Přehled nejlepších cloudových úložišť

Jistě jste se již někdy setkali se zálohou ba dokonce se ztrátou svých důležitých dat, a to jak z počítače, tak z mobilního telefonu. Co si budeme, flashky či externí disky jsou sice určitou jistotou, nicméně v dnešní době pomalu, ale jistě vycházejí z módy pro svou nepohodlnost. Pojďme se podívat na to, které cloudy jsou nejlepší a v čem být obezřetný.

people-big.jpg

Co je to onen zmiňovaný cloud?

Cloud představuje virtuální prostor na internetu, provozovaný různorodými společnostmi, sloužící převážně k nahrávání dat všemožných formátů.


Výhody

Přístup odkudkoli 

Přesněji řečeno odkudkoli, kde se nachází připojení k internetu. Bez internetu to nepůjde. V dnešní době již všichni sprostředkovatelé nabízí své rozhraní jak pro počítače, tak pro zařízení Android či Apple. Tudíž můžete se svým úložištěm fungovat velice flexibilně.

Synchronizace a zálohy dat

Ona flexibilita spočívá převážně i ve funkci synchronizací. Což znamená, že se o přesun dat na cloud nemusíte v podstatě ani zajímat, pouze stačí mít nastaveno, které typy, z jaké složky apod. zálohovat pravidelně.

Obnova smazaných souborů a možnost uložit si různé verze

Většina cloudů disponuje klasickou funkcí koše, která po určitou dobu uchovává i odstraněné soubory. Což je jistě výhodou, určitě všichni známe, hledání něčeho důležitého někde hluboko v nenávratnu. S ukládáním různých verzí je to obdobné, např. u textových souborů jsou ukládány verze v průběhu a to hlavně kvůli možnosti náhlého zkratu a tím pádem i ztráty souboru.

Okamžité sdílení

Poslední z hlavních vytyčených výhod je rozhodně možnost sdílení mezi ostatní uživatele defacto lusknutím prstu. Pokud je váš kolega či rodinný příslušník taktéž uživatelem stejného cloudového úložiště, stačí soubor pouze označit a sdílet pro jeho účet. Jak jednoduché.

Nevýhody

Neobejdete se bez připojení k internetu

Těžko říci zda-li to v dnešní době internetové můžeme považovat za nevýhodu, když možnost připojení k internetu má drtivá většina naší společnosti.

Zabezpečení a ochrana soukromí

Je určitě důležité dbát na neprůstřelném hesle a mít na vědomí, kde a kdy jsem s úložištěm pracoval. Laicky řečeno, být si vědom toho, že vaše data jsou citlivá a tudíž i zneužitelná.

 

TOP 5 nejlepších cloudů dnešní doby

Dropbox

Patří mezi nejvyužívanější úložiště i u nás a to i přesto, že je jeho rozhraní pouze v anglickém jazyce. Je kompatibilní s Androidem, iOS, Windows a dalšími systémy. Nabízí automatické zálohovoání, synchronizaci, nabízí i přímé utváření souborů, ne jen jejich ukládání. Základní verze nabízí 2 GB, ale v případě využívání i mobilní aplikace je tu možnost upgradu na 20 GB zcela zdarma.

iCloud

Byl vytvořen v roce 2011 jakožto zálohovací prostor pro uživatele značky Apple. Ale v dnešní době je uzpůsoben i pro Windows, a tak jej můžete využívat i na PC. iCloud nabízí 5 GB prostoru zcela zdarma, což není žádný extrém, ale je možné si jej i za pouhých 25 Kč rozšířit na 50 GB.

Google Drive

Pro čechy možná známější pod názvem Disk Google. Je to multifunkční cloud zcela propojený s Gmailem a s účtem Google a tudíž i dalšími Google aplikacemi. Hned ze startu uživatel získá zdarma 15 GB , pokud vám přestane kapacita dostačovat, můžete si ji samozřejmě za určité formy poplatků navýšit dle libosti. Vše v českém jazyce je výhodou.

MEGA

Ikdyž je rozhraní služby MEGA mezi českými uživateli prozatím neznámou, nabízí spoustu možností navíc, je velmi zjednodušený a jako bonus klient ihned po založení dostává 50 GB free prostoru. Což je oproti konkurenci velkorysé. Pokud ovšem uživateli přestane stačit, možné navýšení samozřejmě existuje, ale je poněkud dražší než u zbylých providerů. Je kompatibilní s Android, iOS, Mac i Windows. Je velice bezpečný, opatřen detailním šifrováním a dvoufázovým přihlášením.

OneDrive

Je úložištěm od firmy Microsoft. Zdarma nabízí 5Gb verzi, ale samozřejmě si je možno vyšší kapacitu předplatit. Dá se v něm pracovat i offline. Nabízí i možnost osobního trezoru, který je speciálně zabezpečen pouze pro oči uživatele, může tak sloužit k uchování citlivých dat a to např. podpisů, skenů smluv či dokladů.


Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

levne-povinne-ruceni-na-motorku.jpg

Nejlevnější povinné ručení na motorku

Povinné ručení, také známé jako povinné ručení odpovědnosti z provozu vozidla, je zákonem s ...
Číst
usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst

Všechny články

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst