Jak posílit Wi-Fi signál?

Umístění routeru/modemu v domácnosti nebo v kanceláři je potřeba, pokud chcete mít přístup k internetu bezdrátově přes Wi-Fi. Pokud Wi-Fi pokrytí ve vaší domácnosti není dostatečné, jistě vás bude zajímat, jestli je možné signál posílit.

Samozřejmě, že ano a v tomto článku se dozvíte, jak je možné Wi-Fi signál zesílit v praxi.

5 tipů, jak posílit signál Wi-Fi

Chcete mít nejlepší internetové pokrytí ve vaší domácnosti nebo kanceláři? Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak posílit signál Wi-Fi. Jediné, co musíte udělat, je postupovat podle několika jednoduchých postupů a síla internetového signálu bude až dvakrát lepší. Zde jsou nejúčinnější způsoby, jak rozšířit dosah Wi-Fi:

  1. Router/modem vždy umístěte do středu vaší domácnosti, s co nejmenším počtem překážek v cestě. Díky tomu bude vysílaný Wi-Fi signál bez výpadků a v ideálním případě nepřerušovaný. Nejlepší je umístit router na vyvýšenou úroveň, což často často zaručí zvýšení dosahu signálu Wi-Fi.
  2. Změňte frekvenci routeru nebo investujte do novějšího typu zařízení. Mnoho zařízení pracuje na standardní frekvenci pro stávající Wi-Fi směrovače, tj. 2,4 GHz. Po změně na 5 GHz můžete skutečně zlepšit pokrytí Wi-Fi v celém domě. Musíte si však koupit správné zařízení, které umožňují skutečně zvýšit pokrytí Wi-Fi signálem.
  3. Použijte opakovač. Jedná se o zařízení, které vám umožní posílit signál WiFi velmi jednoduchým způsobem. Toto zařízení přijímá signál přímo z routeru/modemu, který následně zesílí a pošle dál do dalších síťových zařízení. Stojí za zmínku, že aby opakovač fungoval správně, je nutné jej umístit do správné vzdálenosti od routeru a umístit jej na místo, kde bude moci pokračovat ve vysílání signálu.
  4. Wi-Fi mesh je zajímavá metoda pro zvýšení dosahu Wi-Fi. Jedná se o systém tzv. mesh, což je soubor směrovačů, které tvoří jeden větší systém. Wi-Fi mesh umožňuje uživatelům automaticky se připojit k jednotlivým zařízením, když se pohybují po nemovitosti pro nejlepší pokrytí a výkon sítě.
  5. Výměna síťové karty v zařízeních - na rozdíl od vzhledu jsou to zařízení přijímající signál Wi-Fi, která mohou být hlavním důvodem špatné kvality připojení. Pokud je váš síťový adaptér již starý, pravděpodobně nebudete schopni zvládnout nové síťové standardy s vyššími rychlostmi. Pokud chcete ze své Wi-Fi sítě vytěžit maximum, investujte do výkonného a moderního síťového zařízení.

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Nyní znáte základní metody, které vám umožní posílit Wi-Fi signál. Použijte všechny nebo jen některé z nich a pravděpodobně si všimnete skutečného rozdílu v kvalitě vašeho připojení k internetu přes Wi-Fi modem/router. Pokud jde o shrnutí, stojí také za to dodat, že konfigurace domácích nebo kancelářských síťových zařízení, jako je směrovač Wi-Fi a síťové adaptéry na zařízeních přijímajících internetovou síť, může být zásadní. Když bylo náhle pokrytí sítě omezené, může se ukázat, že systém selhal. Často také stačí resetovat směrovač Wi-Fi na tovární nastavení, abyste znovu získali dřívější výkon sítě.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

restart_routeru_opt.jpg

Jak vylepšit výkon domácí Wi-Fi sítě

Dlouhodobé používání Wi-Fi routeru bez pravidelného čištění jeho paměti může negativně ovlivnit jeho ...
Číst
prehraty_mobil_optimized.jpg

Co dělat, když je mobilní telefon přehřátý? Proč se zahřívá?

Co dělat, když se mobilní telefon přehřívá a proč k tomu dochází? Jak minimalizovat riziko př ...
Číst
optical_fiber.png

Jak funguje internet po optice?

Optické vlákno je průhledný drát vyrobený ze skleněných vláken. Je nositelem informací a jejich ...
Číst

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst
ruka
 

Ověřte si dostupnost rychlejšího internetu.

 

Nezávazně poptat

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

Rychlejší internet