Úvodní fotka lidi
zarovka.svg

Výhody pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku

Poslední měsíce ukazují, že je investice do vlastního bydlení jednou z nejlepších investic vůbec. Ceny nemovitostí totiž nejen rok od roku, ale také měsíc po měsíci rostou raketovým tempem a nemovitosti jsou aktuálně nejvýhodnější pro uchování financí. Jaké jsou výhody pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku?

 

Češi a hypotéky

Aktuálně má hypotéku zhruba milion domácností a lidí s hypotékou neustále přibývá, protože je pro mnohé úvěr na bydlení jedinou možností, jak dosáhnout na vlastní bydlení. Co se týče statistik, hypotéku má 16 % Čechů a většina z nich splácí od 1 do 2 milionů korun. Dalších 13 % plánuje, že si v budoucnu hypotéku vezmou a počítají s tím, že si budou muset půjčit více vzhledem k rostoucím cenám nemovitostí.


Jaké jsou výhody hypotéky?

I přesto, že je pro mnohé hypotéka strašákem, je spojená s řadou výhod. Pojďme si je představit blíže.

1
ikona

 

Budete bydlet ve vlastním

Klíčovou výhodou hypoték je bezesporu skutečnost, že budete bydlet ve vlastním bytě či domě. Pokud budete hypotéku poctivě splácet, nikdo vám váš domov nevezme a navíc budete moci nemovitost rekonstruovat a zdokonalovat podle vlastního uvážení.

2
ikona

 

Vysoké ceny pronájmu

Hypotékám nahrává i skutečnost, že jsou aktuálně ceny pronájmu velmi vysoké a v řadě případů vychází měsíční splátka hypotéky levněji než nájemné.

3
ikona

 

Výhodná investice

Jak už jsme nastínili v úvodu, nemovitosti jsou velmi výhodnou investicí. Hodnota peněz totiž postupem času klesá, vzhledem k inflaci měna ztrácí svou hodnotu a její kupní díla se snižuje. V případě, že ovšem vlastníte nemovitost, o kterou se staráte, její hodnota se může postupem času i zvyšovat. To ostatně dokázal i letošní rok, kdy ceny nemovitostí oproti předchozím rokům stouply i o desítky procent.

4
ikona

 

Zajištění v důchodu

Poté, co hypotéku po 5, 10, 20 nebo třeba 30 letech hypotéku splatíte, bude jen a pouze vaše. To jistě oceníte ve stáří, kdy nebudete muset platit pravidelné splátky, ale pouze energie. Pokud na vás bude nemovitost příliš velká a nebudete mít energii se o ni starat, můžete ji navíc kdykoliv prodat.

TIP: Srovnání hypoték

Pokud existuje něco, na čem můžete výrazně ušetřit v případě, že pečlivě sjednáte jednotlivé nabídky, jsou to bezesporu hypotéky. Každá z bank totiž nabízí jinou úrokovou sazbu a jiné podmínky pro získání hypotéky, a když zvolíte tu správnou, můžete ušetřit i tisíce korun měsíčně. Vyzkoušejte nezávislé srovnání hypoték, které ušetří váš čas i vaše finance. 

Mám zájem o hypotéku

Přečtěte si také

bad_letter.jpg

Přišel vám dopis o zdražení energie nebo plynu? Přejděte k levnějšímu dodavateli

Dopis o zdražení elektrické energie nebo plynu asi nikoho příliš netěší. Možná vás ale potěší ...
Číst
female-hands-with-a-cup-of-coffee-and-a-mobile-pho-43N2XRW.jpg

ČTÚ plánuje zlevnit ceny mobilních dat

Český telekomunikační úřad chce regulovat ceny velkoobchodní ceny mobilních dat.
Číst
clanek-electric-job-in-the-apartment-D28LPHM.jpg

Rekonstrukce bytu aneb, jak na kabelové rozvody internetu a TV

Jak rozmístit kabelové rozvody internetu a TV v případě rekonstrukce bytu?
Číst

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst