žárovka modrá.svg

Terminátor od společnosti CETIN

Společnost CETIN, která spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celou ČR, neustále vylepšuje své služby. V roce 2020 také přišla s novým koncovým zařízením představeným pod názvem Terminátor, který má za úkol zrychlit připojení k internetu.


Co je to Terminátor?

Terminátor je v podstatě vzdáleně spravovaný DSL modem s funkcí mostu mezi sítí DSL a Ethernetem, který je optimalizovaný pro českou síť. Jedná se o zařízení o velikosti 15x15 cm, jež násobí rychlost internetového připojení a vyžaduje připojení do elektrické sítě, je tedy na zásuvku. Toto zařízení není možné zakoupit, ale pouze pronajmout. Orientačně za Terminátor zákazník zaplatí zhruba 30 Kč za měsíc včetně DPH. Pronájem zařízení je pro zákazníky výhodný, cena modemů s podporou profilu 35b se totiž pohybuje okolo 2 500 Kč, Terminátor tak za stejnou cenu můžete používat zhruba 80 měsíců, tedy více než 6 a půl roku. Cena za pronájem Terminátoru může být také zahrnuta v ceně koncové služby, zařízení nainstaluje a zprovozní technik.

 

Výhody Terminátoru

První generace zařízení Terminátor disponuje podporou rychlého VDSL profilu 35b, který umožňuje rychlost internetu až 250 Mb/s. Mezi další výhody tohoto zařízení patří možnost bondingu dvou linek s VDSL profilem 17b a řada dalších funkcí, ke kterým patří například G.INP. V budoucnu by měl být představen také Terminátor druhé generace, který by měl podporovat také technologii G.fast a bonding na dvou linkách s profilem 35b.


Zrychlení internetu díky VDSL bondingu

Jak už jsme naznačili výše, takzvaný Terminátor je spojený s technologií bonding, tato technologie umožňuje na xDSL síti nabízet vyšší rychlost internetu. Moderní technologii v současnosti nabízí hned několik poskytovatelů internetu, například O2, Telly nebo Nej.czVDSL bonding je možné realizovat jen s internetem po telefonní lince, tedy takzvaným DSL internetem.


Ověřte si dostupnost internetu podle adresy

Přečtěte si také

refi-selective-focus-of-house-model-near-keys-on-white--MKQ2YRN.jpg

Fixace hypotéky

Fixace hypotéky je obdobím, během kterého nedochází ke změně úrokové sazby. Po skončení doby fixace ...
Číst
webos.png

webOS

Co je to webOS, dříve známý také jako Open webOS, LG webOS nebo Palm?
Číst
jednotky.jpg

Jednotky

V elektrotechnice patří k nejčastěji používaným jednotkám kilowatthodina, megawatthodina a gigaw ...
Číst

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Rychlý a stabilní internet podle vašich představ. Srovnáváme nabídky poskytovatelů internetu.
Číst