lupa_hezka.svg

Co je to embosovaná karta? 

Platební karty se vyvinuly do různých forem, zahrnující jak embosované, tak elektronické varianty. Kromě tradiční plastové podoby mohou být také virtuální, což znamená, že existují jako digitální kopie vaší karty v mobilním zařízení, hodinkách nebo jako jednorázová forma.

Embosované karty jsou identifikovatelné podle vyražených údajů, jako je jméno držitele karty, číslo karty a datum platnosti, tzv. embosing. Tyto informace jsou zřetelné na pohled i dotek. Oproti tomu elektronické karty mají údaje pouze vytištěné, nikoli vyražené. Tyto karty jsou vybaveny čipem a magnetickým proužkem, umožňujícím platby na internetu a v obchodech s elektronickým terminálem. V současné době jsou však čistě elektronické karty v bance již vzácností, častěji se setkáváme s jejich používáním v podobě dárkových nebo věrnostních karet.

Embosovaná karta

Embosované karty, přestože jsou nejběžnějším typem, postupně ustupují modernější metodě tištění údajů na kartu pomocí laseru. Tato inovace poskytuje větší flexibilitu v umístění údajů na kartě a umožňuje vytvoření originálního designu.

Embosované karty mají stále své využití i na místech, kde není dostupný platební terminál. Mohou být použity v oblastech, které stále využívají imprinter, mechanický přístroj známý jako "žehlička". I když v České republice již není běžný, v některých zemích, například v USA, se stále používá. Při použití imprinteru musí obchodník odevzdat účtenku do banky, která poté provede převod peněz z účtu zákazníka.


Výběr - ukázání prstem modrá.svg

Recenze bank

Chcete si postavit vysněný dům nebo si koupit byt? Pak pravděpodobně uvažujete o hypotéce. Volbou vhodného poskytovatele hypotéky můžete ušetřit tisíce korun ročně. Nezávazně srovnáme nabídky za vás a pomůžeme vám s výběrem.

 

 

Porovnat nejvýhodnější hypotéky


Přečtěte si také

Zelena karta.jpg

Zelená karta 2024
Změny v zákonech pro ČR

S Novým rokem 2024 čekají řidiče motorových vozidel změny související s povinným ručením a ...
Číst
bezucelovy-uver_optimized.jpg

Co je to bezúčelový úvěr?

Bezúčelový úvěr představuje flexibilní formu spotřebitelského úvěru, který umožňuje klientovi vol ...
Číst
DSTI.jpg

Co je to DSTI?

Dluhová služba k příjmu, zkráceně DSTI (Debt Service to Income), představuje poměr celkový ...
Číst

Všechny články

 

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst