lupa_hezka.svg

Co je to BIC? 

Co je to BIC

BIC kód (Business Identifier Code) banky je klíčovým prvkem při uskutečňování mezinárodních plateb. Tento 8-11 místný kód, definovaný provozovatelem služby SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), slouží k jednoznačné identifikaci konkrétní banky nebo dokonce bankovní pobočky v dané zemi.

Když se chystáte provést platbu do zahraničí, BIC kód je jedním z nezbytných údajů, které musíte uvést. Samozřejmě je důležité identifikovat i konečného příjemce prostřednictvím čísla jeho účtu (buď firmy nebo fyzické osoby), ale také uvést správnou adresu klienta či pobočky banky.

BIC kódy se využívají zejména při platbách mimo Evropskou unii a přidružené státy, tedy při transakcích směřujících zejména do USA, Asie, Austrálie a dalších regionů. Pro platby v rámci EU je zase k dispozici jednodušší možnost v podobě IBAN (International Bank Account Number), což je jedinečné číslo účtu koncového příjemce.

V praxi tedy při odesílání peněz prostřednictvím služby SWIFT musíte mít k dispozici nejen BIC kód, ale také další potřebné informace, jako jsou číslo účtu příjemce, adresa banky, a v některých případech dokonce i adresa klienta.

BIC kód představuje důležitý prvek, který zajišťuje správné směřování mezinárodních plateb a umožňuje rychlý a bezproblémový tok financí napříč celým světem. Její standardní formát, definovaný SWIFTem, poskytuje jednotnou a globálně rozpoznatelnou identifikaci bank, což je klíčové pro efektivnost a bezpečnost mezinárodních finančních transakcí.


Přečtěte si také: Porovnání hypoték online

 


Výběr - ukázání prstem modrá.svg

Recenze bank

Plánujete si postavit svůj vysněný dům nebo si pořídit byt? Pak je pravděpodobné, že uvažujete o hypotéce. Správným výběrem poskytovatele hypotéky můžete ročně ušetřit tisíce korun. Porovnejte si dostupné nabídky sami a nebo využijte naší pomoci při výběru.

 

 

Porovnat nejvýhodnější hypotéky


Přečtěte si také

Zelena karta.jpg

Zelená karta 2024
Změny v zákonech pro ČR

S Novým rokem 2024 čekají řidiče motorových vozidel změny související s povinným ručením a ...
Číst
bezucelovy-uver_optimized.jpg

Co je to bezúčelový úvěr?

Bezúčelový úvěr představuje flexibilní formu spotřebitelského úvěru, který umožňuje klientovi vol ...
Číst
DSTI.jpg

Co je to DSTI?

Dluhová služba k příjmu, zkráceně DSTI (Debt Service to Income), představuje poměr celkový ...
Číst

Všechny články

 

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst