ruka
 

To není vše, co umíme. Máme i podpultovky.

zarovka.svg

Porovnání všech nabídek i podpultovek
Garance nejlepší ceny

naradi.svg

Rychlejší aktivace a instalace 
Aktivace do 3 dnů

vlastovka.svg

Přes nás máte 14 dní na vyzkoušení
Bez závazků a rizik

hvezda.svg

Je to nezávazné a zdarma
Bez poplatků a provizí

Chci i neveřejné nabídky

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

 

people-big.jpg

Jak si vybrat správného dodavatele energií?

Výdaje za energie jsou jedním z největších výdajů v domácnosti a změna dodavatele může vést k úspoře několika tisíc korun ročně. Ať už bydlíte ve vlastním nebo v pronájmu, pravděpodobně už jste přemýšleli nad tím, jakého zvolit dodavatele energií a možná jste si taky říkali, jestli zbytečně nepřeplácíte.

Nejlevnější nemusí být nejvýhodnější

Podle jakých kritérií se řídit, abyste našli dodavatele elektřiny a plynu, který nabízí nejlepší podmínky? A na co si dát naopak pozor, abyste nenaletěli na nevýhodné nabídky? U elektřiny a plynu opravdu není pravidlem, že nejnižší cena bývá zárukou kvality a dlouhodobé spokojenosti klientů. Nejnižší cena nemusí být tak výhodná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Špatný servis, skryté poplatky, riziko z budoucího navýšení cen nebo bankrot dodavatele mohou vést ke zbytečným starostem. 

Kalkulačka cen elektřiny

Jaká jsou vaše očekávání? 

V první řadě je dobré udělat si obrázek, co od svého dodavatele očekáváte. Prostudujte si informace o dodavatelích energií ve vašem regionu, zjistěte, jaké mají podmínky, technické parametry a komerční charakter. Následně si nabídky porovnejte a vyhodnoťte ty nejvýhodnější. Pokud si nevíte rady, jak při výběru vhodného dodavatele energií postupovat, náš specialista na telefonu vám nezávazně a profesionálně pomůže. Stačí vyplnit údaje do výše uvedené kalkulačky plynu nebo elektřiny.

 

Dejte si pozor na slevy 

Dodavatelé energií vám můžou nabídnout slevu na určité období, při úvazku například na dobu dvou let. Není však dobré řídit se jen podle těchto slev, protože můžou být zavádějící a v takto krátkém časovém úseku zanedbatelné.

Kalkulačka cen plynu


Na co myslet při výběru nového dodavatele energií?

Přinášíme vám přehled parametrů, na které byste se měli při výběru dodavatele zaměřit:

Smluvní závazek

Smlouva bývá většinou na dobu určitou a závazek se pak automaticky prodlužuje. Vzhledem k tomu, že ceny energií stále klesají, je ideální závazek například na jeden nebo dva roky. Pokud si domluvíte závazek na dobu neurčitou, můžete od smlouvy odstoupit kdykoliv, a změnit tak dodavatele bez smluvní pokuty za předčasné ukončení.

Skryté poplatky

Důkladně si prostudujte smluvní podmínky a vyhněte se skrytým poplatkům. Za naše poradenství nic neplatíte a rádi vám s výběrem vhodného dodavatele poradíme.

 

Benefity

Zjistěte si, jaké výhody a benefity vám každý z dodavatelů může nabídnout oproti konkurenci. Někteří dodavatelé například nabízí jako benefit pojištění domácnosti zdarma nebo různé slevy na zboží a produkty související s elektřinou a plynem.

 

Zákaznický servis

Při výběru nového dodavatele jsou servis a zákaznická podpora velice důležitými faktory. Zejména přehledná webová stránka s kontakty na infolinku je užitečná při řešení jakéhokoliv problému. Recenze na samotné dodavatele však mohou být zavádějící.

Kalkulačka cen plynu Kalkulačka cen elektřiny

Úvodní fotka lidi

Proč se vyplatí zařídit si nového dodavatele energií online?

I vy si můžete nového dodavatele zařídit z pohodlí domova a navíc vás čeká řada výhod

 

Pohodlí

Abyste si porovnali nejlepší nabídky dodavatelů energií, nemusíte nikam chodit. Vše si zařídíte online z pohodlí domova. Díky chytré kalkulačce získáte maximální přehled, a pokud si nevíte rady, náš specialista z oblasti energetiky vám s výběrem nového dodavatele nezávisle poradí.

 

Úspora času

Díky nezávislému porovnání dodavatelů elektřiny a plynu ušetříte spoustu času, který byste jinak museli investovat do cest na pobočky nebo do zdlouhavého volání na zákaznické linky daných dodavatelů. Díky online kalkulačce si můžete jednoduše srovnat nabídky na jednom místě.

 

Žádné papírování a zakládání dokladů

Veškeré důležité dokumenty dostanete v elektronické podobě. Nemusíte tak smlouvu zakládat mezi ostatní papírové dokumenty a po nějaké době přemýšlet, kam jste ji založili.

 

Čas na prostudování podmínek

Na rozdíl od uzavření smlouvy na prodejním místě získáte při sjednání nového dodavatele online dostatek času na prostudování smluvních podmínek.

 

Možnost odstoupení od smlouvy

Po uzavření smlouvy máte ze zákona 14 dní na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. To ovšem neplatí při podepsání smlouvy na prodejním místě.

 

Nezávislé porovnání

Do ničeho vás netlačíme. Sami si zvolíte nejvýhodnější nabídku dodavatele energií nebo vám s výběrem nezávisle poradíme.

Porovnání cen plynu

Porovnání cen elektřiny

Přečtěte si také

optical_fiber.png

Jak funguje internet po optice?

Optické vlákno je průhledný drát vyrobený ze skleněných vláken. Je nositelem informací a jejich ...
Číst
kanal_na_wifi123.png

Rušená Wi-Fi síť aneb jak změnit Wi-Fi kanál na routeru?

Signály z Wi-Fi routerů rozmístěných vedle sebe se můžou vzájemně rušit. Jak změnit Wi-Fi kaná ...
Číst
data usage.jpg

Kolik dat používá Netflix, Youtube a Spotify?

Kolik dat používá Netflix, Youtube a Spotify nebo live stream video?
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst