ADSL

ADSL (anglicky Asymmetric Digital Subscribe Line) je připojení k internetu po telefonní lince. Jedná se o asymetrickou digitální linku, kde rychlost odesílání dat (upload) je výrazně nižší, než jejich stahování (download). Pro využití internetu není zapotřebí mít aktivní klasickou pevnou telefonní linku pro hlasové služby.

Maximální rychlost u ADSL pro stahování dat je 16,384 Mbit/s a pro odesílání  0,768 Mbit/s. ADSL je v dnešní době z největší části nahrazeno technologií VDSL, která je mezi uživateli daleko oblíbenější, jelikož dosahuje rychlostí až 250 Mbit/s. Rychlost vašeho internetu si změříte v našem testu internetového připojení

 

Jak probíhá instalace ADSL internetu?

Ke zprovoznění internetu stačí mít v bytě umístěnou telefonní zásuvku, do které je přiveden kabel z DSLAMU (ústředny). Po té, co si vyberete poskytovatele internetu, přijde technik daného poskytovatele nebo přímo z CETINu a zásuvku vám aktivuje. Pak už jen stačí zapojit xDSL modem do zásuvky.

ADSL internet si můžete zprovoznit jednoduše sami, v případě, že máte již aktivní telefonní zásuvku v bytě a to propojením s internetové zásuvky kabelem (RJ-11) do xDSL modemu.

Pokud internetová zásuvka není funkční, je potřeba domluvit realizaci služby technikem, který zásuvku aktivuje. Telefonní přípojka musí být přivedena k ústředně od CETINu. Nakonec se k zásuvce připojí koncové zařízení (modem), který dále šíří signál bezdrátově přes Wi-Fi nebo napřímo síťovým kabelem (RJ-45) do zařízení (notebook, PC, televize).

 

DSL infografika.PNG

Trápí vás pomalá rychlost internetu?

Pokud vás trápí pomalá rychlost stávajícího ADSL internetu, pokusíme se zjistit, jestli je na vaší adrese dostupná technologie internetu s vyššími rychlostmi, nebo kdy plánuje CETIN posílit kapacitu ústředny v okolí vašeho bydliště. Stačí níže zadat adresu, kde chcete zjistit možnosti připojení a my vám ověříme veškeré možnosti.

 

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

lan.png

LAN

LAN je zkratka pro lokální neboli místní síť vzájemně propojených zařízeních ethernetovým kabelem nebo ...
Číst
garance_rychlosti.png

Garantovaná rychlost internetu

Co znamená pojem garantovaná rychlost, a jaké jsou její výhody?
Číst
9 tipu jak zmenit operatora.PNG

Aukce energií

Že už jste se někdy setkali s pojmem aukce energií a zajímá vás, o co se jedná? O způsob výběru d ...
Číst

 

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst