budoucnost her.jpg

Budoucnost ve světě hraní přichází právě teď!

Chcete hrát populární videohry, ale nevlastníte herní konzoli či výkonný počítač? Nevadí. Game streaming vám umožní přístup ke vzdálenému hardwaru a vy tak můžete hrát  špičkové herní tituly téměř na jakémkoli zařízení.

Hraní her na PC v dnešní době vyžaduje vysoký výpočetní výkon, což není zrovna levnou záležitostí. Nové herní konzole jsou sice oproti počítačům levnější, ale dnešní pokroková doba nám přináší právě streamingovou alternativu, která pomalu, ale jistě začíná nabírat páru. 


Jak game streaming funguje?

Platformy vám umožní hrát za pomoci vzdáleného přístupu ke svým serverům. V podstatě ovládáte počítač, který není před vámi, a vidíte vše, co počítač zobrazuje. Tyto služby umožňují přístup k vysokému hernímu výkonu, a to na i na skromném počítači, tabletu ba dokonce i na mobilním telefonu. Nutností je  samozřejmě rychlé síťové připojení. Pokud je váš internet pomalý nebo nestabilní, budete prožívat závady spojené se zpožděním her. Více než zlomek sekundy zpoždění mezi vašimi příkazy a reagujícím systémem může způsobit nehratelnost hry.

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

 

Co ke hraní potřebujete?

Většina služeb je vybavena klienty Windows 10, díky nimž můžete i z levného pracovního notebooku udělat špičkový herní počítač. Každá veřejně vydaná služba streamování her je v systému Windows 10 k dispozici v nějaké formě, a to buď jako speciální aplikace nebo ve webovém prohlížeči. Použít můžete i váš smartphone, kde pomocí funkce vzdálené obrazovky obraz přenesete na jakoukoliv kompatibilní televizi či monitor.

Kromě PlayStation Now mají svou vlastní aplikaci pro Android všechny ostatní platformy. Kooperace pro streamování her se systémem iOS je mnohem složitější, a to hlavně díky problémům s povoleními u určitých služeb, ale na odstranění závad se již usilovně pracuje a je tedy jen otázkou času, kdy bude taktéž bezproblémová. Hry můžete ovládat i přímo na obrazovce smartphonu nebo tabletu, ale pro ten pravý herní zážitek doporučujeme hrát na gamepadu.

Nejlepší game streamingové platformy 

Shadow by Blade

již od 11,99 $ měsíčně – přibližně 250 Kč

Shadow je zatím nejmocnější možnost streamování her, protože vám umožňuje vzdálený přístup téměř ke všemu, co lze nainstalovat na počítač. Tato služba poskytuje úplnou kontrolu nad zařízením se systémem Windows 10, takže můžete instalovat a hrát hry ze služeb Steam, Battle.net, Origin nebo Xbox Games Pass. Jednoduše řečeno, pokud hra funguje s Windows 10, můžete ji s pomocí Shadow hrát odkudkoli. Shadow funguje s jakýmkoli gamepadem, který je kompatibilní s Windows 10, ale budete také potřebovat klávesnici a myš. Koneckonců máte přímý přístup k počítači, takže je užitečné pohybovat ukazatelem a zadávat text. Pokud používáte aplikaci Shadow Android, můžete použít dotykovou obrazovku a klávesnici na obrazovce, ale pokud chcete počítač co nejlépe využít, myš a klávesnici budete potřeba.

Google Stadia 

9,99 $ měsíčně - přibližně 210 Kč

Google Stadia je nejvíce omezená služba streamování videoher. S členstvím Stadia Pro můžete každý měsíc hrát hry zdarma, jinak si však musíte své hry zakoupit samostatně prostřednictvím Stadia. Tyto tituly zůstávají na Stadii a nelze je stáhnout ani začlenit do žádné jiné knihovny digitálních her. Na Stadii je aktuálně k dispozici více než sto her, ale stále je to extrémně omezený seznam. Funguje nejlépe s originálním ovladačem Google Stadia, ale je kompatibilní i s bezdrátovým ovladačem Xbox, Sony DualShock 4 a i některými jinými Bluetooth ovladači.

Amazon Luna

5,99 $ měsíčně – přibližně 125 Kč

Amazon Luna prozatím běží v módu předběžného přístupu, což ale ničemu nevadí. Nabízí několik kanálů založených na streamování her, počínaje přesvědčivým výběrem her na Amazon Luna + za 125 Kč měsíčně a kanálu Ubisoft + za 315 Kč měsíčně. Doporučuje se zakoupit si ovladač Amazon Luna, který stojí 49,99 USD (1050 Kč), protože ke zlepšení výkonu používá vlastní připojení Wi-Fi (ovladač také usnadňuje přepínání mezi zařízeními kompatibilními s Luna).

Xbox Game Pass Ultimate

1 $ za první měsíc, poté 14,99 $/měsíc – první měsíc vás přijde na 20 Kč, poté tedy na cca 315 Kč

Ultimate pass zahrnuje výběr z více než 100 her pro Xbox i Windows 10, které se pravidelně střídají a zahrnují atraktivní možnosti. Součástí členství je také cloudové hraní, které je přístupné na zařízeních Android. 

Sony Playstation Now

9,99 $ měsíčně – přibližně 210 Kč

Členství ve službě PlayStation Now za cca 210 Kč měsíčně (cca 105 Kč měsíčně s ročním předplatným) vám neumožňuje hry nakupovat, ale poskytuje přístup ke knihovně, čítající stovky titulů. Katalog  mapuje celý život rodiny PlayStation konzolí. Představte si to jako Netflix pro hry PlayStation. Služba vyžaduje ovladač DualShock 4 nebo DualSense.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

levne-povinne-ruceni-na-motorku.jpg

Nejlevnější povinné ručení na motorku

Povinné ručení, také známé jako povinné ručení odpovědnosti z provozu vozidla, je zákonem s ...
Číst
usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst

 

 

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst