zarovka.svg

Nejlepší poskytovatelé optického internetu v Olomouci

Velmi stabilní připojení a vysoká rychlost. To jsou největší výhody optického internetu, který se u nás těší velké oblibě. Uvažujete nad optickým internetem a žijete v okolí Olomouce? Pak vám možná výběr poskytovatele usnadní náš test, který za vás porovnal jednotlivé nabídky. Kteří poskytovatelé v tomto testu zvítězili?


Hodnotící kritéria

Při hodnocení jednotlivých poskytovatelů optického internetu jsme se zaměřili na poměr ceny a rychlosti internetu, maximální rychlost internetu, cenu za instalaci technikem, cenu za aktivaci služeb, výkon zařízení, cenu za Wi-Fi router, náklady na optický převodník, technickou podporu, zákaznický servis, závazek a neveřejné nabídky. Vzhledem k tomu, že jsou některá kritéria zásadnější, přiřadili jsme jim odpovídající počet bodů podle důležitosti.


Vitez_testu.svg

Vítězové testu

Nejvíce bodů si z našeho testu odnesli Nej.cz, T-Mobile a Nordic Telecom.

Nej.cz

Proč se v Olomouci obrátit na Nej.cz? Tento poskytovatel má u nás plusové body za velké pokrytí optickou sítí v Olomouci, symetrickou rychlost i nejmodernější technologii GPON. Mezi další výhody patří pobočka v Olomouci, optický převodník zdarma, zvýhodněná cena za měsíční paušál, první měsíce využívání služeb zdarma přes Porovnej si to, instalace technikem zdarma a možnost přestěhování služby na jinou adresu. Jedinou nevýhodou je, že se při službě bez závazků platí aktivizační poplatek 1990 Kč.

T-Mobile

Také T-Mobile si nás svou nabídkou, která je bez závazků, získal. Můžete se spolehnout na vysokou rychlost internetu až 1000/100 Mb/s, nejmodernější technologii GPON, slevu až 25 % na vše při kombinaci služeb i na investice ze strany T-Mobilu do budování nových optických sítí. Nevýhodou pro vás však může být skutečnost, že není možné sjednat symetrickou rychlost.

Nordic Telecom

Za hlavní výhody optického internetu Nordic Telecom považujeme možnost připlatit si za symetrickou rychlost, slevu 200 Kč na prvních 6 měsíců pro nové klienty, nejmodernější technologii GPON, vysokou rychlost 1000/200 Mb/s, pobočku v Olomouci, optický převodník zdarma i kvalitní technické zázemí poskytovatele. Další plusové body má poskytovatel za službu bez závazků. A nevýhody? Ve vytížených časových úsecích je horší dovolatelnost na zákaznickou linku.


TIP: Porovnejte si nabídky optického internetu

V Olomouci je hned několik poskytovatelů optického internetu. Chcete objevit nejvýhodnější nabídku na své adrese? Využijte službu Porovnej si to, která za vás jednotlivé nabídky srovná a je zcela zdarma.

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Přečtěte si také

bad_letter.jpg

Přišel vám dopis o zdražení energie nebo plynu? Přejděte k levnějšímu dodavateli

Dopis o zdražení elektrické energie nebo plynu asi nikoho příliš netěší. Možná vás ale potěší ...
Číst
female-hands-with-a-cup-of-coffee-and-a-mobile-pho-43N2XRW.jpg

ČTÚ plánuje zlevnit ceny mobilních dat

Český telekomunikační úřad chce regulovat ceny velkoobchodní ceny mobilních dat.
Číst
clanek-electric-job-in-the-apartment-D28LPHM.jpg

Rekonstrukce bytu aneb, jak na kabelové rozvody internetu a TV

Jak rozmístit kabelové rozvody internetu a TV v případě rekonstrukce bytu?
Číst

 

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst