13 tipů, jak ušetřit baterii v mobilu a prodloužit tak její výdrž

Dnešní smartphony disponují stále více chytrými funkcemi, jenže časté používání těchto pokročilých funkcí může výrazně snížit výdrž baterie. Naštěstí existují osvědčené způsoby, jak ušetřit baterii na mobilních telefonech Android a iOS, aby vaše zařízení vydrželo déle. Je důležité vědět, jak se správně starat o baterii mobilu, a jak prodloužit její výdrž.

1. Použijte úsporný režim baterie

Mnoho smartphonů je již z výroby vyboveno režimem úspory baterie, což může být skvělým způsobem, jak prodloužit životnost baterie. Nastavte tento režim tak, aby se aktivoval, když baterie dosáhne například 30 % své kapacity. Po dosažení této úrovně se sníží výkon telefonu, aktualizace a aplikace na pozadí se omezí a obrazovka se ztmaví. Některé telefony disponují i ultra-úsporným režimem, který se aktivuje, když je baterie již velmi vybitá, což umožňuje pouze volání a SMS b rámci mobilního tarifu.

2. Zjistěte, jaké aplikace mají největší spotřebu baterie

Pokud chcete šetřit baterii co nejefektivněji, je vhodné zjistit, co na ní spotřebovává nejvíce energie. V nastavení baterie si můžete prohlédnout statistiky spotřeby energie, které vám ukážou, jaké aplikace a funkce nejvíce spotřebovávají baterii. Tuto informaci můžete využít k optimalizaci výdrže baterie vašeho telefonu.


Ověřte si dostupnost internetu podle adresy


3. Využijte aplikace pro úsporu baterie

Novější verze Androidu umožňují adaptivní režim baterie, který automaticky snižuje spotřebu energie nepoužívaných aplikací na pozadí.

U starších smartphonů můžete ručně zavřít aplikace, které v blízké budoucnosti nepoužijete. Také se doporučuje změnit nastavení, aby se zabránilo automatickému spouštění nepotřebných aplikací při spuštění systému. Některé telefony se dokonce samy naučí, které aplikace nemají běžet při spuštění.

4. Nezavírejte aplikace na pozadí, které často používáte

I když to na první pohled může působit nesmyslně, opak je pravdou. Tím, že nebudete vypínat určité aplikace na svém chytrém telefonu a to především s operačním systémem iOS, můžete ušetřit cennou část své baterie. Opětovné spuštění již uzavřené aplikace totiž pro mobilní telefon představuje náročnější proces než obnovení aplikace, která je na pozadí. Proto není nutné vypínat aplikace, které využíváte několikrát denně, úplně.

5. Optimalizujte jas obrazovky a prodlužte tak výdrž baterie

Zvolte si jas obrazovky, který bude vhodný pro aktuální podmínky a zároveň šetří baterii. Automatické nastavení jasu pracuje nejlépe v přirozeném světle, takže se doporučuje vypnout ho, pokud jste v interiéru po delší dobu. Tmavý režim, který je k dispozici v mnoha smartphonech, také pomáhá šetřit baterii.

6. Prodlužte výdrž baterie na mobilu pomocí optimalizace aktivity na obrazovce

Prodloužení výdrže baterie ve smartphonu docílíte také snížením doby probouzení obrazovky. Například můžete zkrátit dobu, po kterou zůstává displej zapnutý, když se na telefonu nic neděje.

Novější modely smartphonů také umožňují využít funkci Vždy zapnutý displej. Displej je téměř vypnutý, ale stále zobrazuje informace, jako jsou čas nebo důležitá upozornění, bez nutnosti přechodu do normálního režimu.

7. Ušetřete baterii na telefonu snížením hlasitosti

Není nutné nastavovat hlasitost médií, zpráv, hovorů, oznámení a budíku na maximální úroveň, pokud to není nutné. Vysoká hlasitost zbytečně zatěžuje výdrž baterie, zejména při sledování filmů, poslechu hudby nebo hraní her.

8. Zakažte GPS a omezte aplikacím určovat vaší polohu

Ušetřete energii telefonu tím, že zakážete používání GPS a omezíte přístup aplikacím k určování polohy. Systém GPS spotřebovává baterii, proto je vhodné jej vypnout, pokud jej momentálně nepotřebujete. V nastavení polohy můžete také vybrat, které aplikace mohou polohové služby používat a omezit je jen na ty nezbytné.

9. Omezte nepotřebná oznámení na telefonu

Prodlužte výdrž baterie tím, že omezíte počet oznámení v telefonu. Vypněte oznámení aplikací, které nejsou nutná, aby se snížila spotřeba energie.

10. Vypněte Wi-Fi, Bluetooth, NFC a Hotspot, pokud zrovna nejsou potřeba

Vypněte nevyužívané funkce Wi-Fi, Bluetooth, NFC a Hotspot pro šetření baterie.

Novější telefony s Wi-Fi, Bluetooth, NFC a Hotspot mají mnoho možností připojení, které mohou spotřebovávat baterii i v režimu úspory energie. Proto je vždy vhodné vypnout tyto funkce, pokud nejsou potřeba, aby telefon mohl déle vydržet.

11. Stáhněte si aplikaci spořiče baterie pro Android

Můžete také použít speciální aplikace pro úsporu baterie v telefonu Android. Jejich účinnost se však může lišit v závislosti na zařízení. Vyberte si tedy aplikaci spořiče baterie, která má dobré recenze mezi uživateli modelu telefonu.

12. Dbejte na teplotu okolního vzduchu

Dbejte na teplotu okolního vzduchu, neboť extrémní teploty mohou negativně ovlivnit výdrž baterie vašeho telefonu. Zabraňte umístění telefonu na slunné nebo vytápěné místo (např. poblíž topení nebo zakrytého), abyste minimalizovali riziko poškození baterie. V zimě byste měli také zvážit, že nenosíte chytrý telefon ve vnější kapse bundy, aby nedocházelo k jeho přehřívání.

13. Nezapomeňte telefon správně nabíjet

Moderní telefony nemají paměťový efekt na baterii, takže je výhodnější je nabíjet častěji, než je vybíjet až na úplné minimum. Někteří výrobci doporučují nabíjet baterii jen na 80 % kapacity, což některé telefony informují během nabíjení. Pokud plánujete delší období bez použití telefonu, je dobré si předem načíst baterii na minimálně 40-50 %, protože uschovaný telefon se zcela vybitou baterií může zkrátit její životnost.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

levne-povinne-ruceni-na-motorku.jpg

Nejlevnější povinné ručení na motorku

Povinné ručení, také známé jako povinné ručení odpovědnosti z provozu vozidla, je zákonem s ...
Číst
usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst

Lepší.TV za 139 Kč

Vyzkoušejte Lepší.TV s garancí vrácení peněz. V balíčku MINI Lepší.TV nabízí až 69 TV stanic s možností přehrávání
pořadů až 7 dní zpětně a archívem s více než 400 filmy. Cena balíčku MINI je 139 Kč měsíčně. 

Vyzkoušet Lepší.TV

TV za 139 Kč