vpn.jpg

žárovka modrá.svg

Co je to VPN?

Zkratka VPN je virtuální privátní síť (anglicky: virtual private netvork) a funguje tak, aby měnila vaši IP adresu při používání internetu. Při zapnutí VPN nikdo neuvidí vaši reálnou IP adresu, díky tomu budete vystupovat na internetu anonymě. Viditelná zůstane pouze adresa VPN serveru.

VPN vám umožní surfovat po internetu v soukromí díky zabezpečenému a šifrovanému připojení k internetu mezi uživatelem a sítí nebo dvěmi sítěmi. VPN se nejčastěji používá proto, aby nikdo nemohl sledovat vaše přenosy dat. Zásluhou šifrování se vaše data změní v naprosto nečitelná.

 

hvezda.svg

Jaké jsou výhody VPN?

Bezpečnost

Díky šifrování pomocí VPN budete v bezpečí před hackerskými útoky. Nikdo nevidí, co na internetu řešíte, a tak nebude mít možnost dohledat vaše hesla a citlivé údaje. 

Bez škrcení sítě

Poskytovatelé internetu nakonfigurují množství šířky pásma, které můžete využít a to zabraňuje stahování obrovských torrentů či streamování videí ve vysokém rozlišení. VPN vám umožní obejít škrcení rychlosti, a díky tomu můžete stahovat data bez omezení. 

Soukromí

VPN vám umožní si zachovat anonymitu a ochrání vaše online soukromí. Nikdo se nedozví kdo jste, a z jaké IP adresy se připojujete (připojíte se z České republiky, ale ostatní vás uvidí, jako že se připojujete např. z Indie).

Svoboda

Díky VPN máte neomezenou svobodu surfování na internetu. Nedostihne vás cenzura vybraných států nebo geoblokace vybraných webových stránek.

Systém DNS

DNS (systém doménových názvů) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen. Systém DNS rozděluje textové URL adresy na prvky k příslušným IP adresám. Díky DNS se ubráníte kyberútokům, protože hackeři nedokážou vysledovat váš pohyb na webu. Stačí si zapamatovat název domény (webové stránky) a po zadání do vyhledávače jej DNS převede do číselné podoby. 

Objednat NordVPN

Přečtěte si také

9 tipu jak zmenit operatora.PNG

Aukce energií

Že už jste se někdy setkali s pojmem aukce energií a zajímá vás, o co se jedná? O způsob výběru d ...
Číst
5g-internet-symbol-LHZCA5H.jpg

5G síť aneb internet nové generace

Co je to 5G internet nové generace? Jaké výhody má 5G síť?
Číst
refi-selective-focus-of-house-model-near-keys-on-white--MKQ2YRN.jpg

Fixace hypotéky

Fixace hypotéky je obdobím, během kterého nedochází ke změně úrokové sazby. Po skončení doby fixace ...
Číst

Všechny články

Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst