people-big.jpg

Mám exekuce, ale i tak bych chtěl internet, jaké mám možnosti?

Život čas od času hodí pod nohy polínka i ostříleným harcovníkům a exekuce jedním takovým polínkem určitě být může. Člověk může dojít až na úplné dno, bez majetku apod. Ale není důvod předčasně házet flintu do žita, život jde dál. A i v této situaci pro vás existují východiska. Pojďme se na ně společně podívat.

Co na exekuční problémy říká velká trojka?

T-Mobile uvádí, že "operátor může ukončit kteroukoliv smlouvu písemnou výpovědí s výpovědní dobou 30 dnů ode dne jejího doručení na vaši adresu nebo doručení do schránky T-Box (samozřejmě dle datumu, který nastane později), je-li vůči vaší osobě nařízena exekuce."

Společnost Vodafone velmi podobným způsobem uvádí možnost vypovězení smlouvy, "je-li proti vám zahájeno insolvenční řízení nebo byla zahájena exekuce na váš majetek. Exekuce může být také důvodem omezení čí přerušení poskytování služeb. (částečného či úplného) bez předchozího informování, a to za předpokladu, že vznikne důvodná obava, že nebudete své závazky ze smlouvy hradit řádně a včas."

Společnost O2 nás ve svých smluvních podmínkách upozorňuje na to, že smlouvu neuzavře, "pokud se osoba mající zájem o uzavření smlouvy, případně její zástupce, dostala do likvidace, byla u ní zavedena nucená správa, probíhá u ní insolvenční řízení, byl jí zamítnut návrh na zahájení insolvenčního řízení pro nedostatek majetku, porušila-li povinnosti podle § 122 odst. 2 insolvenčního zákona během soudem prohlášeného moratoria nebo u ní byl zahájen výkon rozhodnutí (exekuce) prodejem podniku."


Nezoufejte - stále se pro vás nabízejí řešení

Řešení sice trošku krkolomné, ale řešení to je. Jelikož společnostem jde tak či tak o byznys, nabízí možnost přijít se složenou kaucí, která se v průměru vyměřuje od dvou až do deseti tisíc korun. Nikde tuto možnost sice oficiálně nešíří, ale jelikož se problematikou okolo internetových připojení zabýváme už de facto třináctým rokem, víme o ní.

Nicméně na trhu nepůsobí pouze tyto tři společnosti. Existuje řada menších poskytovatelů, kteří mají samozřejmě podmínky nastaveny příjemněji. Počáteční investici se nejspíše nevyhnete, ale z pravidla v maximální hodnotě 1000 Kč, někteří poskytovatelé dokonce předplacenou kauci po pár měsících uplynutí smlouvy vrátí a někteří jsou obchodu otevřeni na tolik, že požadují pouze zaplacení modemu

TIP: Pokud jste se dostali do určitých životních problémů, a i tak byste rádi připojení k internetu využívali, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme.

Přečtěte si také

bad_letter.jpg

Přišel vám dopis o zdražení energie nebo plynu? Přejděte k levnějšímu dodavateli

Dopis o zdražení elektrické energie nebo plynu asi nikoho příliš netěší. Možná vás ale potěší ...
Číst
female-hands-with-a-cup-of-coffee-and-a-mobile-pho-43N2XRW.jpg

ČTÚ plánuje zlevnit ceny mobilních dat

Český telekomunikační úřad chce regulovat ceny velkoobchodní ceny mobilních dat.
Číst
clanek-electric-job-in-the-apartment-D28LPHM.jpg

Rekonstrukce bytu aneb, jak na kabelové rozvody internetu a TV

Jak rozmístit kabelové rozvody internetu a TV v případě rekonstrukce bytu?
Číst

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst