ikona země

Při stavbě rodinného domu nezapomeňte na připojení k internetu

Stavba nového domu je většinou spojena nejen s radostným očekáváním, ale také s celou řadou povinností. Je totiž nutné myslet na všechny detaily, abyste se dočkali vytouženého výsledku. Při stavbě rodinného domu a také při rekonstrukci byste proto mimo jiného neměli zapomenout na připojení k internetu. Chcete být přeci v novém domě online, nebo ne?

Zjistěte, jaké jsou možnosti na vašem pozemku

To, že je při koupi pozemku důležité zjistit, jestli je pozemkem zasíťován, je všeobecně známé. Kromě plynu, elektřiny a vody byste však měli zajímat i o to, zda je pozemek zasíťovaný i poskytovatelem internetu. Tuto informaci se můžete dozvědět buď od samotného prodejce, nebo se zeptat na obecním úřadu.

Počítejte s rozvody k internetu

Vzhledem k častému využívání bezdrátového připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě někteří stavebníci od datových rozvodů v domácnosti odstupují. Kabelové připojení však nabízí celou řadu výhod, například v podobě vyšší rychlosti internetu nebo absence rušení. Proto je dobré s datovými rozvody počítat a ideálně vyvést přípojku k internetu do každé obytné místnosti, abyste se k internetu mohli připojit nejenom počítat, ale také spotřebiče nebo třeba chytrou televizi.

Co dělat, když u vás není pevná síť dostupná?

Možná si říkáte, proč investovat do dalších kabelových rozvodů, když na vaší adrese není dostupná pevná síť a můžete tedy využít pouze internetové připojení vzduchem. Odpověď je jednoduchá: Co není, může být. Není vyloučeno, že poskytovatel internetu v budoucnu nevybuduje pevnou síť i ve vaší ulici. Optimálně by se na více místech měla nacházet přístupná chránička, která bude procházet celým domem. Pokud se budete dodatečně chtít napojit na optickou nebo kabelovou síť, vyhnete se tak finančně náročným výkopovým pracím.

Spolupráce projektanta stavby a poskytovatele internetu

Ideální situací je, když se ve vaší lokalitě na úrovní vašeho pozemku nachází optická nebo metalická síť. V tomto případě je dobré co nejdříve kontaktovat poskytovatele internetu, že chcete internet využívat. Nemalé peníze můžete ušetřit díky spolupráci projektanta stavby a poskytovatele internetu. Společně se totiž mohou domluvit na postupu během stavebních a výkopových prací, aby byl výsledek optimální a minimalizovaly se náklady. 

Dům už stojí a na internet jste zapomněli?

Poměrně často se stává, že lidé dům dokončí a zjistí, že na internet úplně zapomněli. Co teď? Je nutné počítat s dodatečnými výkopovými pracemi, které však stavbu prodraží. Vhodné místo pro dodatečné výkopové práce a položení kabelu byste měli zvolit na základě projektové dokumentace a konzultace s poskytovatelem internetu. 

Čeká vás stavba vašeho vysněného domu? Nezapomeňte na připojení k internetu, ať si můžete svůj nový domov užívat se vším všudy. 

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst