dalekohled.svg

Jak vybrat cestovní pojištění do Chorvatska 2023 

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, nezapomeňte na cestovní pojištění. Toto pojištění vám poskytne ochranu před nečekanými událostmi, jako jsou například nemoci, úrazy nebo ztráta zavazadel.

Cestovní pojištění do Chorvatska by mělo pokrýt náklady na lékařskou péči a léky, hospitalizaci, převoz k lékaři nebo zdravotnickou evakuaci. Pokud se chystáte na aktivní dovolenou, jako je například potápění nebo horská turistika, můžete si pojištění rozšířit o rizikové sporty.

Při výběru cestovního pojištění do Chorvatska je důležité zkontrolovat, zda má pojištění dostatečnou výši krytí, která odpovídá nákladům na lékařskou péči v této zemi. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda má pojištění dostatečnou dobu trvání pro celou dobu vašeho pobytu v Chorvatsku.

Sjednání cestovního pojištění do Chorvatska je snadné a zabere jen pár minut. Můžete si ho sjednat online, nebo se poradit s vaší pojišťovnou. Vyberte si pojištění, které odpovídá vašim potřebám a užijte si bezstarostnou dovolenou v Chorvatsku!

Spočítat ceny pojištění


žárovka modrá.svg

Co všechno si můžete pojistit?

Zdravotní péče ve veřejných i privátních nemocnicích v Chorvatsku

Při plánování cesty do Chorvatska byste měli mít na paměti, že zdravotní péče se může lišit mezi veřejnými a privátními nemocnicemi. Je to také klíčový faktor, který byste měli zohlednit při výběru cestovního pojištění.

V případě, že se rozhodnete neuzavřít cestovní pojištění, riskujete, že vás v případě nemoci nebo úrazu budou muset léčit v soukromých zdravotnických zařízeních, kde jsou náklady mnohdy mnohem vyšší než ve veřejných nemocnicích. Proto je vhodné si pečlivě promyslet, zda chcete riskovat a platit vysoké léčebné výlohy, nebo si raději sjednat kvalitní cestovní pojištění.  V případě cesty do Chorvatska doporučujeme krytí aspoň 3 miliony Kč. 

 

Non-stop asistenční služby v českém jazyce

Pokud se na cestách objeví problémy, je velmi důležité, aby jste se mohli spolehnout na profesionální pomoc asistenční služby. Stačí zavolat na telefonní číslo uvedené na kartičce cestovního pojištění a sdělit číslo své pojistky, kde se nacházíte a jaké potíže máte. Kvalifikovaný pracovník na druhé straně vám doporučí nejvhodnější zdravotnické zařízení, zajistí potřebnou pomoc a v případě nutnosti sežene právního poradce nebo například odtah vašeho vozidla. Asistenční služba je k dispozici nepřetržitě a komunikuje v češtině.

 

Úrazové pojištění

Lidé často zaměňují úrazové pojištění s pojištěním léčebných nákladů, které nekryje rizika spojená s úrazem a proto je nutné si je zvlášť připojistit. Léčebné náklady jsou hrazeny pouze samotným zdravotnickým zařízením.

Představte si, že se vám stane úraz a nemůžete po dobu následujících 4 měsíců chodit do práce. Toto by značně narušilo vaši finanční stabilitu. Proto je pro tyto situace velmi důležité mít úrazové pojištění, které vám poskytne peníze za každý den trvání léčby úrazu a pracovní neschopnosti.

 

Pojištění odpovědnosti

V případě, že neúmyslně způsobíte někomu újmu na zdraví, poškodíte jeho majetek, nebo dokonce způsobíte jeho úmrtí, pojišťovna tuto škodu proplatí přímo poškozenému. Kromě toho vás pojišťovna chrání i proti neoprávněným nárokům, pokud by si někdo vymyslel, že jste mu způsobili škodu, a přitom by tomu tak nebylo. Pojištění také kryje ušlý zisk a právní náklady.

Kalkulačka pojištění odpovědnosti

Pojištění zavazadel

Jedna malá chyba a už může být vaše zavazadlo či cennosti v rukou zloděje, nebo se může stát, že někdo omylem vezme váš kufr místo svého. Kromě toho je tu nebezpečí kapesníků a vykrádání hotelových pokojů. Díky pojištění svých zavazadel se můžete cítit v bezpečí a i přes nepříjemnosti a nutnost podávat žádosti získáte náhradu za způsobenou škodu.

 

Pojištění storna zájezdu

Je jen málo věcí, které jsou horší, než onemocnět nebo zranit se těsně před odjezdem na již zaplacenou dovolenou. Další nepříjemností může být zrušení letu, vlaku nebo autobusu z důvodu nepříznivého počasí nebo jiného důvodu. Pojištění storna zájezdu vám umožní získat náhradu již zaplacených nákladů na cestu. Každá pojišťovna má trochu odlišné pojistné podmínky, a proto je dobré si je předem pečlivě prostudovat, abyste se mohli rozhodnout, zda je tento typ pojištění pro vás vhodný a zda si ho chcete připojit k rezervaci cesty.

 

Celoroční cestovní pojištění

Pro časté cestovatele do zahraničí je celoroční cestovní pojištění tou nejlepší volbou. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, student nebo pracovník, toto pojištění vám umožní ušetřit peníze na cestování jak z krátkodobého, tak i dlouhodobého hlediska. Celoroční cestovní pojištění vám umožní zůstat v zahraničí po celý rok, což je ideální pro studenty, au pair nebo podnikatele, kteří cestují do zahraničí na delší dobu.

Pojištění adrenalinových sportů

Pokud máte na dovolené v plánu dělat některý z rizikových sportů, musíte počítat s přirážkou nebo dokonce s výlukou z pojištění úrazu při vašem sportu.


Proč nestačí pouze Evropský průkaz zdravotního pojištění?

Pokud cestujete do zemí Evropské unie, měli byste mít s sebou kartičku pojištěnce (Evropský průkaz zdravotního pojištění), kdy po jeho předložení vás ošetří ve státních zdravotnických zařízeních dané země. Je však velký rozdíl, jestli jedete třeba na Slovensko, kde je spoustu státních nemocnic stejně jako v ČR nebo jedete na dovolenou do Chorvatska, kde je drtivá většina zdravotních zařízení soukromých, a proto si s Evropským průkazem nevystačíte.

Cestovní pojištění online

Recenze pojišťoven:

Allianz recenze (Allianz pojišťovna, a.s.)
AXA recenze (AXA Pojišťovna, a.s.)
ČPP recenze (Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.)
ČSOB recenze (ČSOB pojišťovna, a.s.)
Direct recenze (Direct pojišťovna, a. s.)
Generali recenze (Generali Česká pojišťovna a.s.)
Kooperativa recenze (Kooperativa pojišťovna, a.s.)
Slavia recenze (Slavia pojišťovna, a.s.)
HVP recenze (Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.)
UNIQA recenze (Uniqa pojišťovna, a.s.)

Všechny články

Zelena karta.jpg

Zelená karta 2024
Změny v zákonech pro ČR

S Novým rokem 2024 čekají řidiče motorových vozidel změny související s povinným ručením a ...
Číst
cestovni_poj_2023_optimized.jpg

Online cestovní pojištění 2023

Cestovní pojištění ONLINE 2023. Porovnání nejlepších nabídek a sjednání do 2 minut. S cestovní ...
Číst
storno1.jpg

Pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu je služba, která chrání cestovatele v případě, že musí zrušit svou ...
Číst
cestovni_poj3.jpg

Cestovní pojištění do Chorvatska

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, nezapomeňte na cestovního pojištění.
Číst

Doporučené články:

digital tv.jpg

Jak vybrat poskytovatele digitální TV

Porovnání poskytovatelů satelitní a internetové TV. Vše na jednom místě.
Číst
jak spravne vybrat.jpg

Jak správně vybrat mobilní tarif

Srovnání mobilních tarifů. Vyberte si levný neomezený tarif na míru.
Číst
nej inter.jpg

Jak vybrat nejvýhodnější internetové připojení

Hledáte nejvýhodnější internetové připojení? Přečtěte si rady a tipy, jak si vybrat správného ...
Číst

Cestovní
pojištění 2024

  • Porovnejte si nabídky cestovního pojištění na jednom místě
  • Sjednejte si nejvýhodnější cestovní pojištění z pohodlí domova
  • Zjistěte aktuální cenové nabídky do 1 minuty

Spočítat cenu

Srovnání 2024