people-big.jpg

Dlouho očekávané Windows 11 jsou tu! Co nás čeká a nemine?

Zatím jde pouze o beta verzi, ale pojďme se společně podívat na nejvýznamnější změny. Je totiž možné, že je budeme moci získat již letos a bezplatně. Microsoft ve dnech minulých nabídl oficiální představení, stále se sice jedná o nehotový produkt, určený k posledním úpravám, tudíž zde ještě nenajdeme všechny novinky běžící na plno, ale spoustu detailů již známe. Například podpora aplikací pro operační systém Android (instalovaných ovšem ne přímo z Google Play, ale z Amazon Appstore.), což je zrovna velice očekáváná bomba se spustí s plnou verzí.

Na co se můžeme těšit?

Další úpravy jsou samozřejmě vzhledové, jelikož každý nový operační systém musí přijít s inovacemi na dobu následující. Tady nezůstal Microsoft pozadu. Okna se moderně zaoblila, všechny akce se animovaly, což znamená, že okno nevyskakuje, ale plynule se zjeví. Velice příjemně vyřešili práci s plochami, otevřená okna si člověk může logicky a jednoduše třídit či rozmístit mezi více ploch. Takže si můžete vymezit své osobní prostory pro různé typy akcí. Jednoduchá šablona v listě otevřeného okna vám nabídne několik šablon, dle kterých lze pracovní plochu uspořádat.


Ověřte si dostupnost internetu podle adresy


Bude to povedený update?

Nový je i průzkumník. Jeho horní menu se aktivuje dle vybraného kontextu souborů či adresářů. Microsoft uvádí i možnost práce s přenosovými frontami. (alá Total Commander) Což by jistě drtivá většina uživatelů uvítala. Velkou změnou prošla i sekce nastavení systému. I když přibylo mnoho položek, zdá se být velice logickým, na druhou stranu jistě povede ke spoustě zádrhelů u velké části uživatelů, kteří si za roky stereotypu spoustu postupů osvojilo a bude se muset učit nových kroků.

Návrat widgetů

Vrací se i dříve zapovězené widgety, tedy živé aktivní okna nainstalovaných aplikací. Na výběr je například kurzovní nabídka, osobní kalendář, počasí, informace o dopravě, novinky či přímé okno vyhledávače na webu.

Daleko atraktivnějším se stal i Microsoft Store, jediné v co jakožto uživatelé Windows musíme doufat je to, že se zvýší jeho popularita a bude nabízet daleko širší škálu aplikací, protože to byla a je jeho veliká slabina. Microsoft je si toho samozřejmě vědom a proto udělal velký krok, a to již výše zmíněné začlenění obchodu Amazon Appstore, který nabídne možnost spouštět na počítači aplikace pro Android.

Windows 11 se na trh dostanou ještě tento rok a dobrou zprávou pro uživatele novějších PC, které splňují minimální požadavky budou k dostání formou aktualizace z Windows 10, a to zcela zdarma.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst