dalekohled.svg

Pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu je služba, která chrání cestovatele v případě, že musí zrušit svou rezervaci. Konkrétně se jedná o pojištění storno poplatků, které kryje náklady, které cestovní agentura účtuje za zrušení zájezdu. Čím blíže je datum odjezdu, tím vyšší jsou tyto poplatky a v některých případech mohou dosáhnout až 100 % ceny zájezdu.

Pokud si cestovatel sjedná pojištění storna cesty, pojišťovna mu vrátí část těchto poplatků. Pojištění storna cesty se nevztahuje pouze na zájezdy, ale také na samostatně zakoupené letenky a rezervace ubytování. Je důležité důkladně prostudovat podmínky pojištění, které každá společnost stanovuje specifické události, na něž se pojištění storno poplatků vztahuje.

Spočítat ceny pojištění


žárovka modrá.svg

Jak funguje pojištění storna zájezdu a na co si dát pozor?

Před uzavřením pojištění storna zájezdu je důležité důkladně prostudovat podmínky pojištění. Každá pojišťovna stanovuje specifické události, které jsou pokryty pojištěním storna.

Mezi nejčastější důvody zrušení zájezdu patří akutní onemocnění nebo úraz, který vyžaduje hospitalizaci nebo pobyt na lůžku, nemoc nebo úraz blízké osoby, úmrtí pojištěné osoby nebo blízké osoby, živelní události v místě bydliště, krádež nebo ztráta cestovních dokladů, předvolání k soudu, dopravní zpoždění a nezaviněná ztráta zaměstnání v důsledku organizačních změn nebo podání žádosti o rozvod.

Některé pojišťovny poskytují plnění pouze pojištěnému, ale u jiných mají nárok na plnění také manžel/manželka, druh/družka, děti, rodiče pojištěného a další spolucestující, kteří cestují společně s pojištěným a jsou zahrnuti v jedné pojistné smlouvě. Toto opatření je přijímáno proto, aby v případě, že se ostatním něco stane, nemusíte odjet na dovolenou sami.

 

V jakých případech pojištění storna zájedu nekryje?

Pojistné podmínky obsahují také výjimky, na něž se pojištění storna nevztahuje. Mezi tyto události patří například úrazy způsobené alkoholem nebo jinými omamnými látkami, nemožnost čerpat dovolenou z pracovních důvodů, těhotenství a zdravotní komplikace s tím spojené, ztráta zaměstnání, omezení využití dovolené, zamítnutá žádost o vízum, zhoršení zdravotního stavu způsobené užitím alkoholu nebo drog, psychické problémy vedoucí ke změně zdravotního stavu, nepříznivá situace v destinaci, např. geopolitická, klimatická, ekologická nebo epidemiologická krize.

Jak si jednoduše sjednat pojištění storna zájezdu?

Většina cestovních kanceláří nabízí pojištění storna cesty okamžitě při nákupu zájezdu. Pokud si přejete uzavřít pojištění samostatně, můžete si ho sjednat jako součást cestovního pojištění, nebo některé pojišťovny nabízejí samostatný produkt. V každém případě budete muset počítat s tím, že bude stanovena lhůta, do kdy si musíte pojištění stornovacích poplatků sjednat, aby bylo vůbec platné. Tato lhůta bývá spojena s datem nákupu zájezdu, letenky nebo ubytování.

Kalkulačka cestovního pojištění


Recenze pojišťoven:

Allianz recenze (Allianz pojišťovna, a.s.)
AXA recenze (AXA Pojišťovna, a.s.)
ČPP recenze (Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.)
ČSOB recenze (ČSOB pojišťovna, a.s.)
Direct recenze (Direct pojišťovna, a. s.)
Generali recenze (Generali Česká pojišťovna a.s.)
Kooperativa recenze (Kooperativa pojišťovna, a.s.)
Slavia recenze (Slavia pojišťovna, a.s.)
HVP recenze (Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.)
UNIQA recenze (Uniqa pojišťovna, a.s.)

Všechny články

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst