Jak funguje internet po optice?

Spousta z nás si stále dobře pamatuje doby, kdy jsme se k internetu připojovali vytáčeným připojením po telefonní lince. Dnes tento problém neexistuje díky rozšířenému vysokorychlostnímu přenosu dat pomocí vysokorychlostní mobilní sítě LTE nebo optické sítě. Zatímco většina lidí chápe, jak funguje síť LTE, optické vlákno je větší záhadou.

Co je to optické vlákno?

Jedná se o průhledný drát vyrobený ze skleněných vláken. Je nositelem datových informací a jejich přenos se provádí pomocí světla. Ve skutečnosti optická vlákna existují od sedmdesátých let, ale teprve nedávno jsme se s nimi připojili k internetu.

Proč je to tak inovativní řešení?

Optické připojení je tedy světelný přenos dat v drátech. Umožňuje přenášet data s rychlostí až 3 terabity za sekundu. Díky tomu je možné přenášet informace mezi kontinenty. Ale to není všechno. Přestože experimenty s touto technologií stále probíhají, výsledky jsou úžasné. Za podmínek, které bychom nazvali "laboratorními", byla rychlost nahrávání a stahování až 74 terabitů za sekundu.

Jak to vypadá v praxi?

Mimo jiné díky optickým vláknům máme neustálý přístup k vysoce kvalitním multimédiím. Streamovací služby, které poskytují online videa v rozlišení 4K, nebudou výzvou. Pouhé přivedení optického vlákna však nestačí. Pro perfektní sadu budeme také potřebovat počítač s příslušnou specifikací a router, který umožňuje přenos dat až 1000 Mbps (1 Gbps).

Optická síť je v Česku stále běžnější. Pořád však existují místa, kde optické vlákno není k dispozici. Specializované společnosti, jako jsou CETIN, Vodafone, Nej.cz, Nordic Telecom, T-Mobile, Poda a další poskytovatelé, které se mimo jiné technologie internetu zabývají výstavbou optických vláken, přicházejí na pomoc. Telekomunikační specialisté navíc pomohou nejen v přístupu k optickému kabelu, ale také se postarají o následný možný servis. S jejich pomocí můžeme zapomenout na nepříjemné, pomalé připojení a užít si rychlý a stabilní internet naplno.

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Jak získat nejlepší internet po optice?

Vyplňte nezávazný formulář, my ověříme dostupnost poskytovatelů optického připojení na vaší adrese a společně vybereme nejvýhodnější řešení.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

kanal_na_wifi123.png

Rušená Wi-Fi síť aneb jak změnit Wi-Fi kanál na routeru?

Signály z Wi-Fi routerů rozmístěných vedle sebe se můžou vzájemně rušit. Jak změnit Wi-Fi kaná ...
Číst
data usage.jpg

Kolik dat používá Netflix, Youtube a Spotify?

Kolik dat používá Netflix, Youtube a Spotify nebo live stream video?
Číst
close-up-of-the-keys-of-the-new-empty-apartment-wi-VJAWKD9.jpg

Jak správně vybrat hypotéku?

Jak si nejlépe zařídit hypotéku? Spočítejte si ceny aktuálních hypoték v naší online kalkulačce.
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst