people-big.jpg

Mám exekuce, ale i tak bych chtěl internet, jaké mám možnosti?

Život čas od času hodí pod nohy polínka i ostříleným harcovníkům a exekuce jedním takovým polínkem určitě být může. Člověk může dojít až na úplné dno, bez majetku apod. Ale není důvod předčasně házet flintu do žita, život jde dál. A i v této situaci pro vás existují východiska. Pojďme se na ně společně podívat.

Co na exekuční problémy říká velká trojka?

T-Mobile uvádí, že "operátor může ukončit kteroukoliv smlouvu písemnou výpovědí s výpovědní dobou 30 dnů ode dne jejího doručení na vaši adresu nebo doručení do schránky T-Box (samozřejmě dle datumu, který nastane později), je-li vůči vaší osobě nařízena exekuce."

Společnost Vodafone velmi podobným způsobem uvádí možnost vypovězení smlouvy, "je-li proti vám zahájeno insolvenční řízení nebo byla zahájena exekuce na váš majetek. Exekuce může být také důvodem omezení čí přerušení poskytování služeb. (částečného či úplného) bez předchozího informování, a to za předpokladu, že vznikne důvodná obava, že nebudete své závazky ze smlouvy hradit řádně a včas."

Společnost O2 nás ve svých smluvních podmínkách upozorňuje na to, že smlouvu neuzavře, "pokud se osoba mající zájem o uzavření smlouvy, případně její zástupce, dostala do likvidace, byla u ní zavedena nucená správa, probíhá u ní insolvenční řízení, byl jí zamítnut návrh na zahájení insolvenčního řízení pro nedostatek majetku, porušila-li povinnosti podle § 122 odst. 2 insolvenčního zákona během soudem prohlášeného moratoria nebo u ní byl zahájen výkon rozhodnutí (exekuce) prodejem podniku."


Nezoufejte - stále se pro vás nabízejí řešení

Řešení sice trošku krkolomné, ale řešení to je. Jelikož společnostem jde tak či tak o byznys, nabízí možnost přijít se složenou kaucí, která se v průměru vyměřuje od dvou až do deseti tisíc korun. Nikde tuto možnost sice oficiálně nešíří, ale jelikož se problematikou okolo internetových připojení zabýváme už de facto třináctým rokem, víme o ní.

Nicméně na trhu nepůsobí pouze tyto tři společnosti. Existuje řada menších poskytovatelů, kteří mají samozřejmě podmínky nastaveny příjemněji. Počáteční investici se nejspíše nevyhnete, ale z pravidla v maximální hodnotě 1000 Kč, někteří poskytovatelé dokonce předplacenou kauci po pár měsících uplynutí smlouvy vrátí a někteří jsou obchodu otevřeni na tolik, že požadují pouze zaplacení modemu

TIP: Pokud jste se dostali do určitých životních problémů, a i tak byste rádi připojení k internetu využívali, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

netflx_televize_optimized.jpg

Netflix má 4 oscary za film Na západní frontě klid

Film měl premiéru na Netflixu 28. října 2022 a byl z velké části natáčen v České republice.
Číst
poda_televize_optimized.jpg

PODA TV nabízí 3 nové TV programy

Poskytovatel telekomunikačních služeb, společnost PODA rozšířila svou nabídku televizních kanálů. ...
Číst
baterie_optimized.jpg

13 tipů, jak ušetřit baterii v mobilu a prodloužit její výdrž

Hledáte způsoby, jak ušetřit baterii svého mobilního telefonu a prodloužit její výdrž? Přinášíme ...
Číst

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst