WIA recenze internetu - DUBEN 2024

Internet na doma i digitální televize jsou služby, které využíváme prakticky každý den. Mezi mnoha operátory, kteří tento typ služeb poskytují lokálně, existují také společnosti s mnohem širší dostupností služeb po celé republice. WIA je určitě jednou z nich. Tento telekomunikační operátor pokrývá přes 99 % Česka. Co poskytovatel WIA v současnosti nabízí a jaké služby jsou u zákazníků velmi oblíbené?

Vytvořili jsme pro vás recenzi poskytovatele WIA, které zahrnuje kromě našeho hodnocení, také zkušenosti zákazníků. Díky testování této služby ze strany naší redakce jsme pro vás sepsali naše výčet výhod i nevýhod.

WIA je poskytovatel internetu a televize, který nabízí své služby nejen ve velkých městech, ale i ve všech menších městech a obcích po celé republice. Společnost aktuálně nabízí několik balíčků vysokorychlostního internetu po optice, po telefonní lince, bezdrátové připojení, a také rozsáhlou nabídku televizních programů. Nabídka je určena jak běžné klientele, tak firmám a podnikatelům.

WIA internet na doma

Zákazníci, kteří chtějí využívat samostatný internet na doma, si mohou vybrat ze 4 základních balíčků v případě optického připojení nebo 4 balíčků v případě připojení po telefonní lince. Nabídka vysokorychlostního internetu se však liší podle lokality, dostupné technologie a maximální rychlosti připojení. Před objednáním konkrétní služby si ověřte, zda má WIA v dané lokalitě dostupné své přípojky k optické nebo VDSL síti.

Ověřit dostupnost

Neomezený internet na doma je nabízen v těchto balíčcích:

Optické připojení od WIA

WIA OPTIKA MINI
150 Mb/s

od 299 Kč Měsíčně

 • symetrická rychlost 150/150 Mb/s
Pokračovat
WIA OPTIKA
500 Mb/s

od 399 Kč Měsíčně

 • symetrická rychlost 500/500 Mb/s
Pokračovat
WIA OPTIKA MAX
1000 Mb/s

od 599 Kč Měsíčně

 • symetrická rychlost 1000/1000
Pokračovat

Optické připojení je velmi spolehlivý způsob připojení k internetu. Internet na optické síti je založen na principu přenosu dat pomocí světla vedeného optickým vláknem.

VDSL internet (WIA DSL)

WIA DSL 20
20 Mb/s

od 389 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
WIA DSL 50
50 Mb/s

od 439 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
WIA DSL 100
100 Mb/s

od 539 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat
WIA DSL 250
250 Mb/s

od 629 Kč Měsíčně

 • neomezený internet
Pokračovat

Společnost WIA nabízí klientům kvalitní internet s několika možnostmi předplatného. Standardní měsíční předplatné bez závazku, předplatné se závazkem na 24 měsíců se zařízením (modem/Wi-Fi router) za 1 Kč nebo  čtvrtletní předplatné za zvýhodněnou cenu také bez závazku.


Výhody a nevýhody WIA

Mezi největší výhody WIA internetu je kvalita dodávaných služeb i technická podpora.

Výhody

 • Bez závazku nebo se zařízením zdarma
 • Možnost čtvrtletního předplatného za zvýhodněnou cenu
 • Rychlá realizace služeb (standardně do 5 pracovních dnů)
 • Profi garantované B2B řešení internetu
 • Rychlá reakce technické podpory v případě výpadku u B2B řešení
 • Nonstop zákaznická linka
 • Zvýhodněná akce v kombinaci s WIA TV

Nevýhody

- WIA TV funguje pouze na internetové síti od WIA

-  Příplatek za instalaci s vlastním modemem/routerem

 


WIA TV (televize přes internet)

Na úvod je vhodné zdůraznit fakt, že WIA kromě pevného internetu poskytuje také internetovou televizi (IPTV). IPTV je televizní platforma, která umožňuje sledování programů, jenž neodmyslitelně souvisí s přístupem k internetu na síti WIA. Pro pohodlné sledování programů, postačí již základní balíček internetu s rychlostí 20 Mbps.

WIA TV je moderní televizní platforma, která disponuje chytrými funkcemi jako je sledování programů až 7 dní zpětně, funkce pauza, pustit od začátku nebo možnost nahrávání pořadů až 50 hodin. WIA TV umožňuje sledování až na 5 zařízeních a to na 2 Smart TV nebo Set-top boxech a 3 mobilních zařízeních. 

Již základní televizní nabídka WIA TV obsahuje přes 100 programů v SD, HD i UHD (4K - ULTRA HD) kvalitě. K pevnému internetu si můžete vyzkoušet základní televizní balíček až na 3 měsíce zdarma. Cena základního balíčku je 199 Kč měsíčně. Střední balíček - WIA TV Rodina obsahuje až 170 programů včetně exkluzivních filmových, dokumentárních, sportovních i dětských kanálů pro celou rodinu za 399 Kč měsíčně. WIA TV Max stojí 799 Kč měsíčně a jedná se o nejvyšší programový balíček obsahující prémiové kanály, jako je třeba bal. HBO, pro náročnější diváky.

WIA TV

WIA TV
100 programů

od 199 Kč Měsíčně

 • až na 3 měsíce zdarma
Pokračovat
WIA TV Rodina
170 programů

od 399 Kč Měsíčně

 • exkluzivní obsah
Pokračovat
WIA TV Max
206 programů

od 799 Kč Měsíčně

 • pro náročnější diváky
Pokračovat

Výhody WIA TV


Výhody WIA TV

Fotka o nečem

Výhody

 • Až na 5 zařízení
 • Chytré funkce (zpětné přehrávání až 7 dní, nahrávání, funkce pauza a pustit od začátku) 
 • Bez závazku
 • Základní TV balíček k internetu na zkoušku až na 3 měsíce zdarma
 • Výběr vlastních kanálů, které chcete sledovat
 • Pořady v HD, FULL HD i UHD

Hodnocení WIA

V současné době je WIA jedním z největších poskytovatelů internetu pro domácnost i firmy v Česku. U technologie VDSL/ADSL je průměrná rychlost stahování dat pro celou republiku 52,9 Mb/s, rychlost uploadu je 16,9 Mb/s a průměrná latence je 14,3 ms. U optického připojení je průměrná rychlost download 155 Mb/s, upload 73,9 Mb/s a odezva 13,3 ms. Proto by připojení mělo stačit k pohodlnému používání internetu a dokonce i hraní online her.

Zdroj: Rychlost.cz


Hodnocení zákazníků

Pozitivní recenze

"Máme Profi garantované zálohované připojení k internetu a za celou dobu prakticky bez výpadku. Pokud byl výpadek z naší viny (výpadek napájení), velmi rychle se ozval pracovník NOC, aby zjistil, co se děje. Podpora skutečně na profesionální úrovni."  Zdeněk M.

Perfektní
lidi

Negativní recenze

"Modem přestal fungovat přesně po dvouleté záruce. Ochotně nabídli za 1150 Kč modem jiný. Při dobrém zacházení prý vydrží déle... asi jsem moc používal wifi :-)" Martin K.

Nepříjemné
lidi

 

Poruchy

WIA sice v Česku nepatří mezi největší telekomunikační poskytovatele, ale s vážnými poruchami se nepotýká. Předplatitelé využívající internet nebo televizi si společnost pochvalují za bezproblémové připojení . Poruchy jsou vzácné a pokud ano, výpadky služeb jsou opravdu velmi krátké. Navíc WIA disponuje nonstop 24 technickou podporou na telefonní lince a v případě poruchy, se klienti WIA můžou na operátora kdykoliv obrátit.

Zpětná vazba

Společnost má opravdu dobrou pověst, i když si mnoho lidí stěžuje, že dostupnost služeb je omezena pouze na velká města.

Stávající zákazníci oceňují především atraktivní ceny a profesionální zákaznický servis. WIA je chválena také za rychlý a především velmi stabilní internet.

Zákaznický servis


Jak si pořídit internet nebo TV od WIA?

Využít vybrané nabídky připravené společností WIA je opravdu jednoduché, protože si zákazníci mohou vybrat z několika možných variant a pořídit si tak ideální službu podle svých potřeb. Jak si jednoduše pořídit služby od WIA? Stačí kliknout na tlačítko níže, ověřit dostupnost služeb po zadání adresy a vyplnit jednoduchý formulář. Následně vás bude obratem kontaktovat specialista ze společnosti WIA, který vám poradí s výběrem ideální služby a zajistí realizaci služby do pěti pracovních dnů.

Nezávazně poptat služby WIA


Recenze poskytovatelů IPTV/OTT

Přečtěte si recenze poskytovatelů internetové televize (IPTV/OTT) nebo si rovnou porovnejte ceny a programové balíčky zde.

 

Porovnat ceny a balíčky poskytovatelů TV

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst
restart_routeru_opt.jpg

Jak vylepšit výkon domácí Wi-Fi sítě

Dlouhodobé používání Wi-Fi routeru bez pravidelného čištění jeho paměti může negativně ovlivnit jeho ...
Číst
ruka
 

To není vše, co umíme. Máme i podpultovky se slevou až 40 %

zarovka.svg

Porovnání všech nabídek i podpultovek
Garance nejlepší ceny

naradi.svg

Rychlejší aktivace a instalace 
Aktivace do 3 dnů

vlastovka.svg

Přes nás máte 14 dní na vyzkoušení
Bez závazků a rizik

hvezda.svg

Je to nezávazné a zdarma
Bez poplatků a provizí

Nezávazně poptat

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

Podpultovka