ikona žárovky

8 tipů, jak pokrýt Wi-Fi signál po celém domě

Často se ptáte na to, jak doma zesílit Wi-Fi signál tak, aby pokryl všechny místnosti ve vašem domě. Pokud vám také nedosahuje Wi-Fi signál do všech místností, kam potřebujete, máme pro vás několik tipů, jak signál rozšířit.

Moderní zařízení, jako jsou Smart TV, mobilní telefony, herní konzole, ale také chytrá domácnost (např. senzory pohybu nebo kamerové systémy) si vyžadují čím dál vyšší nároky na rychlost a stabilitu internetu. 

Existují 2 možnosti, jak přivést internet do místností nebo do chytrého zařízení, a to bezdrátově nebo kabelem.

Kabelové rozvedení internetu bývá z pravidla stabilnější, přesto kvalitní Wi-Fi routery dokáží přenést vysoké rychlost internetu vzduchem. Díky Wi-Fi routerům vždy nemusíte zasahovat do svého bytu pracovními úkony

Přečtěte si našich 8 tipů, jak internetový signál vylepšit.

 

Symbol_wi-fi.svg

Tip 1: Změna umístění Wi-Fi modemu

Dříve, než se začnete poohlížet po novém routeru, zkuste změnit umístění toho stávajícího. Ideálně ho umístěte tak, aby byl přímo ve středu domu. Podle odborníků Wi-Fi router nejlépe pokrývá celý dům, když je umístěný v centru horního patra. Myslete také na to, že by měl být Wi-Fi router umístěn nejlépe ve výšce očí, umístěte jej tedy na nábytek nebo ho uchyťte na zeď. Co když změna místa nepomůže? Pokud to zařízení umožňuje, zkuste k němu připojit externí anténu.

 

       Špatně umístěný modem a jeho šíření signálu

wifi signál.gif

Rozhlas modrý.svg

Tip 2: Zkontrolujte, jestli signál něco neruší

Signál Wi-Fi může rušit okolní elektronika a spotřebiče, modem by neměl být proto umístěný v blízkosti televizorů, reproduktorů a dalších spotřebičů. Signál mohou rušit také různé překážky v podobě kovu, akvária nebo tlustých zdí.

Zpetne shlednuti.svg

Tip 3: Vsaďte na opakovač Wi-Fi

Další možností, jak zesílit signál, je samozřejmě také opakovač Wi-Fi neboli reperater. Opakovač přijme signál původního zařízení a pošle ho takzvaně dál. Zpravidla se tyto opakovače jednoduše zapojí do elektrické sítě a pomocí mobilního telefonu nakonfigurujete s vaší bezdrátovou Wi-Fi sítí. Zařízení funguje tak, že Wi-Fi signál zachytí, zesílí jej a pošle ho dál do míst, kam potřebujete. Cena repeatrů začíná na 300 Kč, ale kvalitní zařízení stojí až několik tisíc. Stejně jako v případě routeru se ani u zesilovačů Wi-Fi však nevyplatí šetřit, raději investujte více peněz do zařízení s lepším uživatelským hodnocením.

Nářadí modrá.svg

Tip 4: Změna frekvence a kanálu Wi-Fi sítě

Další možností, jak vylepšit Wi-Fi signál, aniž byste museli dělat pracovní zásahy v bytě nebo pořizovat nové zařízení, je změna frekvence a kanálu stávající Wi-Fi sítě

Stit_bezpecnost.svg

Tip 5: Zabezpečení sítě

Ujistěte se, jestli jste jediní, kdo váš Wi-Fi signál chytá, což by mohlo rychlost internetu výrazně snížit. Pokud třeba "na chvíli" propůjčíte své heslo k vaší wifi sousedovi, je dobré si ho následně změnit. Ideální heslo je kombinace malých a velkých písmen, číslic a symbolů. 

Zkontrolujte svá zařízení, jestli nejsou zavirovaná, což by mohlo rychlost internetu výrazně zpomalitZde je podrobnější článek, jak zabezpečit síť a chránit vaše soukromí na internetu.

Globus modrá.svg

Tip 6: Rozvedení síťových kabelů

Nejspolehlivějším řešením, jak přenést internetový signál je pomocí kabelů, které můžou být zakončené buďto napřímo v zařízení (počítač, Smart TV, playstation, Xbox, atd.) nebo v routeru/modemu, odkud se Wi-Fi signál šíří bezdrátově. V druhém případě je třeba pořídit další Wi-Fi router/modem, umístit jej tam, kam potřebujete Wi-Fi signál rozšířit a propojit jej síťovým kabelem s vašim tzv. centrálním modemem.

V případě rekonstrukce bytu si předem vyjasněte, kde budete internet využívat. Kromě rozvedení síťových kabelů je třeba správně rozmístit elektrické zásuvky. Pokud budete využívat IPTV, potřebujete k ní dovést 1x síťový kabel k internetu a 2x zásuvku pro připojení televizoru a Set-Top-Boxu ke zdroji. V případě, že máte Smart TV, ve které je nainstalovaná TV aplikace od vašeho poskytovatele (např. Android TV), Set-Top-Box potřebovat nebudete.

Kreditni_karta.svg

Tip 7: Pořízení výkonnějšího modemu

Jednoduchým, rychlým a spolehlivým řešením je pořízení výkonnějšího routeru, v tomto případě však musíte také počítat s vyšší cenou. Cena kvalitních routerů se pohybuje okolo 5000 Kč. Před tím, než se rozhodnete zakoupit nový router se ujistěte, že máte dostatečně rychlý stávající internet na to, aby mohl splňovat vaše očekávání. V případě, že si nejste jistí stabilitou nebo propustností linky, změřte si rychlost vašeho internetu. Před měřením zapojte síťový kabel do měřícího přístroje (počítače) napřímo, aby bylo měření co nejpřesnější. 

 

Test rychlosti internetu

Dalekohled modrý.svg

Tip 8: Změna poskytovatele nebo technologie internetu

Nakonec to nejlepší, co můžeme nabídnout. Pokud vám ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl nebo nechcete utrácet za drahé zařízení, ověřte si možnosti jiných poskytovatelů internetu. Zdarma pro vás ověříme dostupné technologie, rychlosti a ceny internetového připojení podle přesné adresy. Umíme zajistit technické šetření profesionálním technikem, který u vás ověří dostupnost služeb, a v případě zájmu novou službu zrealizuje. 

Zadejte svou adresu níže a ověřte si dostupnost internetu nebo vyplňte jednoduchý formulář a my vám nezávazně poradíme s výběrem.

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

restart_routeru_opt.jpg

Jak vylepšit výkon domácí Wi-Fi sítě

Dlouhodobé používání Wi-Fi routeru bez pravidelného čištění jeho paměti může negativně ovlivnit jeho ...
Číst
wifi_po_celem_dome.jpg

Jak posílit Wi-Fi signál?

Umístění routeru v domácnosti je potřeba, pokud chcete mít přístup k internetu bezdrátově přes Wi-F ...
Číst
prehraty_mobil_optimized.jpg

Co dělat, když je mobilní telefon přehřátý? Proč se zahřívá?

Co dělat, když se mobilní telefon přehřívá a proč k tomu dochází? Jak minimalizovat riziko př ...
Číst

 

Všechny články


Vyberte si z 40 poskytovatelů internetu

 

 

 

 

mapaCR.png

Ověřit dostupnost internetu

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst