cestovní pojištění.JPG

dalekohled.svg

Na co myslet při zajištění cestovního pojištění?

Ať už cestujete za dobrodružstvím, odpočinkem nebo za prací, je dobré být pojištěný a mít tak jistotu, že o vás bude vždy dobře postaráno. Cestovní pojištění slouží k úhradě léčebných nákladů v případě onemocnění nebo úrazu. Kromě krytí léčebných výloh existuje mnoho doplňkových služeb, které si můžete připojistit.

Cestovní pojištění je pro individuální cestovatele, rodiny, nebo také nadšence adrenalinových sportů. Pojištění je buďto krátkodobé nebo celoroční pro časté cestovatele. Sjednejte si pojištění online z pohodlí vašeho domova přes naší kalkulačku.

Spočítat ceny pojištění


žárovka modrá.svg

Co všechno si můžete pojistit?

Zdravotní péče ve veřejných i privátních nemocnicích

Jedná se o nejdůležitější kritérium cestovního pojištění, kde před uzavřením pojistné smlouvy je potřeba znát výši krytí léčebných nákladů v zemi, do které cestujete. Pokud cestujete do ekonomicky vyspělejších států (např. USA, Kanada, Japonsko), doporučujeme si sjednat pojištění léčebných nákladů na neomezenou výši pojistného plnění. Každý by si měl rozmyslet, zda je dobré riskovat z placení několika milionových léčebných výloh, které můžou nastat s léčením úrazu, nemoci nebo je lepší se zabezpečit cestovním pojištěním. V případě cesty po Evropě doporučujeme krytí aspoň 3 miliony Kč. Při cestování mimo Evropu aspoň 5 milionů Kč.

 

Non-stop asistenční služby v českém jazyce

Když nastanou problémy na cestách je velice důležité, abyste se mohli obrátit na profesionální pomoc asistenční služby. Zavoláte na telefonní číslo, které máte uvedené na kartičce cestovního pojištění a stačí uvést číslo vaší pojistky, kde se nacházíte, a jaké máte potíže. Odborný asistent na telefonu vám doporučí nejvhodnější zdravotnické zařízení, zajistí pomoc, v případě potřeby sežene právního poradce nebo například odtah vašeho vozidla. Asistenční služba funguje non-stop a je v českém jazyce.

 

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění si lidé často pletou s pojištěním léčebných nákladů (zdravotní péče ve zdravotnických zařízeních), přitom tato rizika nekryje a je nutné si je připojistit. Léčebné náklady se hradí pouze danému zdravotnímu zařízení.

Představte si, že se zraníte a další 4 měsíce nebudete moct chodit do svého zaměstnání, což vám velmi znepříjemní vaši finanční situaci. Pro takové případy je potřebné mít úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu a pracovní neschopnosti.

 

Pojištění odpovědnosti

Pokud způsobíte neúmyslnou škodu jiné osobě na zdraví, poškodíte jeho věci nebo nedej bože usmríte, pojišťovna tuto škodu proplatí přímo poškozenému. Pojišťovna vás chrání i proti neoprávněným nárokům, když si někdo vymyslí, že jste mu způsobili škodu a přitom tomu tak není. Pojištění kryje také ušlý zisk a právní náklady.

Kalkulačka cestovního pojištění

Pojištění zavazadel

Někdy stačí chvilka nepozornosti a vaše zavazadlo, či cennosti jsou v ruce zloděje nebo se může stát, že někdo nedopatřením vezme váš kufr na místo svého. Dalším rizikem jsou kapsáři nebo vykrádání hotelových pokojů.

Díky pojištění zavazadel bude váš majetek v bezpečí a přes nepříjemné starosti a papírování dostanete náhradu škody nazpět.

 

Pojištění storna zájezdu

Není nic horšího, než když těsně před odjezdem na již zaplacenou dovolenou onemocníte nebo se vám stane úraz. Další nepříjemností je třeba zrušený let, vlak, nebo autobus, z důvodu nepříznivého počasí, či jiného vlivu. Pojištění storna zájezdu řeší náhradu již zaplacených nákladů na cestu. Každá pojišťovna má trochu jiné pojistné podmínky, které doporučujeme si předem prostudovat, než se rozhodnete tento typ pojištění nebo připojištění zaplatit.

 

Celoroční cestovní pojištění

Celoroční cestovní pojištění je pro každého, kdo často cestuje do zahraničí. Ať už se jedná o milovníka dobrodružství, studentské pobyty nebo pracovní cesty, celoroční cestovní pojištění zajistí úsporu z častého i dlouhodobého hlediska. Toto pojištění bez nutnosti návratu do vlasti během roku se hodí pro studenty, au pair, nebo pro podnikatele, kteří se dlouhodobě zdržují v zahraničí.

Pojištění adrenalinových sportů

Pokud máte na dovolené v plánu dělat některý z rizikových sportů, musíte počítat s přirážkou nebo dokonce s výlukou z pojištění úrazu při vašem sportu.

 

Proč nestačí pouze Evropský průkaz zdravotního pojištění?

Pokud cestujete do zemí Evropské unie, měli byste mít s sebou kartičku pojištěnce (Evropský průkaz zdravotního pojištění), kdy po jeho předložení vás ošetří ve státních zdravotnických zařízeních dané země. Je však velký rozdíl, jestli jedete třeba na Slovensko, kde je spoustu státních nemocnic stejně jako v ČR nebo jedete na dovolenou do Chorvatska, kde je drtivá většina zdravotních zařízení soukromých, a proto si s Evropským průkazem nevystačíte.

Cestovní pojištění online

Recenze pojišťoven:

Allianz recenze (Allianz pojišťovna, a.s.)
AXA recenze (AXA Pojišťovna, a.s.)
ČPP recenze (Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.)
ČSOB recenze (ČSOB pojišťovna, a.s.)
Direct recenze (Direct pojišťovna, a. s.)
Generali recenze (Generali Česká pojišťovna a.s.)
Kooperativa recenze (Kooperativa pojišťovna, a.s.)
Slavia recenze (Slavia pojišťovna, a.s.)
HVP recenze (Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.)
UNIQA recenze (Uniqa pojišťovna, a.s.)

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst

Cestovní
pojištění 2024

  • Porovnejte si nabídky cestovního pojištění na jednom místě
  • Sjednejte si nejvýhodnější cestovní pojištění z pohodlí domova
  • Zjistěte aktuální cenové nabídky do 1 minuty

Spočítat cenu

Srovnání 2024