zarovka.svg

Nejlepší poskytovatelé optického internetu v Olomouci

Velmi stabilní připojení a vysoká rychlost. To jsou největší výhody optického internetu, který se u nás těší velké oblibě. Uvažujete nad optickým internetem a žijete v Olomouci nebo okolí? Pak vám výběr poskytovatele usnadní naše nezávislé ověření pokrytí poskytovatelů internetu podle přesné adresy a následné porovnání dostupných rychlostí a cen služeb. Které společnosti v tomto testu zvítězily?

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy


Hodnotící kritéria

Při hodnocení jednotlivých poskytovatelů optického internetu, kteří působí v olomouci, jsme se zaměřili na poměr cen a rychlostí internetu, poplatky za aktivaci a instalaci služeb technikem, náklady za potřebná zařízení, jako jsou: Wi-Fi router, optický převodník, kvalitu technické podpory a zákaznické péče, a také možnosti využití neveřejných nabídek. Vzhledem k tomu, že jsou některá kritéria zásadnější, přiřadili jsme jim odpovídající počet bodů podle důležitosti.


Vitez_testu.svg

Vítězové testu

Nejvíce bodů si z našeho testu odnesli Nej.cz, T-Mobile a Nordic Telecom.

Nej.cz

Proč se v Olomouci obrátit na Nej.cz? Tento poskytovatel má u nás plusové body za velké pokrytí optickou sítí v Olomouci, symetrickou rychlost i nejmodernější technologii GPON. Mezi další výhody patří pobočka v Olomouci, optický převodník zdarma, zvýhodněná cena za měsíční paušál, první měsíce využívání služeb zdarma přes Porovnej si to, instalace technikem zdarma a možnost přestěhování služby na jinou adresu. Jedinou nevýhodou je, že se při službě bez závazků platí aktivizační poplatek 1990 Kč.

T-Mobile

Také T-Mobile si nás svou nabídkou, která je bez závazků, získal. Můžete se spolehnout na vysokou rychlost internetu až 1000/100 Mb/s, nejmodernější technologii GPON, slevu až 25 % na vše při kombinaci služeb i na investice ze strany T-Mobilu do budování nových optických sítí. Nevýhodou pro vás však může být skutečnost, že není možné sjednat symetrickou rychlost.

Nordic Telecom

Za hlavní výhody optického internetu Nordic Telecom považujeme: možnost nastavení symetrických rychlostí, využití nejmodernějších technologií optického připojení k internetu (GPON), vysoké přenosové rychlosti až 1000/1000 Mb/s, dostupnost zákaznického prodejní místa, rozsáhlé technické zázemí a zvýhodněné veřejné i podpultové promo akce na pevný internet i televizi přes internet. Další plusové body dáváme za propojení spolupráce s významným poskytovatelem digitální televize Telly. Nově si tak mohou zákazníci Nordic Telecomu pořídit satelitní televizi nebo OTT televizi, která narozdíl od současné Nordic TV s technologií IPTV, funguje také přes cizí internetovou síť. 

A nevýhody? Ve vytížených časových úsecích je horší dovolatelnost na zákaznickou linku.


TIP: Porovnejte si nabídky optického internetu

V Olomouci je hned několik poskytovatelů optického internetu. Chcete objevit nejvýhodnější nabídku na své adrese? Využijte službu portálu Porovnejsito.cz, který za vás nejen porovná jednotlivé nabídky, ale také pomůže s výběrem služeb. Pokud si stále nejste jistí, který typ připojení je pro vás optimální, vyplňte jednoduchý formulář a my vám rádi odpovíme na všechny vaše otázky.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst

 

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst