových stránkách společnosti Vodafone nebo v aplikaci Můj Vodafone. Podporované typy platebních karet se mohou lišit podle země nebo regionu. 
 3. Hotovostí: Můžete zaplatit fakturu hotovostí v kterékoli pobočce Vodafone nebo v obchodě, který je akreditovaným prodejcem Vodafone. 
 4. Dálkově pomocí SMS: Můžete zaplatit fakturu prostřednictvím SMS zprávy z vašeho.
Jak rychlý internet potřebuji pro Vodafone TV?
Doporučená minimální rychlost pro přehrávání videa v rozlišení Full HD je alespoň 7 Mb/s, ale pro lepší kvalitu obrazu a plynulé přehrávání je vhodné mít rychlost vyšší, například 20 Mb/s nebo více. 
Pokud používáte bezdrátové připojení, měli byste také zvážit kvalitu Wi-Fi signálu a vzdálenost mezi set-top boxem nebo jiným zařízením pro internetovou televizi a routerem. Pro lepší kvalitu připojení se doporučuje použít 5 GHz pásmo nebo připojit zařízení přímo k routeru pomocí Ethernet kabelu.
Jak změnit heslo u Vodafone?
 1. Obnova přes samoobsluhu Můj Vodafone: Na hlavní stránce samoobsluhy Můj Vodafone klikněte na odkaz "zapomenuté heslo" a postupujte podle instrukcí. V některých případech vám můžeme heslo obnovit pouze prostřednictvím jiného způsobu. Vždy je nutné zadat telefonní číslo nebo číslo služby při obnově číselného hesla. Pokud chcete obnovit heslo pro přihlášení e-mailem a máte ho aktivní, podívejte se na návod k tomuto postupu.
 2. Písemná žádost: Vyplňte formulář pro nefiremní zákazníky nebo pro firemní zákazníky a pošlete nám ho naskenovaný e-mailem nebo poštou. Adresy pro zaslání formuláře najdete přímo ve formuláři. Nezapomeňte na vlastnoruční podpis a případně také na sken dokladu, pokud je požadován. Nové heslo vám pak pošleme na kontaktní telefonní číslo.
 3. Telefonické ověření: Zavolejte na Linku péče o zákazníky na *77 (ze sítě Vodafone) nebo 800 77 00 77 (z jiné sítě). Pro přepojení na operátora zadejte po výzvě systému 3x po sobě chybné heslo. Operátoři Vodafone vás ověří podle několika osobních údajů a nové heslo vám pošlou SMSkou.
 4. Návštěva prodejny: Navštivte kteroukoliv prodejnu Vodafone s dokladem totožnosti a po úspěšném ověření vám přijde nové heslo na váš telefon.
Můžu si u Vodafone objednat pevnou IP adresu?
Společnost Vodafone běžně poskytuje neveřejnou dynamickou IP adresu. To znamená, že při každém připojení k síti můžete dostat jinou IP adresu. Většina činností na internetu vyžaduje takovouto adresu, ale v některých případech, jako například přístup k vlastnímu serveru nebo bezpečnostní kameře, může být vhodná veřejná pevná IP adresa. 
 
Pevnou IP adresu Vodafone poskytuje: 
 1. K mobilnímu připojení pouze firemním zákazníkům Vodafonu. Pevnou IP adresu získáte v rámci služby Připojení Telemetrie. Aktivační poplatek je 484 Kč a měsíční 235,95 Kč s DPH.
 2. Pevnou IP adresu si můžete pořídit k Pevnému internetu DSL a Optical a LTE za měsíční poplatek 175,45 Kč vč. DPH.
 3. K Pevnému internetu po optickém kabelu (exUPC) nabízí pevnou (veřejnou) IP adresu pouze firemním zákazníkům

Jak získat nejlepší internet od Vodafonu?

1

Vyplňte formulář

A odešlete nezávaznou poptávku

2

Zavoláme vám

Co nejdříve to bude možné

3

Zjistíme dostupné nabídky internetu

Vyberete si tarif podle vašich představ

4

Užijte si novou službu

Zajistíme pro vás nejvhodnější termín aktivace služby

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst
restart_routeru_opt.jpg

Jak vylepšit výkon domácí Wi-Fi sítě

Dlouhodobé používání Wi-Fi routeru bez pravidelného čištění jeho paměti může negativně ovlivnit jeho ...
Číst
ruka
 

To není vše, co umíme. Máme i podpultovky se slevou až 40 %

zarovka.svg

Porovnání všech nabídek i podpultovek
Garance nejlepší ceny

naradi.svg

Rychlejší aktivace a instalace 
Aktivace do 3 dnů

vlastovka.svg

Přes nás máte 14 dní na vyzkoušení
Bez závazků a rizik

hvezda.svg

Je to nezávazné a zdarma
Bez poplatků a provizí

Nezávazně poptat

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

Podpultovka