TV Prima oznámila ukončení vysílání všech svých stanic na O2 TV

Skupina Prima se nedohodla na nových podmínkách spolupráce se společností O2 Czech Republic. Nejpozději 1. března přestane distribuovat své kanály ve službě O2 TV. Operátor však sdělil, že vyjednávání nadále pokračují.

Prima se s O2 nedohodla na nových podmínkách, za kterých by operátor mohl osm kanálů skupiny Prima vysílat. Vedle navýšení poplatků za distribuci, požaduje také úplné  zamezení nebo zpoplatnění možnosti přetáčet reklamy při zpětném zhlédnutí daného pořadu. Podle komerčního ředitele Primy Vladimíra Pořízka, přetáčením reklam u IPTV přichází skupina Prima přibližně o více než 200 milionů Kč ročně.

Úvodní fotka lidiIlustrační foto: Pexels.com
Na O2 TV by od 1. března mělo být ukončeno vysílání programů: Prima, CNN Prima NEWS, Prima COOL, Prima MAX, Prima KRIMI, Prima LOVE, Prima ZOOM a Prima STAR, oznámila televize Prima.
„Bohužel ani přes veškerou naši snahu se nám nepodařilo domluvit se na nových podmínkách spolupráce se společností O2 Czech Republic. Vzhledem k tomu, že společnost O2 Czech Republic nadále nabízí svým klientům kanály televize Prima, aniž by s námi měla uzavřený platný kontrakt, rozhodli jsme se, že nejpozději 1. března ukončíme této společnosti distribuci svých kanálů,“ uvedl generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.
„Uživatelé služby O2 TV mohou své oblíbené pořady, jako je například Slunečná, ZOO, 1. MISE či Prostřeno!, sledovat prostřednictvím jiných operátorů, placených služeb či si naladit naše programy prostřednictvím DVB-T2,“ doplnil Singer.
„Od začátku se snažíme o maximální spolupráci, nechceme naše diváky připravit o funkce, na které jsou zvyklí a hojně je využívají. Skupina Prima přišla s nepřijatelnými podmínkami – nejen se zvýšením poplatků za distribuci kanálů, ale ještě přemrštěným ‚výkupným‘ za to, aby lidé mohli využívat i nadále zpětné zhlédnutí a přetáčení programů,“ vysvětlila šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová. 
Upozornila, že v konečném součtu by to znamenalo zdražení měsíčních tarifů O2 TV o desítky procent. „To je pro nás ve chvíli, kdy se na všechny občany České republiky valí jedno zdražování za druhým, nepřijatelné. Podobný scénář čeká v následujících měsících i zákazníky konkurence. Jakákoli z kompromisních variant, kterou jsme přinesli na jednání, byla smetena ze stolu,“ doplnila Lenerová.
Podle O2 Prima žádala navýšení poplatků o 2 500 %, což je pro operátora O2 nepřijatelné.
Prima plánuje od 1. března blokovat přetáčení reklam při zpětném zhlédnutí tzv. lineárních programů u všech poskytovatelů digitální televize přes internet (u technologie IPTVOTT).
Zdroj: ČTK

Chcete sledovat stanice TV Prima i nadále?

Porovnejte si balíčky poskytovatelů internetové i satelitní televize na jednom místě a ušetřete, díky přehlednému srovnání a aktuálním akčním nabídkách.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Přečtěte si také

disney_omezeni_streamovani.jpg

Disney+ jde ve šlépějích spol. Netflix - zavádí omezení sdílení účtů

Disney+ se rozhodl jít ve šlépějích Netflixu a chystá zavést omezení pro sdílení účtů mezi u ...
Číst
hypoteky_zmeny.jpg

Změny u hypoték 2023

Z toho, jak banky za posledních pár let vyhodnocovaly bonitu svých klientů (tj. schopnost spl ...
Číst
praha1_optimized.jpg

Nejrychlejší internet v Praze

Jaký je nejrychlejší internet v Praze? Podívejte se na statistiky a parametry rychlostí inte ...
Číst
 

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst