kalkulačka.jpg

Kalkulačka internetu zdarma

 

Netrapte se s pomalým nebo drahým internetem. Jednouše zadejte adresu, kde chcete připojit k internetu do kalkulačky a porovnejte si nejvýhodnější nabídky na českém trhu. 

Online kalkulačka zde

Najděte si nejlepší připojení k internetu! Porovnáme všechny dostupné technologie, rychlosti a ceny internetu TV.

U vybraných providerů vyčarujeme zvýhodněné nabídky se slevou až 40 %. 


 

Jaké technologie srovnáváme?

Optické připojení

Sice stále ještě není kompletní pokrytí, ale pokud bydlíte na adrese, kde je tato možnost dostupná, tak neváhejte ani vteřinu.

Optické kabely přenáší internet pomocí světla. Jedná se o nejstabilnější připojení v současnosti. Existují technologie FTTH (Fiber to the home), což je zavedení optického kabelu přímo do bytu nebo ETTH (Ethernet to the home), kde je optické vlákno zavedené pouze do domu a do jednotlivých bytů dále rozvedené síťovým kabelem. Rychlost optického internetu může být až 10 Gbps. Ale standardně se rychlosti pohybují od 50 do 1000 Mbps (1000 Mbps = 1 Gbps).

xDSL připojení

Pokud bydlíte na adrese, kde optická síť není dostupná, ověřte si dostupnost pevného internetu po kabelu telefonní linky xDSL připojení (Digital Subscriber Line), což je v překladu digitální uživatelská linka. Existuje více druhů DSL linek, které mají některé parametry společné, ale liší se například v kvalitě, rychlosti, i stabilitě připojení (např. ADSL / VDSL). Zde se můžete mrknout na článek "Velké srovnání poskytovatelů xDSL 2019". Rychlost neomezeného xDSL internetu se pohybuje od 20 do 250 Mbps.

4G LTE

Jedná se o síť, která umožňuje rychlé datové přenosy, a také i nejkvalitnější hlasové služby. Dnes se LTE internet nachází na většině území České republiky. Proto jej můžete používat ve svém mobilu, tabletu či notebooku takřka kdekoliv. Doma, na chatě, nebo zrovna výletě. Jedno jestli jste na úpatí hor nebo třeba na procházce v lese, i když zde bude signál slabší a někde třeba vůbec. Technologie 4G LTE se používá jako označení "pevného internetu vzduchem". Oproti mobilním LTE datům je tento internet neomezený a spíš se používá, jako statický internet na jedné adrese, avšak zamalý příplatek můžete tento internet používat na více místech, třeba na chatě (za každou adresu navíc cca 99 Kč).

Druhá možnost je přenosný LTE modem s datovou SIM kartou. Tento internet má bohužel FUP - omezená data (mimo testovací verze SIM karet pro zaměstnance). Při vyčerpání dat si můžete dokoupit další nebo pokračovat se sníženou rychlostí. Přenosová rychlost 4G LTE internetu se nejčastěji pohybuje okolo 20 Mbps.

Bezdrátové Wi-Fi připojení

Signál z centrálního vysílače se posílá vzduchem až do vaší přijímací antény umístěné většinou na střeše nebo balkoně. Tuto anténu je třeba umístit na vhodné místo tak, aby byla namířená směrem ke zmíněnému vysílači. Kabel z antény pak vede do zdroje (zásuvky), po té rovnou do počítače či Wi-Fi routeru. Dostupnost signálu a umístění antény musí prověřit profesionální technik od konkrétního poskytovatele u vás doma. Rychlosti Wi-Fi internetu se většinou pohybují od 6 do 30 Mbps.

5G ready

V současné době se objevují i operátoři, kteří mají nově ve svém portfóliu nabídku 5G internetu. Většina zařízení však pro ně ještě není nachystaná, přesto tuto technologii testují na prvních zákaznících. Očekává se, že sít 5G se rozjede v roce 2020. Rychlost 5G internetu se odhaduje až 250 Mbps.

 

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Internet, Televize, Tarify| Porovnejsito.cz

Vyplňte jednoduchý formulář a my se vám ozveme s nejlepší nabídkou!

Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami portálu Porovnejsito.cz. Vaše data zpracováváme v souladu se Zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů.

Přečtěte si také

usetrit_naklady_optimized.jpg

Jak ušetřit za televizi, internet a volání

Přečtěte si naše rady a tipy, jak ušetřit za televizi, připojení k internetu a mobilní tarify. ...
Číst
satelit_optimized.jpg

SpaceX představuje nový tarif satelitního internetu Starlink za 75 000 USD měsíčně

SpaceX představuje nový program satelitního internetu Starlink s názvem Community Gateways, kte ...
Číst
bezpecnost_wifi_site.jpg

Jak zjistit, jestli někdo používá moji wifi síť?

Připojení cizího uživatele k Wi-Fi síti není jen otázkou nepříjemného zpomalení internetu, ...
Číst

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst