disney_plus_logo_optimized.png

Disney+ jde ve šlépějích spol. Netflix. Zavádí omezení sdílení účtů!

Disney+ se rozhodl jít ve šlépějích Netflixu a zavést omezení pro sdílení účtů mezi uživateli, kteří nebydlí ve stejné domácnosti. Tato opatření budou poprvé aplikována v Kanadě.

Konec sdílení hesel - Disney+

Disney+ chce zamezit sdílení účtů neplatícím uživatelům

Od 1. 11. 2023 začnou v Kanadě platit nová pravidla, která omezí možnost sdílení účtu Disney+ s uživateli, kteří nejsou součástí stejné domácnosti. Uživatelé byli již informováni o těchto změnách prostřednictvím e-mailu. Spol. Disney+ také aktualizovala své smluvní podmínky pro uživatele v Kanadě, ale konkrétně neupřesnila, jak bude toto omezení prosazovat, a jakým způsobem donutí uživatele přestat sdílet svůj účet s více osobami.

Tyto změny oznámil generální ředitel spol. Disney, Bob Iger, na konferenci před více než měsícem, během které představil finanční výsledky společnosti a upozornil na fakt, že mnoho uživatelů aplikuje sdílení hesel s osobami z různých lokalit a tím si snižují náklady na službu. V této souvislosti oznámil, že streamovací platforma Disney+ disponuje technickými prostředky, jak zamezit tomuto postupu.


Ověřte si dostupnost internetu podle adresy


Porušení pravidel může vést až k deaktivaci účtu

Disney také uvádí, že účty osob, které budou nasvědčovat tomu, že porušují nová pravidla, mohou být deaktivovány. Dále upozorňuje platícího zákazníka na jeho povinnost zajistit, aby jeho hesla byla pečlivě chráněna.

Netflix přijal podobný krok již před více než rokem, kdy na základě IP adresy, začala tato přední streamovací platforma blokovat přístup k obsahu pro uživatele, jejichž IP adresa byla rozpoznána jako nevyskytující se v domácnosti původního předplatitele.

Netflix nabízí za příplatek přidání až dvou dalších účtů k hlavnímu účtu. Zástupci společnosti Netflix tvrdí, že tato opatření vedla k nárůstu počtu předplatitelů. 

Omezí Disney+ sdílení účtů i v Česku?

Disney+ pečlivě monitoruje situaci na trhu, a protože metoda omezování sdílení hesel mezi uživateli úspěšně funguje u Netflixu, má Disney+ mnoho důvodů pro přijetí obdobných opatření. Tento krok pravděpodobně pomůže vyrovnat ztráty od neplatičů, díky novým předplatitelům, kteří se rozhodnou zaregistrovat vlastní účet. Zavedení omezení sdílení účtů v Kanadě představuje pro Disney+ první velký test. Pokud se tato strategie osvědčí, je pravděpodobné, že bude rozšířena i do dalších zemí, včetně České republiky.

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst